Hogyan legyek nő?

Figyelt kérdés
Két (vagy több) gyerekes anyukák, ti hogy csináljátok? Hogy van energiátok a férjetekre a gyerekek mellett? Nekem a férjem (sajnos) külföldön dolgozik, így mondhatni hogy egyedül nevelem a 2,5 éves illetve a 6 hetes gyermekünket. Havonta egy hetet tölt itthon, és szeretném ha lenne rá időm, energiám, kedvem, de sajnos úgy érzem hogy egyik sincs. Nem vagyok feleség, csak anya (és úgy érzem hogy mostanában abból is a rosszabbik). Alig van energiám, folyton fáradt vagyok, hangulatom gyakran változó, sokszor van bőghetnékem, a lakás van hogy szalad, nem tudom utolérni magam. Az hogy még a férjem kedvére is tegyek, egyszerűen a lista legutolsó utáni helyen szerepel. Pedig csak ritkán van itthon. Az hogy magamra meg már végképp nincs időm, az csak olyankor tűnik fel, amikor meglátok egy tip-top nőt az utcán. Más hogy csinálja? Hogy tudjátok összehangolni az életeteket? Hogy van energiátok? Mit lehet enni, inni, tenni hogy több energiám legyen? Segítsetek kérlek!
2013. márc. 26. 19:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Nincs semmi baj veled, a válaszadók többsége nem tudja milyen lehet, drága 2 gyerekes anyuka, a te párod esténként otthon van és kizökkent a monotonságból. Szerintem egy kicsit depis vagy, emiatt se tudod jól végezni a dolgod. Mozogj a friss levegőn, lassan meleg lesz többet lehetsz kint. Kezdj el sminkelni, reggel csináld meg a hajad, sminked, a magad örömére, már jobb kedved lesz.
2013. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Honnan írsz egyébként?
2013. márc. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem legyél kicsit türelmesebb.Idö kell neked is ezekhez a dolgokhoz.Barátnömnek 3 gyereke van,és ö is egy kicsit problémázott,de már marha jól csinálja.Csak idö kellett neki.
2013. márc. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
18%

Nem értem. Gondolom nem dolgozol, ha 6 hetes babád van. A nagy nem jár oviba?? Ott maradhat délutánig, addig te a kicsivel foglakozol, elvégzed a teendőket, azért egy 6 hetes után még nem kell annyit szaladgálni, sokat alszik napközben. Mire a nagy hazajön, rend, kaja megvan, őt elhozod az oviból, játszol vele is, aztán fürdés, fektetés. Mikor elalszanak kifested a körmöd, fürdesz, megnzéel egy filmet, pihensz. A gyerekeidet minél hamarabb próbáld önállóságra szoktatni, az elején nehéz, de aztán megszokják, a kicsi is.

Mikor a férjed hazajön benyomsz egy kávét este és indulhat a szórakozás.

2013. márc. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
97%
17 éves vagyok és eléggé elszörnyülködtem, hogy itt a válaszadók 40%-a rettenetesen rosszindulatú. Tudjátok, már az egy gyerekre való vigyázás is megterhelő tud lenni, főleg ha valaki egyedül neveli.. Szánalmasok vagytok, ha itt azt gondoljátok, mert nektek minden pörfiktül ment, akkor másnak is így kell mennie. Minden ember és kisbaba más. Egy 2.5 évesnek még nincsen óvodában a helye. Oviban elkap mindent, akkor meg majd az lesz, hogy otthon lesz sokat, a legkisebb meg elkapja.... Én kitartást kívánok csak neked, kedves kérdező és ha kell, fordulj szomszédhoz, bébiszitterhez ha szükséges. Szurkolok. :) A férjed pedig gondolom megérti a helyzetet, és az sem elsődleges, hogy a megélhetésetekért dolgozik külföldön. :)
2013. márc. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
83%

15-ös, te valahol másik világon élsz! :)

2,5 éves gyerek még nem óvódás, max bölcsis, de ha óvódás lesz majd, akkor sem veszik be egész napra, mivel az anyuka otthon van a picivel. és bölcsibe is ugyan ilyen okból nem veszik be a gyereket. De látom te nem vagy tisztában ezekkel a dolgokkal!

