Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyós ajándékait le lehet...

Anyós ajándékait le lehet állítani valahogy?

Figyelt kérdés

Előrebocsátom, nem azzal van a bajom, hogy anyós adja. Hanem azzal, amilyen. Baromi aranyos, hogy vesz nekem ezt-azt, de egyszerűen mindig olyan béna dolgokat vesz...


Piacra jár állandóan és onnan összevásárol ilyen filléres szarokat. Ami még hagyján, kit érdekel, ha olcsó, de tényleg olyan cuccok. Pl. vesz cigány árusoktól tiszta műszál szűk felsőt, aminek a se a színe, se a fazonja nem olyan, amit valaha is felvennék, és amúgy is izzadós vagyok nem viselnék el olyan anyagot magamon. Aztán vesz delfinkés karkötőt valami olcsó bizsut, amin még bevonat sincs, mikor megkaptam udvariasságból felvettem, percek múlva úgy viszketett a bőröm tőle.. Én nem bírom az ilyet.


Egyszerűen sajnálom, de egy az, hogy én egy bunkó sznob vagyok, a divat is érdekel és nem veszek magamra ilyen gagyi akármiket, másik meg az, hogy egy csomószor olyanba nyúl bele, hogy ha még tetszene is viszketek tőle stb.


Így viszont tök feleslegesen vesz meg dolgokat, ami neki se jó, hogy kiad rá. De azt meg nem mondhatom, hogy Juliskám ne vegyél már nekem ilyen szarokat, mert sose jutna eszembe felvenni, tiszta gáz... Főleg, hogy ugye neki tetszik, meg van 2sógornőm, és nekik ilyen elcseszett ízlésük van, ők is odavannak az ilyen bazári dolgokért, szóval nagyon nagy bunkóság lenne tulajdonképpen közölni velük, hogy nagyon szar az ízlésük...


Vagy hagyjam a fenébe, hadd vegye és suvasszam el egy fiókba otthon?


2013. ápr. 2. 15:07
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
94%

Én karácsony előtt beteszem cipősdobozos ajándékba (amit a mikulásgyár gyűjt)

Nekem is ilyeneket vesz,sokáig próbáltam finoman mondogatni,hogy ekcémásként és fémallergiásként garantálom hogy egyik 200Ft-os bizsu se jó nekem,sőt,nagyon műszálas ruhát se hordok,se 100Ft-os tusfürdőt se tudok használni (egyrészt ekcémára specko gyógyszertárit kellmásrészt irtó büdöseket vesz).Hiába mondom,hogy inkább tábla bocicsokit vegyen vagy cserepes virágot,annak biztosan fogok örülni,de 10 év alatt egy árva csokit vagy virágot se kaptam,csak ilyen kacatokat.

kb 3 évig elrakosgattam,aztán inkább elajándékozom.

2013. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

ad ajándékba a sógornőknek :-)


am nem szólj be neki hiszen szeretetből adja

valszeg neki nincs pénze az általad sznobnak tartott ízlésed kielégítésére

viszont lehet egy életre elvennéd a kedvét még attól is h rámosolyogjon


vidd el a vöröskeresztbe, családsegítőbe -- egy gyereknek pl lehet nagy örömet fog okozni az általad gagyinak tartott izék

2013. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Gondolom ez kivágja pár embernél a biztosítékot, vagy nem érthető, hogy miért nem felelnek meg ezek nekem, de úgy kell kb. elképzelni, hogy te imádod a finom csokikat és akkor kapsz egy kakaós tejbevonó massza táblát, vagy szereted a finom borokat és akkor kapsz egy műanyag flakonos Pincemestert...
2013. ápr. 2. 15:13
 4/21 anonim ***** válasza:
97%

Egyszer el kellene menned vele ilyen helyre, ahol ezeket vásárolja. S amikor nézelődtök, akkor mindig elejtesz neki egy olyan mondatot, hogy "nekem ez sokkal jobban tetszik", "ez közelebb áll hozzám sokkal", "ettől boldogabb lennék".

Hátha így tudni fogja, hogy minek örülsz jobban.:)


Gondolom szegény jó szándékból veszi, s nem tudja, nem ismeri az ízlésed. :)

2013. ápr. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
97%
Megértelek... Nagyanyám volt ilyen. Anyám ki volt tőle bukva. Viszont szerencsére, ő még kutatós is volt. Anyám szépen minden szart berakott a szekrénybe. Aztán nem egyszer volt olyan, hogy nagyanyám kikutatta, és mártír képpel mondta utána, hogy látom, ildikém, te ezt nem használod, akkor elviszem. anyám meg, jól van anyuka, csak nyugodtan :D és megszabadult tőlük :D
2013. ápr. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Hát igen ez az, hogy jószándékból veszi szegény. Egyébként érdekes, mert sokszor mondják, hogy néha az olcsóbb a drága, rájuk ez hatványozottan igaz, mindent a piacon vesz meg, és inkább vesz 1000-ért olyat, ami egy hét alatt tönkre megy, és akkor vesz belőle tízet, mint bemenjen egy boltba és vegyen 5 ezerért egyet és legyen rá rendes garancia is, meg tönkre se menjen... Furcsa, na.

Tényleg a cipős doboz, hát ez nagyon jó ötlet!

2013. ápr. 2. 15:16
 7/21 A kérdező kommentje:

Nálunk is van ez a nem használom, szegénykém tuti nézi, hogy érdekes, egyet se veszek fel belőle, de sajnálom. Egyszerűen nem... Mikor kapom kedves vagyok, meg minden persze.

Egyszer több dolgot vett, férjem meglátta, mikor legközelebb ment visszavitte neki és mondta, hogy ugye nem gondolta komolyan, hogy én felvennék olyat, pedig mondtam neki, hogy jaj ne bántsa meg szegényt. Persze azóta is vett már majdnem ugyanolyanokat.

2013. ápr. 2. 15:18
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

4-es:

Nem,aki ilyen,hiába mondod,hogy nekem AZ OTT jobban tetszene.

Én is hiába mondtam hogy egy csokinak vagy virágnak jobban örülnék (pedig árban ugyanannyiból kijön)

2013. ápr. 2. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát nehéz úgy,hogy ne legyen sértődés.Biztos nehéz lelkes arcot vágni.meg kell mondani,hogy milyen kedves és figyelmes,de allergiás vagy és nem tudod hordani,pedig nagyon szívesen tennéd.Ajándékot amúgy is úgy veszünk,hogy a másik ízlését figyelembe vesszük.Ha ez nem megy,diszkréten dobd ki.
2013. ápr. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha már beszélgetéseitek során említetted neki, hogy nem bírod a műszálas holmikat és allergiás vagy a bizsukra, akkor nem sokat tudsz tenni, minthogy megköszönöd és elrakod. Elvileg ismernie kellene már a stílusodat, de ha ilyenekre nem figyel oda, akkor hagyd a csudába, megsérteni nem érdemes.
2013. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!