Hogyan legyek nő?

Figyelt kérdés
Két (vagy több) gyerekes anyukák, ti hogy csináljátok? Hogy van energiátok a férjetekre a gyerekek mellett? Nekem a férjem (sajnos) külföldön dolgozik, így mondhatni hogy egyedül nevelem a 2,5 éves illetve a 6 hetes gyermekünket. Havonta egy hetet tölt itthon, és szeretném ha lenne rá időm, energiám, kedvem, de sajnos úgy érzem hogy egyik sincs. Nem vagyok feleség, csak anya (és úgy érzem hogy mostanában abból is a rosszabbik). Alig van energiám, folyton fáradt vagyok, hangulatom gyakran változó, sokszor van bőghetnékem, a lakás van hogy szalad, nem tudom utolérni magam. Az hogy még a férjem kedvére is tegyek, egyszerűen a lista legutolsó utáni helyen szerepel. Pedig csak ritkán van itthon. Az hogy magamra meg már végképp nincs időm, az csak olyankor tűnik fel, amikor meglátok egy tip-top nőt az utcán. Más hogy csinálja? Hogy tudjátok összehangolni az életeteket? Hogy van energiátok? Mit lehet enni, inni, tenni hogy több energiám legyen? Segítsetek kérlek!
2013. márc. 26. 19:14
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
29%
Úgy csinálják a többiek,hogy nem nyavalyognak hanem cselekednek. Nekem is két gyermekem van és még ráadásul a férjemnek is nap mint nap meg kell felelnem mégsem nyavalygok.
2013. márc. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem bírod, kérj segítséget. Néha vigyázzon más a gyerekekre, amíg te egy kicsit magaddal foglalkozol. Ha van például olyan szomszédnéni, aki szereti a gyerekeket,kérd meg, hogy néha egy-egy órára jöjjön át és figyeljen rájuk, addig te tudsz mással foglalkozni. Vagy akár egy bébiszittert is felfogadhattok, ha nem bírod.
2013. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
84%

Persze a picivél még nehéz, de próbálj meg rendszert kialakítani az életetekben.

Legyen rendszere a pakolásnak, a takarításnak, pihenj te is amikor a kicsik alszanak, máskor ha alszanak te tudsz pakolászni, vasalni,főzni. És ha lehet néha bízd a nagyszülőkre a gyereket.

2013. márc. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
20%
Sehogy nincs rá energiám,csak néha az ágyban! Az apukának azért apuka a neve, mert már elvesztette a csikófogait és megváltozott a szerepe, nem a kéj nyújtása az elsődleges feladata, azért lett családapa.
2013. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
53%
EGY F.FI. Talán az a baj hogy kapkodsz,ezért nem haladsz a munkáddal.Este átgondolod a fontossági sorrendet,reggel nekifogsz csinálni.Nincs 10ig alvás,tévézés,pletykálás,ebéd utáni szieszta!Így éred utól magad,sőtt el is hagyod. ÉS MÉG AZ ÉLETKEDVED IS VISSZATÉR.Ennyi!
2013. márc. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

A kicsi szopizik, és sajnos hasfájós lett. Így ha nem eszik, akkor többet sír mint alszik. Emiatt a nagyobbikkal is türelmetlenebb vagyok, ami végtelenül bánt, mert így is elég nehéz neki pusztán az alaphelyzet is. A nagyobbik már csak ebéd után alszik, akkor nem mindig alszik a kisebb. Rendszert még sajnos nem sikerült kialakítani, mert nem tudjuk tartani azt hogy csak 3 óránként egyen.

És nem nyavajgok, hanem segítséget kértem. Könnyű mondani hogy csináld, a kérdésem az hogy hogyan? Tudom hogy másnak is van gyereke, de nekem a 6 hét alatt sajnos még nem sikerült rájönnöm hogy hogy kell ezt jól csinálni!

2013. márc. 26. 19:31
 7/25 A kérdező kommentje:
10ig alvás? Hmm... köszi ez megmosolyogtatott! Rendszerint 5, fél6 körül kelek! Tvzés? A nagyobbiknak megy a minimax, hogy el tudjam végezni a teendőimet az alatt az idő alatt még a kicsi alszik. Pletykálkodás, barátnőzés? A barátnőimnek nincs családjuk és a legközelebbi is 180kmre lakik. De azért köszi a választ!
2013. márc. 26. 19:33
 8/25 anonim ***** válasza:
50%
Igaz nekem csak egy gyerekem van, de én meg dolgozok mellette, és Apa reggeltől-estig dolgozik. Már akkor ér haza amikor mi alszunk. Akkor pihenek 1órát, amikor alszik a gyerek. Reggel felkelek 7kor elpakolok, mosok, reggelit készítek, gyerek felébred, addigra már kitakarítva. Játszik én dolgozok. Aztán alszik, én is pihenek. Aztán dolgozok kb 5ig még, addig mamával van. Este játszunk, másnapi ebédet főzök, vacsit készítünk, amíg eszik, elpakolok, rendet teszek..stb. Este fürdetés, altatás. És mire hazaér Apa, beér a délutáni pihenés jótékony hatása :) Mert nem leszek hulla este 9kor :) Szerintem 2 gyerekkel is csak szervezés és rendszer kérdése
2013. márc. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
58%

Össze lehet ezt hozni, bár elhiszem, hogy nehéz. Nekem nincs gyerekem, de anyukám amolyan szuperanya volt, nem mondom, hogy nem volt néha ki, de nagyon ügyesen csinált mindent. 6 hete szültél, nem csoda, hogy ki vagy, hormonok erre még rá is tesznek, ez lassan elmúlik.

Szerintem írd össze egy lapra, mit kell egy nap megcsinálnod. Reggel pl berakhatsz egy adag ruhát a mosógépbe, az onnantól el van intézve egy ideig. Megcsinálod a reggelit a nagyobbiknak, amíg ő eszik, addig tudsz a kicsivel foglalkozni. Bevonhatod a nagyobbikat egy kicsit, pl segíthet abban, hogy ha végzett a játékkal, akkor azt visszateszi a helyére, máris nem rohan a lakás. Ha esetleg elfelejti, akkor amint van időd, segíts neki, mert ha hagyod összegyűli a sok játékot, akkor tényleg sokáig tart elpakolni, így meg néhány perc.

A lényeg hogy mindent akkor csinálj, mikor még könnyű. Ebéd után gyorsan elmosogatni, míg a kicsi alszik, kiteregetni, stb. Teregetésben pl segíthet a nagy, én imádtam anyuval teregetni, már nagyon kicsi korom óta:)

Este, ha már mindketten alszanak feküdj bele a kádba, és relax. Jöhetnek a gyertyák, meg illatok, ami jól esik. Máris jobban érzed magad a bőrödben.


Még annyit, hogy ne a tévével "iktasd ki" a nagyot, mert az nagyon nem tesz jót neki. Inkább vegyél neki színezőt, vagy valami ilyesmit.

2013. márc. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Válaszolók! Ha én magam nem látnám, el se hinném, hogy milyen rosszindulatúak vagytok!!! Tisztelet a kivételnek..


Kedves Kérdező! Elhiszem, hogy nagyon nehéz rendszerezni a dolgokat! Nincsenek nagyszülők vagy rokonok akikre néha rábízhatnád a gyerkőcöket? Már látom írták a bébiszittert is ha megengedheted magadnak az is jó ötlet! Esetleg ami még eszembe jutott az alkalmi takarító! Szerintem külső segítség nélkül nem könnyű megoldani a helyzetet apa nélkül! Szerintem rád fér már nagyon a kikapcsolódás, barátnőzés!

2013. márc. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!