És igen, két gyerekkel el lehet bírni, de itt vegyétek már figyelembe, hogy a pici még csak 6 hetes, hát így tényleg nehéz. Könnyen beszél az, akinek a férje, ha keveset is, de be tud segíteni.

Kérdező, hagyd a fenébe a lakást, még ha szalad is :) aludj, amikor csak tudsz, aztán jön a jó idő majd, menjetek sétálni, előbb-utóbb túl lesztek a nehezén :)

2013. márc. 26. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg nem rá görcsölni. Nekem is 2 ördög fiókám van, szó szerint. 6 és 4 évesek. Én rászoktattam őket, hogy kaja után tányér kivisz a konyhába, utána 10 perc kötelező pihenés, a nagynak már te is bevezetheted, az alatt a 10 perc alatt gyorsan rendet tudsz csinálni a konyhába, beáztatni az edényeket, elmosogatni a poharakat, tányérokat. Amint elalszanak edény elmosogat, ágy beigazít, konyha pult lemos, 1 adag ruha a mosógépbe, ez kb 10-15 perc. Következő alvásnál porszívózás, teregetés, szinten 15-20 perc. Amíg a kicsi alszik, a nagy játszik felmosás. Ha ruhákat hajtogatok/vasalok mondókázok velük vagy együtt játszanak vagy építő kocka, bármi ami lefoglalja. Ami még nekem nagyon bevált (nagyi tippje) amíg dolgod van adj egy játékot a gyerek kezébe 15-20 perc után megunja, az elég amíg egy kicsit meg csinálsz, de ezt a játékot csakis akkor add oda amikor dolgod van, igy érdekes marad a gyereknek. Este ahogy elalszanak egyből fürdés neked is, film bekapcsol vagy könyv kézbe és kapcsolj ki!

Lényeg a lényeg, mindig csak egy kicsit csinálj meg. Ha főzöl akkor olyanokat amikre nagyon nem kell odafigyelni (hús leves, főzelékek, rakott zöldségek) vagy amik hamar kész vannak (natúr csirkemell sütve krumpli pürével, pörkölt csirkehúsból, citromos-mézes hús rizzsel).

Tudom, hogy nem egyszerű, de kitartást neked! Nem egyedül vagy vele! A hiperszuper anyuka masinákkal meg ne is foglalkozz!

2013. márc. 27. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm a segítőszándékot és az ötleteket! Igyekszem majd hasznosítani őket!

Még egyszer köszönöm!

2013. márc. 27. 08:06
 19/25 anonim ***** válasza:
49%
15. vagyok, bölcsis óvónô, szóval nem beszélek félre. Egy 2 és fél évesek már bôven bölcsiben, vagy oviban a helye, lefoglalják, közösségben legyen, aktivitásokkal, tanuljon. Legalább délig hagyhatnád, bár nem tudom másol hogy vab, nálunk senkinek nem kötelezô elvinni délben a gyereket, csak ha akarja. Érdeklôdj körben bölcsikben, ovikban a környéken, meglátod mit mondanak. Szerintem az is nagy segítség lenne, ha délig ott lenne, aztán aludna 3ig, azalatt minden teendôdet el tudnád végezni.
2013. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

Egyrészt: véleményem szerint nem szabad ("ennyit") netezni - ez rengeteg időt elrabol és többnyire haszontalanul, inkább szabd meg, hogy reggel 20 perc - este fél óra, de mindenképp szabj időhatárt, mert kifolyik a kezed közül a drága időd!

Másrészt: míg a kicsik alszanak, nehéz porszívózni pl. - de ugyanígy a mosogatásnál is zöröghetsz annyira, hogy az már zavaró lehet...

2013. márc. 27. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!