Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukák válaszát várnám első...

Anyukák válaszát várnám első sorban! Mit reagálnátok rá?

Figyelt kérdés

Szóval az lenne a kérdésem, hogy hogy reagálnátok rá ha a 15 éves lányotok bejelentené nektek hogy már nem szűz?

Én lennék a lány, de még az vagyok. Csak van egy barátom, már fél éve, a szüleim is kedvelik, ismerem a fiú családját is. Még nem most feküdnék le vele, mert még várni akarok legalább nyárig. De már szeretném őt :) És kérlek ne azt írjátok, hogy fiatal vagyok hozzá, mert szerintem mindenki érzi hogy mikor "csinálhatja". Egyedül az akadályoz benne, hogy ha kiderülne anyám... tuti nem örülne neki. Kicsit lekezel ilyen téren, úgy vettem észre azért mert kínos neki. De nem akarom megbántani őt vele, ezzel hogy csalódjon bennem, mert fontos nekem. Ti örülnétek ha a lányotok elmondná nektek? Vagy ha nem mondaná el és ....valahogy kiderülne.



2013. márc. 30. 14:01
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
38%

szerintem ne mond meg neki. amúgy sincs köze hozzá, max ha teherbe esel. meg ha meg már legalább fél éve együtt vagytok, szerintem sejteni fogja hogy már hogy nem vagy szűz.


aki meg ebből problémát csinál az egy primitív ember.

és hogy derülne ki ha nem mondod meg?

2013. márc. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
52%
En annak orulnek, ha mielott megtortenne, szolna. Elvinnem nogyogyaszhoz es iratnank fel fogamzasgatlot, meg vennek neki ovszert is.
2013. márc. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
79%

én még nem vagyok anyuka, csak kismama.

hogy mit szólnék? semmit, igyekeznék minél jobban mindent megbeszélni veled, mert megakadályozni úgysem tudnám, de legalább minél biztonságosabbá és jobbá akarnám tenni.


de szerintem beszélj előre anyukáddal erről, hogy komolyodik a dolog és lassan lehet, hogy megtörténik. fontos, hogy megbeszéljétek, adj neki lehetőséget az elbeszélgetésre, esetleg egy nőgyógyászati látogatásra, hogy tablettát írathassatok fel neked, vagy az óvszer helyes használatáról...


szóval te is legyél okos, ügyes, és gondolj a biztonságra.

2013. márc. 30. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
16%

Én utólag nem mondanám el neki a helyedben. Inkább titkolózz 1-2 évig, csak védekezzetek! Próbálj nyíltan beszélni vele az ilyen dolgokról, kérd meg, hogy legyen a barátnőd egyben, ne "csak" az édesanyád. 15 évesen már nem olyan fejletlen egy lány. A fiú átjár hozzátok? kedvelik a szüleid?


egy lányos anyuka

2013. márc. 30. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
78%

Tudom, hogy anyukak valaszat varod.

En nem vagyok az.

En 18 eves multam amikor elvesztettem, nem mondtam el anyunak.

Tudta anelkul is. Ezen viszont meglepodtem, megmondta pontosan mikor tortent 1 ev multan, ugy hogy semmit nem mondtam neki es akkor nem kozvetlen utana talalkoztam anyuval hanem 1 het mulva csak, tehat nem lathatta rajtam csak azert mert elotte tortent...


Szerintem egy anya erzi ezt. Vagyis az enyem erezte...


Amugy en azert nem mondtam el, mert kesobb mar egyertelmu volt, h nem vagyo, mert hazavittem a fius, beszeltunk is, hogy odafigyelunk a vedekezesre, csak konkretean azt nem mondtam, h juni 20-an megtortent az elso...:)


Szerintem jo ha elmondod neki, meg ha utalja is a fiut, ez azert kcsit mas dolog.


A vedekezesre meg fokozttan figyeljetek, fiatalok vagytok meg egy gyerekhez, egy abortusz pedig kortol fuggetlenul borzaszto, ha meg lehet elozni.

Soha ne engedd hogy gumi nelkul betegye! Nem ismerem ot de sok fiu megprobal meggyozni, hogy annyibol nem lehet baj, pedig de.

A parmatex pedig nem megfelelo egymagaban vedekezesre, ezen szoktak elbukni nem csak fiatalok.



Elnezest az utolso mondataimert, de ha anyukad nem mondana ezeket el, a lelkiismeretem nyugodtabb.



Legyetek boldogok es meg sokaig fiatalok...


