Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Nem tudom. Mert...

Mit tegyek? Nem tudom. Mert anyu is gyakran mondja hogy felvagdosna az ereit.

Figyelt kérdés

A papámnak jòindulatò ràkja voot de a kemot nem hirta a szervezete ezert lekellett allni vele. A vesemukodese lealt. Kozel van a halalhoz. Most derult ki hogy a mamam mehebe pedig rosszindulato tumor van. Anyum oda fog koltozni hozzajuk hiszen nem tudjak apolni magukat. lehet hogy onzoseg meg onsajnaltatas de mit tegyek. anyzmmal nem tudok beszelni mint regen. a suliha egyre tobb 3-mast kapok. felek hogy meghal a papam es a mamam. mit tegyek? tok hiaba vagdosom magam. semmit sem segit.

12/l


2013. márc. 29. 12:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
mi a baj #11-es? a nagyszülei betegek -hiányoztál az olvasás órákról?
2013. ápr. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, neki szántam. Egy 12 évestől (is) elvárható már annyi együttműködés, hogy ha segíteni nem is tud érdemben egy nehéz helyzetben, legalább ne tetézze a meglévő problémákat szándékosan. Volt már alkalmam ennél tragikusabb körülmények között is látni tizenéves gyerekek viselkedését, akik nem azt tekintették elsődlegesnek, hogy magukra hívják fel a figyelmet a bajban.

Ez a kislány egyik oldalról teljesen tisztában van vele, hogy mi történik a családban, másik oldalról pedig úgy viselkedik, mint egy durcás kisbaba, akinek nem tetszik, hogy most nem ő van a figyelem középpontjában. Ha ilyen pontosan elmondták neki, hogy mi a probléma lényege, akkor nyilván azt is tudja, hogy ez nem miatta van, és az édesanyja nem végleg akar a nagyszülőkhöz költözni, az ő ápolásukkal foglalkozni. Nagyon sajnálom a kérdezőt, de ettől még nagyon nem tetszik a viselkedése.

2013. ápr. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szerintem beszélhetnél az osztályfőnököddel vagy valami sulis gyerekpszichológussal. Elmondhatod neki, hogy problémáid vannak és nem tudsz mit kezdeni velük.


Aszem minden suliban kell lennie valami iskolapszichológusnak vagy gyerekfelelősnek. Az ilyenhez meg nyugodtan fordulhatsz, azért van. Ártani nem árthat és ilyen beszélgetős alkalmakról lehet szó. De szerintem ha elmondod neki, hogy gondod van és nem tudod hogyan kezeld, akkor felajánlja magától is, hogy néhányszor beszélgessetek. Úgy is mehetsz oda hozzá, hogy tanácsot kérsz, hogy mit tegyél.

2013. ápr. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Ne vagdosd magad kicsi lány, hanem azonnal kérj szaksegítséget! Akkora érzelmi teher van rajtad, hogy az iszonyú, ezért nem tudsz koncentrálni, ezért kapsz rossz jegyeket.


Holnap keresd meg az osztályfőnöködet, kérd meg, hogy segítsen. Menjetek el a háziorvoshoz anyuval, vagy az ofővel, kérjetek neked beutalót a legközelebbi Gyermek- és Ifjúsági Pszichiátriai Gondozóba vagy Gyerekklinikára. Nagyon-nagyon komolyan mondom! Nem fognak lenyugtatózni, elbeszélgetnek veled és a mamáddal, és segítenek neked, hogy tudj tanulni, hogy ha a szüleiddel bármi rossz történik, akkor is talpon tudj maradni.

2013. ápr. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!