Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik közel laknak anyósékhoz!...

Akik közel laknak anyósékhoz! Milyen gyakran jártok át hozzájuk? Mit szoktál segíteni, ha ott vagy?

Figyelt kérdés
2013. márc. 6. 08:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
63%
Kb negyed órára lakunk. Minél kevesebbet látom, annál jobb a kapcsolatunk. Mi csak akkor megyünk, ha valami levél megy hozzájuk vagy ha valami "fontosat" akarnak. Ők meg sosem jönnek, pedig sokat mondták, hogy milyen jó, hogy közel lakunk, mert a másik gyerekük messzebb lakik, így hozzánk többször tudnak majd jönni. Havonta egyszer lehoznak egy levelet, ha erre van dolguk. Semmi több. Azt persze tudni kell, hogy oka van ennek a "szoros" kapcsolatnak.
2013. márc. 6. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%

Havonta kb háromszor megyünk,ebből egy teljes nap,másik kettő csak 3-4 óra.

Nem szoktam segiteni, "úgysem jól csinálom",akkor meg minek.

Ők kb 3 havonta jönnek 1-2 órára,az is sok.

5 km-re lakunk egymástól,tömegközlekedéssel is csak 15 perc.

2013. márc. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
79%
10 perc autóútra laknak tőlünk a szomszédos településen. Általában heti egyszer megyünk, max kétszer (attól függ, hogy hétköznap nálunk van e párom kisfia ha igen akkor kétszer). Segíteni egy normál ottlétkor nem szoktam. (max terítésnél, leszedéskor). Még viszonylag "fiatal", nem tudom később hogyan alakul, ha nem bírja már ennyire magát. Ha valami olyan teendő van (befőttet rak, nagy szülinapi sütés-főzés stb.) akkor ha tudok megyek és segítek.
2013. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
79%

6 utca :(((

Apos szokot hivatlanul beállitani úgy 3-4 naponta.anyos 1 honapban max 2 szer(addig jo). Mi egy héten 1szer, de változó(Azt is csak azért hogy ne legyen mondva hogy nem megyünk)

Ha náluk vagyunk nem segitek semmit, ahogy az előttem szóló irta, mink ha ugyse jo ahogy csinálom.

2013. márc. 6. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
57%

20 percre vannak, havonta 2-3 alkalommal találkozunk. Illetve ha névnap, születésnap vagy valami ünnep van.

Én nagyon ritkán segítek neki, nem szereti ha "belekontárkodnak" a munkájába, őt zavarja. De időként amikor sok a mosatlan ebéd után, akkor elmosogatok neki.

2013. márc. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
57%

Anyósomék kb. 7 háznyira laknak tőlünk....gondolhatod. Ráadásul a buszmegálló is előttük van, mivel mindketten busszal járunk, van, hogy leszállok a buszról, és egyből jön kifele, hogy menjek már be ezért vagy azért. De persze ha nem várnak, akkor nem szoktam bemenni. Normál esetben hetente egyszer, hétvégén találkozom velük, kb. 1 órára. A párom is ott száll le sajnos, ő mindig beköszön, szóval ő naponta találkozik velük. Ez szerintem elég gáz, de mindegy. Kisváros, így óránként egy busz jár, mindig azzal megyünk, így kikerülhetetlen, hogy ne tudják, mikor szállunk le a buszról.

Ha ott vagyok, én nem szoktam segíteni, ugyanis semmi sem jó neki. Inkább veszek neki ezt-azt a boltban, csekket fizetek. Ennyi.

2013. márc. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó vagyok: ők szinte soha sem jönnek hozzánk, évente kb. 2szer.
2013. márc. 6. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szemben lakunk és naponta akár többször is átmegy valamelyikünk a másikhoz.

Ha kell valamit segíteni, akkor segítünk. Vagy ha mennem kell valahova, vigyáz a gyerekekre.

2013. márc. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

15 km-re lakunk, szóval 15-20 percre.


Olyan havi 2-3x szoktunk menni hétvégén egy délutánra. Segíteni általában nem kell semmit, anyósom, apósom is fitt, jó egészségben vannak. Általában ebédre vagy délutáni kávéra megyünk át. A mosogatásban segítek :)))

Nyáron, ha jó idő van kiülünk a kertbe, beszélgetünk, stb., télen meg bent a meleg tűzhelynél.


Inkább a párom nagymamájának szoktunk segíteni, ha valami gond van a házban, mert ő viszont már nem tudja megoldani egyedül.

2013. márc. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Kb 10 percre lakunk anyósoméktól. Én kb. 2-3 hetente látom őket, akkor általában vasárnapi ebédre megyünk hozzájuk. Olyankor jönnek sógornőmék is.

Ők nem szoktak hozzánk járni, csak úgy, általában ünnepeken jönnek hozzánk. Szülinap, névnap stb vagy ha segítségre lenne szükségünk (szüleim 1 órára laknak tőlünk).

Szerencsére ez a látogatási idő mindegyikőnknek megfelel, jó viszonyban vagyunk anyósommal, de lehet a napi találkozáskor nem ez lenne a helyzet.

2013. márc. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!