Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A barátom anyukája meghalt...

Kimas kérdése:

A barátom anyukája meghalt egy éve már. Mi 4hónapja vagyunk együtt. Mivel öt nagyon megviselte ez amit meg is értek gyakran eszébe jut és én nem tudok hogy reagálni erre. Hogy vigasztaljam?

Figyelt kérdés
Sokszor csak igy elmegy a hangulata simán észre lehet venni rajta.Általában elmeséli nekem hogy mi van ha egyedül vagyunk.Már elég sok mindent próbáltam bevetni ,hogy elfelejtse ,de az olyan mintha nem érteném meg.Vagy ha elmeséli akkor csak még jobban felidézi a történteket.Az apjával sincs jó viszonyban állandóan veszekednek.Mindig mondja hogy jó nekem milyen jó családom van megvagyunk nem úgy mint ők. Anyukámat nem szeretem emlegetni neki mert ha eszébe jut az övé megint jön a szar kedv...Már nem tudom hogy is kezeljem ezeket a helyzeteket!?
2013. febr. 10. 15:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Ne akard, hogy elfelejtse, hiszen az sosem fog sikerülni. Valamiért elhúzódott a gyásza, aminek egyik oka lehet valószínűleg, hogy ahogy az apjával, úgy az anyjával sem volt felhőtlen a kapcsolata, és az apjával most sem rendeződött a családi élet.

Mivel nem írtál kort, nehéz konkrétat mondani, de éppen beszélni kellene a dolgokról, és segíts neki rájönni, mi segítene túljutni a gyászon. Vannak hasznos könyvek is ezzel kapcsolatban, pl. [link]

2013. febr. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát miért akarod hogy elfelejtse? Te el tudnád felejteni az Anyukádat?

Csak legyél ott vele, amikor szomorú, és amúgy is ott vagy. Többet nem tudsz tenni, és nem is szabad.

2013. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Egyébként hány évesek vagytok?
2013. febr. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

bizonyára neked még nem halt meg senkid, akit ennyire szerettél.

nekem a nagyszüleim haltak meg 5 éve, és igaz, a fájdalom enyhül, már nem sírok, ha róluk beszélek, de nagyon hiányoznak. nekem sokat segített, ha mesélhettem róluk, így könnyebb volt megértenie a barátaimnak, páromnak, h mennyire jó emberek voltak, és mennyire szerettem őket.


állj mellette, ha beszél az anyukájáról hallgasd, és öleld meg.

ne érzékeltesd vele, h ez neked teher. sőt, próbáld átfordítani a gondolkodásodat. hiszen a párja vagy, a hozzá legközelebb álló ember, szóval a nehéz időkben is ugyanúgy mellette kell állnod. hidd el, neki a legnehezebb ez az egész.

2013. febr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem akarom hogy elfeledje ,csak ha terelem a témát az olyan mintha nem érdekelne ,viszont van mikor segit a hangulatán,de nincs mindig ilyen helyzet van mikor érzem h meg kell halgasam.De szeretném vigasztalni valahogy.Vagy jobb ha csak hallgatom és megölelem és ha van hozzászólásom mondok neki egy-két bizalmas szót? én 16 ö 17..
2013. febr. 10. 18:39
 6/8 anonim ***** válasza:

És jár Hozzátok?

Van Nálatok pótmamája?:)

Otthon kije van?

2013. febr. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Volt egyszer nálam én még nála nem. 3man vannak együtt az apukájával meg a nővérével.Pótmamárol nem tudok..
2013. febr. 10. 19:41
 8/8 A kérdező kommentje:
Szal nincs pótmama..
2013. febr. 10. 19:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!