Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 24-25 évesek! Ti mennyire...

24-25 évesek! Ti mennyire vagytok függetlenek a szüleitektől?

Figyelt kérdés
Anyagilag, "érzelmileg" stb. Hogy érzitek, felnőttként, egyenrangú partnerként vagytok kezelve, vagy még mindig gyerekként?
2013. márc. 29. 17:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Anyagilag teljesen.


Érzelmileg egyre kevésbé. Sajnos még gyerekként kezelnek, megsértődnek és érzelmileg zsarolnak ha nem úgy döntök ahogy szerintük helyes lenne. De javul a helyzet. Én is egyre határozottabb vagyok és ők is kezdik elfogadni, hogy önálló életem van.

2013. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Semennyire, bár egyetemista vagyok tanulok így nem is leszek még pár évig.
2013. márc. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 21vagyok teljesen függetlenül élek az anyukámtol,viszont a barátnöm most lesz 25 ö a szüleivel él,nem fizet a rezsibe sem a kajába pedig bolgozik.
2013. márc. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

Én 24 éves vagyok.2 éve dolgozom már.

Tavaly januárban költöztem össze a párommal.

Teljesen függetlenül élünk tőlük.

Mi már külön család vagyunk,azóta már van egy

2 hónapos lányunk is.Érzelmileg még mindig kötődöm,a

szülői házhoz,de ez szerintem normális,hisz szeretem

a szüleimet.Már teljesen felnőttként kezelnek,egyenrangú partnerként.Szerintem ennyi idősen illik már nem a szülőktől függni!!!

2013. márc. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. én csúsztam az egyetemmel, van munkám ugyan, de ebből még nem tudom eltartani magamat teljesen, szóval egy kisebb összeggel szülők kisegítenek. de baromira várom, hogy lediplomázzak, és teljesen független legyek.
2013. márc. 29. 18:16
 6/14 anonim ***** válasza:
26 leszek nemsokára (lány), de szerintem még beleférek a korhatárodba :) Anyagilag elég régóta független vagyok tőlük, bár amikor nagy szükségünk van rá akkor segítenek. Férjemmel 5 éve közös háztartásban élünk kettecskén, most várjuk első babánkat. Érzelmileg is teljesen független vagyok már. Ez mondjuk annak is köszönhető, hogy szüleim viszonylag korán szétmentek és hol egyikkel hol másikkal éltem, tehát nincs bennem "ragaszkodási vágy". Hogy egyenrangú partnerként kezelnek-e? Nem mindig, de kénytelenek mert ragaszkodom hozzá.
2013. márc. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
én 24 évesen annyiban nem, hogy az ő lakásukban élünk a férjemmel, de valójában nem okozna gondot az sem ha nem lenne ez a lakás és albérletbe kéne mennünk szóval nem "függünk" ebben sem tőlük. (amúgy ez is csak átmeneti, egy éven belül saját házba tervezünk költözni) érzelmileg: hogy érted? nyilván érdekel hogy mi van a szüleimmel :D vagy hogy beleszólnak-e a dolgaimba? azt sose tették. persze terelgettek meg úgymond irányt mutattak, de világ életemben rám hagyták az utolsó szót, nagyobb dolgokban is. meghallgatni meg meg kell őket, ameddig élnek akkor is gyerek leszek nekik, legyek akár 60 éves :)
2013. márc. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

májusban leszek 26, de 20 éves korom óta külön élek a párommal, azóta teljesen független vagyok anyagilag.

Hát érzelmileg, úgy is, inkább a lelkiismeret az, ami pl. közel tart hozzájuk, de ez sem teljesen igaz. Hát mondjuk az utolsó mondatom elég ellentmondásos. Én nagyon jól viselem, hogy apukámat egy hónapban egyszer látom, anyukámat is látogatnám ritkábban, de ő beteg. Szeretem őket, nagyon is, csak néha nincs energiám :) de egyébként nincs gond szerencsére :)

2013. márc. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

24 vagyok.

20 éves korom óta különélek, hetente egyszer átmegyek ilyen "családi ebédre". Anyukámmal jóban maradtunk, vele napi szinten beszélek telefonon, apukámmal azelőtt sem volt szoros viszonyunk, a tesóm meg rapszodikus, éppen amilyen hangulatban találom.

2013. márc. 29. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

anyagilag úgy-ahogy. néha besegít 1-2 nagyobb kiadásba anyum, de amúgy dolgozok és van fizetésem. a párommal együtt élünk, ő jól keres, tehát azért nem kell minden számla miatt a szülőkhöz rohangálni :)


érzelmileg nagyon szoros a viszonyunk, szinte mindent megbeszélünk. nem függünk egymástól, de szeretünk együtt lenni anyukámmal. heti 1x igyekszünk találkozni, ahogy a munkaidő és egyéb elfoglaltságok engedik. szinte naponta beszélünk telefonon, de ez egyáltalán nem teher, érdekel, h hogy van, történt-e vele valami izgi, vagy szeretné-e elsírni az aktuális bánatát :)


abszolút egyenrangú felek vagyunk, kikérjük egymás véleményét a nagy döntések előtt, hiszen egy családhoz tartozunk, úgy érzem ez a normális.

2013. márc. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!