Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én vagyok érzékeny?

Én vagyok érzékeny?

Figyelt kérdés
Augusztus 21.-re vagyok kiírva szülésre. Éppen ezekben a napokban 200 km-re motoros rendezvény van, és a férjem vinné az épített motorját bemutatni, illetve végsebesség mérésre. Tegnap megkérdezte hogy mi lenne ha ő lemenne a programra, és ha megindul a szülés, felhívom, és ő 2 óra múlva fenn van Budapesten motorral. majd megszakadt a szívem a csalódástól, hogy életem legnehezebb napjaira csak magára gondol. Évek óta támogatom a motorépítésben, vártam egy kis támogatást hogy velem lesz egyáltalán hogy eszébe jut ilyesmi hogy ilyen messzire elutazik. Túlérzékeny vagyok? Tegyük most félre hogy szülhetek előbb is, később is, de akkorra vagyok kiírva. Fél nap alatt elhidegültem tőle úgy érzem. Alig bírok megmaradni mellette ma, és úgy érzem éveket vesztegettem valakire aki meg sem érdemli.
2013. márc. 30. 12:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a férjed komolyan gondolta? Mert ha igen, szégyellje magát.


Nem mondom, hogy egy férfinak végig kell néznie a szülést, sőt (nem is szeretném, ha az enyém benn lenne). De az igenis fontos, hogy a feleség érezze, lássa, megtapasztalja hogy a férje támogatja, hogy jelenleg ő és a baba a legfontosabbak neki, és természetesen az, hogy minden jól menjen és mindketten egészségesen kerüljetek ki onnét.


Lehet, hogy ő így reagál a stresszhelyzetre, pl. túlzott aggodalmát inkább a hobbijába fojtaná, de ha így is van, feleségként az embernek csak az jut erről eszébe, hogy nemtörődöm.


Mindenképpen beszélj vele és kérdezd meg tőle, hogy ezt most csak viccnek szánta-e, vagy tényleg ennyit számít neki a születendő gyermeke valamint a felesége?

2013. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
63%

Akkorra még nála is alakulhat!

Most neki ez fontos és a babátok még meg sem mozdult. Ha megmozdul és érzi valószínű, hogy másképp fogja gondolni.

Kitartást és boldog babavárást!!!

2013. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%
Én is megsértődnék pedig férfi vagyok, igazad van. Gondolom első gyerek? Azért nme kell leírni még a férfit. Ahogy itt mondani szokták, az esély még meg van, hogy megváltozzon.
2013. márc. 30. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, komolyan gondolta sajnos. Én sem arra gondoltam hogy a szülésen benn legyen, de azért a vajúdásnál erőt adna. De talán fontosabb lenne ha éreztetné hogy támogat, és nem bizonytalanítana el. :(
2013. márc. 30. 12:40
 5/11 A kérdező kommentje:
Sajnos ezt már kimondta, igen, változhat a véleménye de az már nem lesz az igazi. :(
2013. márc. 30. 12:42
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, első gyerek. Akkor mégsem vagyok annyira fura hogy ilyenek az érzéseim. :(
2013. márc. 30. 12:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem vagy fura egyáltalán, ne emészd magadat.


Teljes mértékben igaza van, mindegy hányadik gyerek. Onnantól, hogy "megcsináltátok", vállalnia kellene a felelősséget többek között az ilyen helyzetekben is. Abszolúte lényegtelen, hogy épp úgy érzi-e vagy sem, mivel egyszer csak el kell kezdenie. Ha nem foglalkozik a dologgal, nem izgatja, nem várja, akkor mégis hogy rázódik majd bele az apaságba?


Szerintem a szülés előtti várakozás, az, hogy a vajúdás folyamán támogat a férfi számára is része a gyerek érkezésére való érzelmi felkészülésre.


Nyugodtan mutasd meg neki az itt született válaszokat (ha már több is lesz esetleg), hátha az helyreteszi agyilag.

2013. márc. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
És a kórházba, hogy mész be? Én lezuhanyoztam, a párom megjött, de már vezetni nem tudtam volna és örültem, hogy nem taxi vagy mentő vitt be, hanem ő. Azért idén kihagyhatná, végül is egy nagyobb dolog jön.
2013. márc. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én ezen nagyon-nagyon kiakadnék.

Ha nem is lesz apás szülés, ott kell lennie melletted előtte és utána. Egyedül mész be a kórházba? Mi van ha váratlanul megindul a szülés? Te fogsz cipekedni?

És ha az operatív jellegű dolgokat leszámítjuk, én mélységesen csalódott lennék, hogy a férjem nem akar részt venni ebben az eseményben.

2013. márc. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem meg várjátok meg, amíg közeledik a kiírt időpont, lehet, hogy már 2 hete meglesz a baba, lehet, hogy a közelében sem leszel a szülésnek, kár előre elkeseredni ilyesmin.
2013. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!