Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák válaszát várnám első...

Anyukák válaszát várnám első sorban! Mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogy reagálnátok rá ha a 15 éves lányotok bejelentené nektek hogy már nem szűz?

Én lennék a lány, de még az vagyok. Csak van egy barátom, már fél éve, a szüleim is kedvelik, ismerem a fiú családját is. Még nem most feküdnék le vele, mert még várni akarok legalább nyárig. De már szeretném őt :) És kérlek ne azt írjátok, hogy fiatal vagyok hozzá, mert szerintem mindenki érzi hogy mikor "csinálhatja". Egyedül az akadályoz benne, hogy ha kiderülne anyám... tuti nem örülne neki. Kicsit lekezel ilyen téren, úgy vettem észre azért mert kínos neki. De nem akarom megbántani őt vele, ezzel hogy csalódjon bennem, mert fontos nekem. Ti örülnétek ha a lányotok elmondná nektek? Vagy ha nem mondaná el és ....valahogy kiderülne.



2013. márc. 30. 14:01
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Három lányom van,a nagyobbik 13. Még nem fiúznak,de azért már most téma a terhesség,meg a sex.Az nem lenne fontos,hogy elmondja szűz e vagy sem,ez legyen az ő döntése.De ha már komolyan jár egy fiúval,beszélgetnék vele már konkrétan,hogyan tud biztonságosan védekezni mi az amit kockázat nélkül lehet csinálni,mi az amit nem,hogy amikor aktuális ne kelljen emiatt aggódnia.A legtöbb anya a terhesség miatt aggódik joggal,nem amiatt hogy a lánya már nem szűz,viszont kínos nekik a téma.A szüzességet akkor érdemes szerintem odaadni,ha már ismeritek egymás testét,különben nem szex,hanem csak egy aktus lesz belőle.
2013. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Ez a fiú az, akivel tuti nem bánnám meg. Ő is mondta, hogy nem fog engem siettetni, akármeddig várna rám. Sosem próbálkozott be. Ez különösebben tetszik benne. Ha nem ilyen lenne eszem ágában sem állna szóba állni vele.


Visszatérve anyámhoz, nagyon gyerekesen bánik velem ilyen téren.. honnan tudok erről meg arról..

Hát nem vagyok 10 éves, bár egyke vagyok és szerintem ezért is kínos neki hogy hogy kezelje.. Egyszer apa mondta neki, hogy tapin kivűl egyenlőre úgy sem lenne semmi, erre anya azt mondta hogy na majd adok én nekik olyan tapit...

2013. márc. 30. 15:32
 13/27 anonim ***** válasza:
51%

ÉN megértem anyukádat és talán az is benne van, hogy neki is rossz élményei voltak anno...

Mint az enyémnek. Fiatalabb voltam, mint te, mikor elmesélte, hogy ő 4 évesen vesztette el a szüzességét azért, mert úgy gondolta, ő már nagy hozzá, meg amúgy is, mi az, hogy ő majd nem, míg más igen... Megtörtént és felnőtt korában is szégyenérzete van, ha rágondol. Hogy kivel történt teljesen mellékes, ahogyan neked is az lesz idővel.

Őszintén szólva ez a történet, látva közben az arcát, bőven elég volt nekem, hogy távol tartsam magam az ilyenektől jó pár évig. 18 évesen vesztettem el, teljesen "tudatosan" (ha lehet ilyen esetben így fogalmazni) és őszinte leszek: nincs miért szégyenkeznem és hidd el, ez hatalmas érzés. Szerelem nem tart örökké, butaság elsőnek lefeküdni egy olyannal, aki szépen nézett rád és szépeket ír fészbúkon.


Könnyen lehet, hogy anyukádnak is van miért szégyenkeznie és ezért félt téged is. Nem mesélt még a szüzessége elvesztéséről?

2013. márc. 30. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
#14 évesen
2013. márc. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
37%

Ha már ilyen "felnőttnek" érzed magad, akkor arra is legyél felnőtt, hogy odaállj az anyukád elé és elmond, és megkérjed, hogy kisérjen el a nőgyógyászhoz, és adjon tanácsot számodra a védekezésről.


Kedves, itt kezdődik a felnőttség, hogy nem internetes portálon kérdezel meg ilyet, hanem odafordulsz a jó anyádhoz, bizalommal-még ha cirkusz is lesz-akkor is, mersz odafordulni, és nem egy internetes portálon kérdezel meg egy ilyen horderejű döntést.

2013. márc. 30. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Nagyon nem itt kezdődik a felnőttség. Talán egyébként is csak felnőttek szexelhetnek? Álljak anyám elé, amikor benne van a pakliba az, hogy eltilt tőle? Kösz nem kérek ebből.
2013. márc. 30. 16:28
 17/27 anonim ***** válasza:
AMúgy igen, csak a felnőttek szexelhetnek. Mi van ennél felnőttesebb?
2013. márc. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
36%

már megint a kismama vagyok.pontosan erről beszélek. az ilyen szülők gyerekei lesznek hazudozók és lázadó tinik.

ne értsd félre, kedves kérdező, nem téged kritizállak.

elég szomorú, hogy anyukád így nevelt, hogy azonnal az az első gondolatot ezügyben, hogy nem mondod el neki, mert tuti eltiltana.


sok szülő teszi ezt a gyerekével. tiltja, szidja, lekezeli, nem bízik benne.


és tessék: most láthatjátok, ez a viselkedése egy szülőnek ide vezet, az egyébként eddig rendes gyermeke, aki szeretne őszinte lenni, nem lesz az, mert nem teheti meg, hiszen azért büntetés jár.


most nem beszélget el vele senki. és ilyenkor meg ne csodálkozzunk, hogy a rosszul informált tini terhes lesz...

2013. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

köszi kismama mindent, biztos jó anya leszel! :)

De a lázadó tinire visszatérve, nem vagyok az. Nem szertek eljárni itthonról, nem vagyok bulizós. Se cigi sem italozás. Jól tanulok, ezért nem értem anyát.

2013. márc. 30. 17:03
 20/27 anonim ***** válasza:
36%

ma 16:06 Ezt minden 2. kérdéshez odaírhatnád, hogy miért itt kérdezik, miért nem beszélik meg azzal, akivel kellene. :) Tudod vannak olyan szülők, akikkel nem lehet semmit megbeszélni sajnos. S inkább kérdezzen róla, akár itt. De neked ezt tudnod kellene, hisz felnőtt vagy. :)


Kérdező! Gondolom attól félsz, hogy ha beszélsz erről anyukáddal, akkor eltilt a barátodtól!

2013. márc. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!