Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy legyek önállóbb?

Hogy legyek önállóbb?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok, az egyetemmel kapcsolatos dolgokat elintézem minden gond nélkül, utazni is szoktam nagyon sokat egyedül, meg dolgozok az egyetem mellett, szóval viszonylag valamennyire önálló vagyok, de a hivatalos ügyek intézésétől pl szinte rosszul vagyok, vagy ráveszek valakit, hogy jöjjön velem, vagy inkább hagyom a fenébe a dolgot. Miért van ez? Ti mikortól intéztetek egyedül hivatalos ügyeket?

20/L


2013. márc. 13. 15:56
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
hát én is 20 éves vagyok, a munkaügyi hivatalos és a Tb-s dolgaimat szoktam intézni.
2013. márc. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
52%
21 vagyok, szüleimmel élek, szóval mondhatjuk, hogy nem vagyok önálló, de az ügyintézést valahogy mindig is utáltam "csoportosan" csinálni, inkább egyedül minden ilyesmit.
2013. márc. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég önálló vagy 20 éves létedre. Az természetes, hogy az egyetemi dolgokat el tudod intézni egyedül, ki más intézné el helyetted? A munka meg egyértelműen az önállósodás jele. A hivatalos ügyekbe meg majd belejössz. Gondolj arra, hogy tulajdonképpen az egyetemi dolgaid is hivatalos ügyek! Meg gondolom nem kell sűrűn hivatalos ügyben intézkedned, szóval azt meg kibírod: ) Csak ügyesen:)


Egyedül laksz albérletben vagy még a szülőknél?


26/n

2013. márc. 13. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szülőkkel lakok még, de valószínűleg már nem sokáig, mert a párommal szeretnénk majd lassan összeköltözni.

Hát annyira sok hivatalos ügy nem kell még szerencsére, de most például konkrétan 2-t is el kellene intéznem, és alig bírom magam rávenni, de hát a muszáj nagy úr, így kénytelen leszek. :S

2013. márc. 13. 16:30
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem önállóság, sokkal inkább felfogás kérdése. Én pl. sokszor belenéztem a számlákba itthon mindig is, ha hivatalos ügyeim voltak, akkor anyu max elkísért, de sosem intézett helyettem semmit. Bennem maradt, hogy a felnőttlét egyik velejárója az, hogy nem lesz mindig valaki, aki megcsinálja a dolgokat helyettem.


Ha valamit nem tudok, probléma nélkül felhívom anyut, hogy na most ilyenkor mivan, hova menjek, de ezenfelül nincs gond, ha el kell intéznem a dolgaimat, sőt... én gyakrabban eltudok szabadulni a városba a lyukasóráim miatt, mint ő a munkahelyéről, így sokszor én intézem anyu ügyeit is már. :)


Nekem a párom ilyesmi. Ha csak a bankba akar beugrani 2 percre, akkor is fognom kell a kezét és helyette beszélnem, mert ha ráhagyom sosem menekülünk, vagy legalábbis a konkrét kérdéseire tuti nem kap választ, mert nem úgy teszi fel a kérdést, ahogy kéne. Nem ért hozzá, nem is érdekli, úgy kell 3 napig győzködni, hogy mostmár intézze el a sz*rjait, mert én erre nem érek rá jelenleg. Ő tipikusan olyan burokban élt, hogy egy gáz számlát nem fogott még a kezében életében sosem, a személyigazolványát 20 éves fejével anno szintén az anyjával mentek intézni, stb, pedig nem egy tutyimutyi buta alak, csak sosem volt ilyenre gondja, el van veszve a nagyvilágban.

22/L

2013. márc. 13. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!