Normális az ilyen?

Figyelt kérdés

Anyukám egyéni vállalkozó, egy kis élelmiszerboltot vezet. Mamám, amiben tud, segít neki. (főz, délutánonként ő szokott a boltban lenni, a pénzét odaadja neki). Nagyon szeretjük őt, tényleg ha tud, bármiben segít. Anyu mégis minden sz*rnak, szemétnek, bunkónak elhordja őt. Ma is pl. az volt baja, hogy a mamám az ő fagyasztott zöldségéből csinált levest. Egyből: nekem ilyen szemeteket ne csinálj, megy ki a kutyának, a szarodat úgy se eszi meg senki. Minek főzöl? Vén hülye stb... Múltkor azt mondta neki, hogy jobb lenne, ha megdöglene. Így. Most normális nő az ilyen? Nem ez az első eset. Mindenkivel úgy beszél, mint a kutyával. Nővérem is volt már k*rva, meg minden. Szintúgy a mamám is. Nővérem barátja mocskos cigány szerinte (ami nem igaz) Nagyon ki tud akasztani, amikor így beszél mással. Ma is sírt a mamám, azt mondta, ő már ezt nem bírja idegileg. Mindenkit ki tud készíteni, ha olyan kedve van. És csodálkozik, hogy utálják? Ti örülnétek, hogy egy vadidegen nő, akit nem is imertek elhord minden drogosnak, k*rvának, stricinek? Mert én nem. UNdorító, ahogy viselkedik. Ha meg valami baja van, akkor persze mindenkinek sajnálni kell, meg ő csak a takarításra jó, meghogy ott üljön egész nap a boltba. Olyan hisztit le tud rendezni, ha be kell havonta egyszer fel kell söpörni. Nagyrészt mi takarítunk a nővéremmel, ő arra hivatkozik, hogy majd minket is fölkelt hajnali 5kor, és akkor majd takaríthatunk...


Egyébként szeretem. Ezen kívül mindent megad nekünk, ami kell. Csak teljesen kikészít, hogy mindenkivel úgy beszél, mint egy kutyával. Sőt.. van aki a kutyákkal szebben beszél, mint ő az emberekkel. Azt fogja ezzel az egésszel elérni, hogy mindenkit elmar maga mellől, aztán baszhatja. Tényleg, mindenki segíti, ahol tudja... erre így viselkedik. Egyszerűen undorító.


Ne haragudjatok, hogy hosszú lett, muszáj volt kiírnom magamból ... :(


15/L


2013. márc. 27. 16:18
 1/7 anonim ***** válasza:

"Normális az ilyen?"- Válaszom: NEM!

Valami baja biztosan van, ezt tőle kéne megkérdezni, ok nélkül senki sem viselkedik így. Nekem is szoktak hangulatingadozásaim lenni, de így soha nem beszélnék senkivel, mint egy szardarabbal.

A családban nálunk is van ilyen, én ezt úgy oldottam meg, hogy ugyanazokat mondtam vissza neki, azóta nem beszélünk.

Meg kellene neki mondani, hogy ezt tovább nem kéne folytatnia, mert így mindenkit elmar magától...és okkal! Mert ez nem normális dolog., ha mindenkivel így beszél. Én a helyetekben egyszer úgy visszamondanám neki amiket mond, lehet,hogy csak lesne először és még jobban kiakadna, de az is lehet, hogy ezzel így észrevenné magát, mennyire ocsmányul viselkedik.

2013. márc. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már nem egyszer mondtuk neki, hogy nem kéne így viselkedni. Kb 3 hete is,akkor mondta a mamámnak hogy jobb lenne ha meghalna. Azt mondta, hogy igazunk van, persze. De utána csak azt szajkózta, hogy hülye a mamám, merthogy ráhagy mindent az élettársára. Amiben igaza van.. A pasi nagyon kihasználja a mamám, de akkor se kellene így beszélni vele. Szinte semmi tisztelet nincs benne az anyukája iránt.
2013. márc. 27. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon rossz. Te ne legyél ilyen,ne beszélj csúnyán senkivel.

Most pedig meséld el ezt majd a családnak:


Tanmese a szülői példamutatásról.

Az öregember és a pokróc


Egyszer volt egy fösvény fiatalember, s annak egy fösvény felesége. Volt nekik egy öreg-öreg apjuk, aki olyan öreg volt, hogy reszketett a keze, amikor a levest ette. Amíg a kanalat a tányértól a szájához vitte, az mind kireszketett a kezéből. Az abroszt mind teleöntözte.

