Külföldre menni együtt vagy külön?
Nem akarok bunkó lenni, de ha te így gondolod, akkor szerintem a számodra a család nem elég fontos. vagy a férjeddel van valami gondod, vagy már eleged van a családi életböl.
Èn külföldön élek, van 2 gyerekünk, itt szültem, de mi az elején megbeszéltük hogy a férjem max 5 napra mehet el nélkülem munka szempontjából. Ha ennél tovább tartana akkor megoldjuk hogy együtt menjünk.
Szerintme a férjed ragaszkodik hozzátok. Ha mentek menjetek együtt. Olyan lehet hogy egyikötök kap munkát és 1-2 hónapot egyedül van, de annál többet el sem tudnék képzelni.
Nálunk következő az elmélet: ha párom megy, akkor megyünk mi is. De! az első pár hónapban csak ő megy egyedül, hogy össze tudjon annyit spórolni, amennyi egy lakás bérléséhez feltétlen szükséges. Meg persze ki kell tapasztalnia, hogy jó-e a munka, bírja-e, szóval hogy minden rendben legyen. Ha így van, akkor megyünk utána. Azt a pár hónap áldozatot meg csak kibírjuk valahogy.
Egyelőre ez még csak elmélet, mert mi is beszéltünk már róla. És úgy gondoljuk, hogy a gyerek is többet tanulna, ha már csak a nyelvet megérti, akkor legalább tudtunk neki valamit adni.
Valahogy én is igy gondolom mint amit a második válaszoló irt.Férjem úgy szeretné hogy költözzünk eggyütt.
1 válaszolónak.Nekem fontos a családom és ha ketten lennénk együtt mennénk,mint ahogy ezt le is tisztáztuk az elején.
Ez sokmindentől függ. Én a fokozatosság (előbb apa, aztn ti) híve vagyok pláne, ha
-kicsi a gyerek
-nem beszélitek a nyelvet jól
-nincs sok megtakarított pénzteket
-nem éltetek még külföldön soha
-van kint segítsg vagy nincs
Ezek fontos tényezők, mert azért azt is gondold végig, hogy kint mások a szokások, mások a lehetőségek, más rendszer alapján működnek dolgok.
Oké, hogy család csak együtt, de bizonyos dolgokért áldozatot kell hozni. Azért a költégek miatt sem mindegy, hogy egy egész család meg ki előszőr vagy csak egy fő a családból és mondjuk felméri a terepet, keres/talál munkát, megnézi mennyi az annyi. Mert plö a lakésbérlés sehol se könnyű és pláne nem olcsó. Egy család már nem bérelhet csak egy szobát (bár sokan vannak, akik ezt teszik).
Nálunk is tervben van a külföldre költözés, gyerek is van, szóval hasonló a helyzet. Az a terv, hogy először csak az egyikünk megy ki, a másik itthon marad a gyerekkel. Feltehetőleg amúgy én leszek az, aki előbb megy ki, mert én itthonról is tudok már állásinterjúkat intézni magamnak, lehetőleg egymáshoz közeli időpontokra, így elég lenne egyszer kimennem, és ha már van munkahelyem, akkor keresni lakást, aztán jöhetnek utánam a többiek. Úgy biztos nem indulnánk neki, hogy még semmi nincs kilátásban, lakás sincs, de már rögtön gyerekestül felcihelődünk, viszont nem is arról van szó, hogy hónapokig külön vagyunk, hanem tényleg csak egy rövidebb idő, hogy gyerekestül már legyen hova beköltözni.
25/N
Szerintem egy családot szétválasztani, főleg gyerekestül, elég nagy hiba.
A külföldre költözés előtt több dolgot vegyetek fontolóra:
- legyen annyi tartalék, hogy tudjatok lakást venni/bérelni, rezsit fizetni pár hónapig
- legyen biztos nyelvtudás
- olyan területre költözzetek, ahol keresett a szakmátok (interneten előtte körülnézhettek, hogy mennyi hirdetés van!), vagy eleve munkaajánlatra menjetek ki
- a gyermek beszél-e nyelvet, és egyáltalán hány éves?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!