Remelem nem haragszol, hogy nem anyakent irtam.



26/N

2013. márc. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

Igen átjár a fiú, én is voltam náluk. Kedvelik anya mondta hogy rendes fiú.

Persze védekeznénk, meg voltam már nőgyógyásznál, mert strandon elkaptam egyszer valamit. Fogamzásgátlót nem nagyon akarnék szedni, mert azért a hormonrendszeremnek szerintem ennyi idősen nincs rá szükség.

Arra a kérdésre hogy hogyan derülne ki, hát nemtudom, de bármi megtörténhet.


Meg egy hónapja valami kapcsán említettem az esemény utáni tablettát, erre mit mond? "Honnan tudsz te ilyenekről"?? *lekezelően*..

Szeretnék már a barátommal szeretkezni, de rosszul érezném magam anya miatt...

2013. márc. 30. 14:19
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszi a jótanácsot!
2013. márc. 30. 14:23
 8/27 anonim ***** válasza:
71%

a kismama vagyok. az eseményutáni miatt lehet azért lett kicsit ideges, mert megrettent, hogy nem vagy szűz és nem is védekeztél, és ilyet szedtél be.


még az egyik válaszadó szexuális felvilágosításához annyit hozzátennék, hogy az eseményutáni tabletta nem fogamzáságátló eszköz, hanem az akkor használandó,ha minden kötél (és gumi) szakad.


nem egészséges, és nem jó dolog.

még mindig jobb a szervezetnek, ha 2 évig gyógyszert szed az ember, mint egyszer ilyen tablettát.

2013. márc. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
55%

Szia!


Még én sem vagyok anyuka, így csak a saját tapasztalom tudom elmondani, nálunk, hogy volt. 17 éves voltam amikor elvesztettem a szüzességem, az én anyukám sem tartozott abba a kategóriába akivel nyugodtan le lehetett ülni beszélgetni ezekről a dolgokról. Mindig terelte a témát, ő volt zavarban ha ilyesmiről szerettem volna vele beszélni. (Szerencsére van egy nővérem is, aki 5 évvel idősebb nálam, így mindent meg tudtam vele beszélni, osztani.)

Mielőtt lefeküdtem volna a barátommal, nem mondtam el anyunak, hogy "mire készülünk". Miután megtörtént, akkor meséltem el neki, hogy már nem vagyok szűz, és ne aggódjon, védekezünk, csak szerettem volna ha tudja, és megoszthatom vele ezt. Nem volt sem mérges, sem meglepődött. Mondjuk én már 17 évesen is elég érettnek számítottam, nem az a tipikusan lázadó, kicsapongó, bulizós tini voltam, így megbíztak bennem, és tudták, hogy nem csinálok hülyeséget. (Valamint előtte 14-16 éves koromig volt egy barátom, akivel hiába voltunk együtt 2 évet, nem feküdtünk le, mert nem éreztem magam hozzá érettnek.)

Szóval nem kell olyan nagy dobra verned a dolgot, anyukád is tudja, hogy idő kérdése és meg fog történni a dolog, szerintem jobban fog reagálni mint gondolnád, csak most eléggé izgulsz, hogy mit szól majd. :)

2013. márc. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
70%
Kedves kérdező, a lányom 15 és fél éves volt, amikor elvesztette a szűzességét. Ismertem a fiút, nekem nem volt különösebben szimpatikus, de a lányom nagyon odavolt érte. Az "esemény" másnapján mondta el, hogy megtörtént a dolog. Az első kérdésem -talán érthető módon -az volt, hogy védekeztek-e? Megnyugtatott, hogy igen, aztán hallgattunk egy darabig; éppen úton voltunk valahova, és csak ketten ültünk az autóban. Később aztán beszélgettünk, hogy nem bánta-e meg, nem volt-e kellemetlen élmény, szerinte biztosan ez a fiú volt-e méltó az "első" szerepére... Örültem neki, hogy őszinte velem, bár szerintem bőven ráért volna még. Ezt el is mondtam neki, de nem veszekedve, hiszen utólag ezen már úgysem változtatott volna. Aztán megbeszéltük, hogy gyógyszert kellene szednie, mert ez a legbiztosabb védekezési mód. Én a saját orvosomhoz szerettem volna vinni, aki őt is a világra segítette, de a lányom hallani sem akart férfi nőgyógyászról. Így egy doktornőhöz kísértem el, a mai napig is hozzá jár. Ennek már több mint 6 éve.:))
2013. márc. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!