Mikor a tányérból ki akarta tölteni a kanálba a levest, a tányért is elejtette, s eltörött. Ezért úgy megharagudott a fiatalasszony az apósára, hogy nagyon. Rábírta a férjét, hogy az öreget csapják el a háztól. Eresszék világgá! A fiatalembernek rá kellett szánnia magát, mert az annyit duruzsolt, hogy végül is meghajolt az akarata előtt.

Elmentek a vásárba, és vettek két új pokrócot. Elhatározták, hogy a két pokrócot az öregnek a hátára teszik, s úgy indítják világgá. Akárhol elesteledik, az egyik pokrócot leteríti, és a másikkal takarózik, úgy aludjon.

Mikor hazaérkeztek, hát sem a férfi, sem a fiatalasszony nem tudta rávenni magát, hogy az öreget útnak eressze. Volt nekik egy olyan hatesztendős forma fiuk. Azt mondja neki az apa:

- Fiam, itt van ez a két pokróc. Ügyesen össze vannak fogva. Mi elmegyünk a mezőre dolgozni, s mikor te gondolod, hogy már kinn vagyunk a mezőn, akkor a pokrócot tedd nagyapádnak a hátára, fogd meg a kezét, s vezesd ki az utcára! Mondd meg neki, hogy fel is út, le is út, menjen világgá! Többet hozzánk ne jöjjön vissza!

Úgy is tett a gyerek. Mikor az apjáék elmentek hazulról, akkor gondolt egyet, és csak az egyik pokrócot vette elő. Azt rátette a nagyapjának a vállára, kivezette az utcára, s mondta neki:

- Nagyapám, maga menjen akár le, s akár fel, de többet ide haza ne jöjjön, mert magának itt helye nincs!

Az öreg sírt, s a pokróccal a hátán megindult egyfelé.

Este hazajött az ember és az asszony a mezőről. Látják, hogy a pokróc ott van. Néznek szerte, az öreg meg nincs ott. Elészólítják a fiút:

- Mi van a nagyapáddal?

- Hát úgy tettem, ahogy maguk mondták.

- Hogy?

- Rátettem a pokrócot a hátára, s megmutattam az utat neki, hogy menjen világgá, s többet vissza ne jöjjön, mert nincs rá szükség.

- Hát akkor ez a pokróc, ami itt van? Miért nem tetted ezt is rá?

Akkor a fiú így válaszolt:

- Tudja, miért nem tettem, édesapám? Eszembe jutott, hogy mikor maguk is úgy megöregszenek, mint ahogy ő, utat kell adjak maguknak, akkor nékem ne kelljen pokrócot venni! Evvel a pokróccal majd maga is elmehet.

2013. márc. 27. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez eléggé tipikus vállalkozói magatartás.Nem tudom, mi megy az agyukra, mivel én nem vagyok vállalkozó.Talán jó dolgukban hülyülnek meg.Alkalmazottja van? Ha van, akkor a jó Isten kegyelmezzen neki...
2013. márc. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Van alkalmazottja, árufeltöltő. Őt is mindennek elhordja. Teljesen figyelmen kívül hagyja a másik ember érzéseit. Mérges vagyok rá nagyon, mert ha ő nem csinálná ezeket a dolgokat, tök jó lenne minden..


Tegnap este is el kellett küldenem egy emailt. Mondtam neki, hogy az egyik mondatot nem úgy írnám ahogy ő akarta, mert hülyén hangzik. Erre takarodjak innen, mert felrugdos. Persze ha felálltam volna, hogy kimenjek, elkezdett volna ordítozni... Nem értem, hogy miért kell így viselkednie. Mindenki segít neki, ő meg csak mocskolódik.

2013. márc. 28. 12:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyszer-kétszer őt is le kéne b@szni valakinek, úgy kiadósan.aztán megkérdezni, hogy esik, mikor neki ordítják le a fejét?Az a baj, hogy birka módon tűri mindenki és megszokta, hogy büntetlenül oszthat mindenkit.Legalább mikor lehiggad, megmagyarázhatná, vagy kérhetne elnézést, Én is gyakran vagyok idegbeteg és olyankor harapok, de azért én legalább hozzáteszem közben vagy utána, hogy "nem rád haragszom, csak ideges vagyok".
2013. márc. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem emlékszem olyan alkalomra, amikor bocsánatot kért volna bárkitől is. Nagyon makacs. Azt hiszi, mindenben csak neki van igaza. Most, 2-3 éve hülyült meg a legjobban. Idáig is így viselkedett, de nem ilyen durván.


A mamámmal ha veszekszik, ő le szokta oltani. Olyan, mintha meg se hallaná. Én és a nővérem már nem szólunk neki, ráhagyjuk. Sokszor van, hogy félek tőle.. nagyon kiszámíthatatlan.

2013. márc. 28. 16:46

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!