Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önző vagyok, mit csináljak,...

Önző vagyok, mit csináljak, hogy ne legyek az?

Figyelt kérdés

Utálom magam emiatt, pl. állandóan délelőtt megyek a boltba, veszek meg magamnak mindent, hogy mások ne tudják és ne kelljen nekik adnom belőle. Egy 80 ft-os csokit sem szívesen osztok meg mondjuk a húgommal... Ha több csokit veszek mindet elrakom magamnak. Egy pohár kólát is sajnálok tőle. Mindent magamnak akarok. Nem tudom miért vagyok ilyen, nem vagyok már kisgyerek. Valahogy meg kéne változnom, de hogyan?? Egyáltalán lehetséges ez?

Ha gyerekem lesz valaha akkor majd elzabálom előle a kajákat, meg nem adok neki inni mert önző p*csa vagyok? Mit kezdjek magammal?


2013. febr. 12. 13:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is ilyen vagyok,3 ember a kivétel.Párom és a két gyerekünk,nekik az utolsó falatot is odaadom magam elől.

De mindenki mástól sajnálok mindenemet.



Annyira nem érzem bajnak,nekem csak ők fontosak,senki más,másnak miért adnék bármit,ők se adnak nekem.


Neked még nincs meg aki fontos,akitől semmit nem sajnálnál.Majd meglesz.


Hány éves vagy?

2013. febr. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen önzőség és próbálj meg minél hamarabb változtatni ezen! A legundorítóbb tulajdonságok egyike.
2013. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Direkt úgy menj a boltba, hogy két csokit veszel, a húgodnak is. Eleinte erőltetni kell, idővel menni fog magától is.

Már csak azért is érdemes, mert aki önzetlen, ahhoz idővel mások is így viszonyulnak, hosszútávon nagyon megéri :)

2013. febr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!