Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós ajándékait le lehet...

Anyós ajándékait le lehet állítani valahogy?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem azzal van a bajom, hogy anyós adja. Hanem azzal, amilyen. Baromi aranyos, hogy vesz nekem ezt-azt, de egyszerűen mindig olyan béna dolgokat vesz...


Piacra jár állandóan és onnan összevásárol ilyen filléres szarokat. Ami még hagyján, kit érdekel, ha olcsó, de tényleg olyan cuccok. Pl. vesz cigány árusoktól tiszta műszál szűk felsőt, aminek a se a színe, se a fazonja nem olyan, amit valaha is felvennék, és amúgy is izzadós vagyok nem viselnék el olyan anyagot magamon. Aztán vesz delfinkés karkötőt valami olcsó bizsut, amin még bevonat sincs, mikor megkaptam udvariasságból felvettem, percek múlva úgy viszketett a bőröm tőle.. Én nem bírom az ilyet.


Egyszerűen sajnálom, de egy az, hogy én egy bunkó sznob vagyok, a divat is érdekel és nem veszek magamra ilyen gagyi akármiket, másik meg az, hogy egy csomószor olyanba nyúl bele, hogy ha még tetszene is viszketek tőle stb.


Így viszont tök feleslegesen vesz meg dolgokat, ami neki se jó, hogy kiad rá. De azt meg nem mondhatom, hogy Juliskám ne vegyél már nekem ilyen szarokat, mert sose jutna eszembe felvenni, tiszta gáz... Főleg, hogy ugye neki tetszik, meg van 2sógornőm, és nekik ilyen elcseszett ízlésük van, ők is odavannak az ilyen bazári dolgokért, szóval nagyon nagy bunkóság lenne tulajdonképpen közölni velük, hogy nagyon szar az ízlésük...


Vagy hagyjam a fenébe, hadd vegye és suvasszam el egy fiókba otthon?


2013. ápr. 2. 15:07
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
13%
Hogy kerültél ebbe a családba?! Az ő oldalukról is nézted már a dolgokat? Ha sznob vagy, bizonyára nekik is lejön. Az elégedetlenségedtől pedig a tehetetlenséged nagyobb csak. Beszélj anyukával mindenképpen, kérd meg, hogy ne árasszon el több ilyen ajándékkal. Mutasd meg neki, mi a jó ízlés (szerinted).
2013. ápr. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
97%

Sehogy! Elveszed majd kidobod. Anyósom is ilyen. 7 év alatt nem kaptam tole olyat, amit tudtam volna viselni vagy használni. A gyereknek is mindég gagyi dolgokat vett. Télen vett neki 100 forintos sapkát. Szinte át lehetett rajta látni olyan gagyi volt. Szerinte az megfelelt egy 6 hos babának (a méretérol nem is beszélve, mert még az én fejemre is jo volt). De a biztonság kedvéért vett belole 2 darabot, mert hát ilyen olcsó. Es a férjem mondta neki, hogy ne vegyen ilyeket tucat számra, mert nem tudjuk felhasználni. Inkább minoségi kotos sapit télre. Megsértodott és elvitte haza.

Azóta elfogadok mindent, elteszem és egy ido után kidobom vagy elajándékozom.

2013. ápr. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
11-es magam sem tudom. De a férjemnek is nagyon jó ízlése van, bár ő is hagyta egy időben eluralkodni magán az anyját csak a kapcsolatunkban eltöltött bizonyos idő után közöltem vele, hogy ez így nem mehet tovább, ha van ideje, ha nincs, azért ennyi idősen ne az anyja vegye már rá turkálóból(!!!!) az alsógatyát, meg ne öltöztesse úgy az egyébként csinos fiát, mint valami hajléktalant. Felvilágosítottam róla, hogy néz ki, és mondtam neki, hogy márpedig elmegyünk együtt vásárolni. És NAGYON jó ízlése van, meg igényes, csak elnyomta az anyja. Érdekes, azóta is azzal jön, hogy nem is tudja miért nem foglalkozott ilyenekkel.
2013. ápr. 2. 15:40
 14/21 A kérdező kommentje:

12 nekünk is régóta tart ez, de igaziból a házasságunk óta indult be. Addig csak egy-két dolgot kaptam. Most meg közölte, hogy neki van még egy lánya...

