Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vigasztalhatom meg a...

Hogyan vigasztalhatom meg a nagymamámat? Napok óta sír, mert a húgom nagyon megbántotta.

Figyelt kérdés
Szombaton volt a nagyim születésnapja. Az egész család elment, hogy felköszöntse. Nagyim készített finom ebédet és sütött az isteni sütijeiből is. Mi pedig vittünk tortát. Igen ám, de a húgom kb. fél éve paleózik és teljesen elvakult lett. Már a húslevesnél rángatta a száját, mert házi csigatésztával ettük. Ő meg csak a levét szürcsölte. A deszertnél viszont már kiselőadást tartott, hogy kikéri magának, hogy őt itt mérgezni akarják és hogy mi milyen undorítóak vagyunk. Egyébként mi sem eszünk sok sütit, de nagyi istenien süt, annak ki tudna ellenállni. Hát az én lökött húgom. Nagyim nagyon a szívére vette. Ma is sírt, mikor felhívtam. Azt mondta, hogy ő csak jót akart. Nem érti, hogy a tesóm miért "gyilkosozta le". Amikor a húgomat felhívtam, hogy kérjen bocsánatot, még neki állt feljebb. Én csak szegény nagyimat sajnálom, annyira a szívére vette. Mit tehetnék? (Azon kívül, hogy a lökött testvéremet legszívesebben megverném!!!!)
2013. ápr. 2. 21:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
88%
Igaza van??? Tehát, akkor a nagymama a gyilkos süti sütő szörny, aki ciánt tett az ételbe? :D Ne viccelj már...persze, annyiban van max. igaza, hogy ezek a kaják nem egészségesek, de ő nem is ezt mondta. Szóval, tulajdonképpen még sincs igaza...
2013. ápr. 3. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
3%
A tolerancia kétoldalú.Miért nem lehetett tudomásul venni, hogy a lány tészta nélkül eszi a levest és nem kér tortát?
2013. ápr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
88%

Előző: Nem volt arról egy szó sem, hogy beszóltak volna neki, meg tukmálták volna (de ha kínálták, akkor is bunkó volt). A születésnapos vendégül látta a családját és legyilkosozta az unokája. Értelmezd az olvasottakat.

Azért a "nem kér tortát" és a "kiselőadást tartott, hogy kikéri magának, hogy őt itt mérgezni akarják és hogy mi milyen undorítóak vagyunk" között akkor is óriási különbség van, ha a kérdező elfogult módon túlzott (amit nem tudunk).

Nem enni sütit anélkül is lehet, hogy letámadnánk azt, aki jószívvel adná.

2013. ápr. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
78%
Előző vagyok. Na jó, lehet, hogy részemről is erős volt a legyilkosozás, legyek tényszerűbb. De a támadás verbális foka (amit nem ismerünk pontosan) most nem annyira fontos, a lényeg a támadás és a megbántás. Ha csak annyit mondott volna hogy "dehogy eszek a sz@r, egészségtelen sütidből", akkor is majdnem ugyanúgy elmarasztalnám a leánykát. Nem simán "nem kért".
2013. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
18%
Azért a történetről a másik felet is meghallgatnám.
2013. ápr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
100%
A stílus maga az ember.
2013. ápr. 3. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Egyébként senki nem tukmálta az ételt a húgomra. Már mindenki tudomásul vette, hogy ő mit eszik. Csak amíg az asztalnál ültünk folyamatosan motyogott. Akkor nevezett minket undorítónak. Sütit sem akart senki a torkán lenyomni. Még csak nem is kínáltuk. De valamilyen kényszerből muszáj volt közölnie, hogy gyilkosság ilyet feltálalni. Egyébként senki nem túlsúlyos a családban, sőt inkább soványak vagyunk. Csak anyukámon van kb 3-5 kg plusz. Nincs közöttünk cukorbeteg, tápanyag-érzékeny. Az egyetlen beteg úgy tűnik a mentálisan sérült tesóm.
2013. ápr. 3. 14:18
 28/31 anonim ***** válasza:
65%
Bizony bizony, neki a Paleo életmód nevében érdemes lenne erősen odafigyelni az omega3 zsírsav bevitelére és valamilyen formában lelki gyakorlatokat végezni.. Én erre nem a vallások gyakorlását látom legcélravezetőbb módnak, hanem a tradicionális harcművészetek gyakorlását, a Taoista Taichi, Qigong gyakorlatokat.
2013. ápr. 3. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
9%

Azért érdekes, hogy aki a másik oldaltól is meghallgatná a történetet rögtön lepontozzátok.

Lehet nyomni a nullákat!!

2013. ápr. 3. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
0%
Szivesen megismerném a tesód, nekem szimpi :) amúgy paleózom :D sztem ilyeneken nem kéne kiakadni..:D mindenki azt hisz amit akar.
2013. ápr. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!