Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit költesz átlagban...

Mennyit költesz átlagban havonta magadra, a családi kasszából?

Figyelt kérdés
Ruha, cipő, táska, tusfürdő, illatszer, kozmetikai szerek, ilyesmikre gondolok.
2013. márc. 25. 23:10
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
75%

Táskát nem veszek, minden évszakhoz van 1 darab,(összesen 4) ez a mániám, ezeket hordom már 4 éve. Ruhára keveset, bár hogy jön a tavasz, 2-3 felsőt veszek általában kínaiból, mert nálunk pl xy divatüzletben ugyan az van, mint a kínaiban csak pár ezer forinttal többért. Tusfürdő 500,- deo 700,- , parfümöt akkor, ha elfogy, kozmetikai szerekből csak hidratáló alapozót 3000,- (évente 1x) és szempilla spirált használok, ez kitart fél évig. Hajfesték kötelező, mert nagyon őszülök, az havi 5000,-

Szolibérletet 3-4 havonta, ami havi szinten kiadás a körmöm, 2800,- havonta. Lehagytam még a sampont és balzsamot ami 1800,-. Összességében keveset költök, de nekem ez pont elég :)

2013. márc. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
68%
havonta kb 3-4 ezer ft-ot. Ruhát, cipőt évente kb 1x veszek. 28/nő
2013. márc. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
83%
Nem tudunk magunkra költeni. Engem mamám szokott felruházni évente egyszer, páromat most sajnálta meg az apja, hogy már lyukas volt az 5 éves cipőjének a talpa. Nálam, jelentem, a zoknik 90%-a likas. Tusfürdőt karácsonyra kapunk, mindenki azt vesz, egyedül a fogkrém és a dezodor, előbbi havonta, utóbbi 3-4 havonta kell. Párom egy éve használja a borotvahabját. Samponunk literes, 250ft-os. Tehát havi átlag 1000ft/2fő
2013. márc. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
43%
13, tusfürdőre nincs, de azért netre van pénz, ugye?
2013. márc. 26. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
88%

Cipőt és ruhát fejenként kb 5000-10.000ft-ért veszünk egy hónapban. Van, hogy semmit, de mindig kell valami új az elhasználódottak vagy nagyon meguntak helyett. Táskát ritkán veszek, talán egy évben kétszer. Ajándékba szoktam kapni. Ugyanígy a parfümöt is. Tusfürdő, sampon, dezodor az havi kiadás, legalább 2000 fejenként. Ja meg fogkrém és néha szájvíz, az is 2000.

Ami csak az enyém, az a hajszínező 1000ft havonta. Fodrász havonta, két havonta. Műköröm havonta. Ez még 5000ft. Alapozó, púder, szempillaspirál, szemceruza két havonta kb 4000ft. Testápoló havonta 1000ft.

Egyelőre ennyi jut eszembe. Havonta magamra kb. 17 - 20 ezret költök. Ez csak megközelítő összeg, hiszen még egy csomó minden más is kell hirtelen, vagy valami nagyon megtetszik (pl egy jó könyv, ami megint pár ezer forint).

2013. márc. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
80%

Nem neveznèm családi kasszának. Kifizetjük az albèrletet, rezsit, fèlreteszünk a kajára ami kb ugyanannyi minden hónapban, a maradèkból beteszünk a megtakarìtásainkba ès magunknak " zsebpènznek".

A zsebpènzbõl mennek az egyèni dolgok.

Èn 3 havonta 1-szer kozmetikushoz ès fodrászhoz megyek.Ez olyan 15 000 körül van szôval 1 hónapra leosztva 5000 ft.

Tisztìtószerekre havonta szintèn kb 5000 megy el , a mosópor kettõnkre 3 hónapig elèg, a többi nem sok, parfüm mèg ami 1500 ft de ez sem fogy el havonta. Ruhát ritkán veszünk sok van, cipõt pedig akkor veszünk ha kell, de drágábbat ès az sokáig bírja. Összesen olyan 20 ezer megy el az egyèbre havonta.

2013. márc. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
76%
Kedves kekec 14-es: az internetet úgy hívják, hogy munkaeszköz!
2013. márc. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
79%

Fitnessterembe járok, ez 3 hónapra 32 ezer forint, 1 hónapra leosztva 10600 Ft. Sminkszerekből bevásárolok egyszer, aztán a többség kitart 1-fél évig, így ezt nem tudom egy hónapra leosztani. Fodrászhoz havonta megyek, ez 8 vagy 10 ezer forint festéstől függően. Táskát félévente veszek, 1-2 felsőt, vagy ruhát minden hónapban, ez kb 7-8 ezer. Hajbalzsam havi 1000 Ft.

Mindent egybevéve egy átlagos hónapban 30 ezer körül költök magamra, de ez elengedhetetlenek a munkámhoz.

24/N

2013. márc. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
40%

hát ruhát átlagban 15-20 ezret egy évben, ebben tényleg 1-2 nadrág van, kb. ugyanannyi fölső, fehérneműk, zoknik olyan 5-6000 egy évben. Ritkán veszek magamnak, bár sűrűbben kellene. Sokszor szó szerint addig hordom, amíg le nem szakad rólam. Csizma, cipő, hát arra inkább 20-25-öt mondanék éves szinten, tehát nálam havi szinten átlagban 5000 megy ruhára, öltözködésre. szemceruzát másfél éve vettem, sminket alig használok. Tusfürdő általában 3-4 kell egy évben, mert a habszivacs miatt kevesebbet használok. Egészségügyi cuccok átlag 1000-1500 havonta. Igazából nem is nagyon van több. Sampont ugyanazt használjuk, a többi vegyszer pedig háztartásra van, azt nem számolom ide. Ha elmegyek a barátnőimmel bulizni, az olyan 5-6000 havonta. Lehetne elrakni azt is, de így legalább van egy kis kikapcsolódás. :)

Átlagban 15000-t mondok, nyilván ebben nincs benne olyan extra cucc, amit mondjuk egy évben egyszer veszek, vagy nagyon ritkán, pl. éjszakai krém. Eddig sem használtam, most vettem egyet, na bumm, azt is tavaly júliusban. Ez persze átlag, azt mondom, hogy 10-20 között mozog, de ha nem megyek bulizni, akkor inkább olyan 10-15 között. De ebben benne van a ruházkodás is.

2013. márc. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
51%
Tusfürdő, testápoló, sampon+balzsam, hajfesték, fogkefe+fogkrém, kézmosók, eü-i dolgok, deo,arckrémek-arctisztítók ezek kb. havi szinten 2000 ft-ba kerülnek. Mindig összecsomagolt, leárazott dolgokat veszek, vagy kuponokat váltok be. Nagyon jók a dm saját márkás dolgai, amik nem drágák szerintem. Egyéb pl.: fodrász évente 3x az kb. 6000.-/év, sminkcuccok kb 5000/év. Ruhák-cipők-fehérneműk+zoknik stb.. kb 10000/hó éves átlagban. Van h nem kell semmi egy hónapban, de van olyan is h ha leárazás van veszek egy télikabátot, mert a régi már szar. Mindig leárazáskor veszek ruhákat 1-2 ezer forintokért.
2013. márc. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!