Ami nagyon kedves de nemár... :)

2013. ápr. 2. 15:42
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósom is vett az 5 éves lányunknak étkészletet, ágyneműgarnitúrát. Egyszer szegénykém hozott nekem egy divatos otthonkát. (az a műszálas óborzalom) Látta rajtam, hogy nem tetszik, és rosszul esett neki..

Mai eszemmel, most, hogy már nem él, tapintatosabb lettem volna. Ő is lányának tekintett, hiszen nem volt neki.

Jószívű, kedves, segítőkész volt. Istenem, ízlése nem volt. Mi sem vagyunk tökéletesek. Most, hogy eszembe jutott, megint könnybe borult a szemem...

2013. ápr. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
0%
Nekem nagymamám volt ilyen. Nekem is minden marhaságot összevásárolt a piacról, műszőrmebundától kezdve a biciklis nadrágon át a művirágcsokorig, mindent. Mindig mindet kivágtam a kukába, miután elment. Aztán kérdezte, hogy miért nem azokba járok, amiket ő vesz nekem? Megmondtam, hogy azért, mert nincsenek meg, mert nem szerettem őket. Van saját stílusom, nem veszek fel akármit, és soha többet ne vegyen nekem ruhát, mert még anyukám se találja el az ízlésemet, nemhogy ő, akivel félévente egyszer találkozok. Megsértődött, de máskor nem kaptam tőle csak pénzt, hogy vegyek belőle olyat, ami tetszik. Szóval bevált nálunk, hogy kicsit nyersnek kell lenni.
2013. ápr. 2. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Utolsó Válaszoló!


Egy dolgot ne felejtsünk el azért. Unokának MINDENT megbocsájt egy nagyszülő. Menyekkel kicsit másabb a helyzet...

2013. ápr. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
53%

Én is kapok az anyósomtól ilyen kis apróságokat....

De szerintem ő viszont nem kedvességből adja....nem vagyok rosszindulatú,de nálunk szerintem direkt idegesíteni akar.


Pl:

Tudja hogy nem szeretem az olcsó parfümöket,mert van bennük valami olyan anyag,amire allergiás vagyok,és folyamatosan tüsszentek,de még ha máson is érzem,erre folyton hozza ide az ilyen 500ft-os sz.rokat,had folyton a könnyem,nyálam....pedig már a férjem is szólt,nem is egyszer,én is....de ez van úgy látszik.

Meg tudja hogy nem vagyok nagy csokis,kivétel a Milka,azt nagyon szeretem,erre hozza a Tescos 100ft-os csokit,amiből egy kockát nem tudok jóízűen lenyelni,ha finom lenne,akkor persze,nem az ár a lényeg,de olyan íze van,mint a pár filléres olcsó Húsvéti nyuszi csokinak.....köszönöm szépen,de inkább nem.

Lehet rám mondani,hogy rossz ember vagyok,de én a virágot nagyon nem szeretem,erre mit kapok minden áldott születés,és névnapomra tőle?

Na kíváncsi vagyok kitalálja e valaki?

Hát persze hogy egy jó nagy csokor virágot......

2013. ápr. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen 16-os anyának, nagyanyának más megmondani, hogy figyelj mama ez gáz, nem tetszik, te jó ég, én ilyet nem veszek fel. Vállat von, hogy "jó' van akkor gyermekem" és kész. De egy anyóssal szerintem valahogy más a viszonya mindenkinek.
2013. ápr. 2. 18:18
 20/21 anonim ***** válasza:

örüljetek neki..komolyan..én nem hogy vackokat nem kapok anyósomtól...de egyenesen szinte rosszba vagyok velük...persze megy a megjátszás, a kötelező látogatások ünnepnapkor de ennyi...nem kedvelnek, én sem őket (pedig minden szülő, volt barátok, barátnőim, sima barátok szülei, mind-mind kedveltek, szerettek, sőt, némelyik imádott és nagyon kedves velem a mai napig...)...soha nem így képzeltem el a kapcsolatomat az anyóssal apóssal...de vannak emberek, akikkel nem lehet jóban lenni...nincs is velük senki :( szóval...én már egy vacak tusinak is örülnék :) az én szülinapomat nem is tudják, mikor van...pedig júniusban házasodunk már.......:) no mindegy..én azt mondom, hogy ha ezt leszámítva nincs gond vele, akkor viseld el ezt az apróságot...köszönd meg, tedd el és kész:)

24L

2013. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!