Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit költesz átlagban...

Mennyit költesz átlagban havonta magadra, a családi kasszából?

Figyelt kérdés
Ruha, cipő, táska, tusfürdő, illatszer, kozmetikai szerek, ilyesmikre gondolok.
2013. márc. 25. 23:10
1 2 3 4
 1/31 anonim válasza:
48%
A fenti példákra a lehető legkevesebbet költöm, emiatt a szüleim ki vannak akadva. 14/F
2013. márc. 25. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Elnézést, félreérthető a kérdésem.

Úgy értem, hogy akik együtt élnek párok, férj-feleség, Ők mennyit költenek el magukra a családi kasszából?

2013. márc. 25. 23:38
 3/31 anonim ***** válasza:
72%

Ruha, cipő: van, amikor semmit, van, amikor 20-30 ezret is. Ha éves átlagot nézünk, akkor kb 5-10 ezret havonta (ebben benne vannak a fogyóeszközök, mint a zoknik, fehérneműk, illetve a valamilyen alkalomra vásárolt elegáns ruhák egyaránt)


Tusfürdő, sampon, szappan: ez közös, tehát ezt nem számolnám külön.


Kozmetikai szerek: mint a ruháknál. A parfümök többségét ajándékba kapom, és nem locsolom magamra két nap alatt az egészet, úgyhogy azt nagyon ritkán veszek. Egyéb szerekre, dezodorokra, kozmetikai cuccokra átlag havi 2-3 ezer.


Amit még a "magamra költök" oszlopba sorolnám:

- könyvek, folyóiratok

Havi kb 10 ezret költök a fentiekre, van, hogy többet. Nagyon szeretek olvasni, és szeretem, ha egy könyv a sajátom. Különféle folyóiratokat is gyűjtök (történelmi magazinok, gasztronómiai magazinok, természettudományi folyóiratok). Mivel autóm nincs, nem is tervezek, nem szerencsejátékozom, nem cigizem, bőven belefér. Ezekre jóval több menne el.

- kávé, tea

Szeretem a gyümölcsteákat, párom kevésbé, így ő ritkán iszik. Illetve a házi készítésű cappuccinot, kávét szintén. Van, amikor napi többet is iszom, van, amikor napokig egyáltalán nem. Tehát nem mondhatnám, hogy kávéfüggő vagyok :)

- különféle gasztronómiai eszközök

Bár ezek persze nem csak magamra, hiszen a végeredményt párom is, a családtagjaim is élvezik, de szeretek kipróbálni sokmindent, és ha kell hozzá valami eszköz, forma, vagy különlegesebb hozzávaló, akkor nem sajnálom rá :)


Alapvetően nem szeretek sem ruhaneműre, sem szépítkezésre költeni, ékszereket is ritkán hordok, tehát ilyen tekintetben nem vagyok tipikus nő, a lehető legkevesebbet költöm ezekre, és ha ajándékba kapok ilyeneket, annak sem örülök. Viszont a hobbijaimra (festés, rajzolás, olvasás, sütés-főzés) annál szívesebben költök.

2013. márc. 26. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
63%
Ezek közül talán csak a feltétlenül szükséges tisztasági cuccok tartoznak a havi kiadásaim közé (szappan, fogkrém, sampon, stb.). Ruhát, cipőt, táskát, kozmetikai szereket akkor veszek, ha már nagyon kell.
2013. márc. 26. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
36%
Ruha kb 50 ezer cipő 8 táska ritkán veszek évi egyszer igy az átlagban havi 1000ee jön ki kozmetikumot nem hasznalok ami van azokat kaptam igy is halomba áll az elhasználatlan igy az 0 ft. Tehát átlag havi 50-60 közt költök magamra. Ugye cipőt se minden hónapban veszek de évi 1 x dragábbat 40 ezer meg nyarra ilyen pár ezer ftost igy jön ki a 8 . Meg most pont egy 8 ezrest néztem ki. Aztán én még ezeken kívül költök magamra ikea kajára havi 2x mondjuk az 2000 burger king heti 2x extra jo 400 as ajanlat általában az havi 4000 ft meg starbucks cafe havi 2 x az 2000. Meg anyam meghivom havonta egyszer trofeaba az 8000.
2013. márc. 26. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
82%

Ruha-cipő: fél évente egyszer veszek, max. 10 ezerért, így kb. 1500.-ra jön ki havonta.

Tusfürdőt külön veszünk, én kb. 2 havonta veszek max. 300ft-ért, de van, hogy 150-ber kerül csak. Dezodort kb. 2 havonta veszek, addig kitart, az 900ft.

Szempillaspirált 1-2 évente veszek 1000-1500-ba kerül kb.

Összesen 2000-re jön ki havonta.

De ez csak átlag, nem nagyon szoktam magamra költeni.


24N

2013. márc. 26. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
79%
Mi közösen veszünk mindent, férjem oriflamezik közben, ergo onnan vesszük a legtöbb dolgot, cipőre, ruha kb. egyformán költünk, átlagosan összesen 5-10 ezer havonta durván, van amikor nem veszek ruhát, cipőt és ő sem (/hó), van amikor igen, pl. most fogok majd papucsot venni a férjem meg átmeneti cipőt, de cipőt legutoljára októberben vettem, azóta ha jól emlékszem nem költöttünk ruhára.
2013. márc. 26. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
81%

Én nem sokat,nem vagyok nagyigényű.Ruhát,cipőt ,táskát,akkor ,ha valami jó árban van,és nagyon megtetszik.De nem minden hónapban.

Illatszer,parfümöt kölnit ajándékba kapok,ált.ban.

Tusfürdőre, arckrémre,samponra is csak pár ezret.

Közös kasszán vagyunk, de sajnos nem túl sok pénzből kell gazdálkodnom.200 e a kettőnk keresete,ebből 75 elmegy csak a lányunk pesti albérletére,és a költségeire.(ott tanul).

2013. márc. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
77%

Ja, és az egyetlen luxusom a könyvek.De könyvtárba járok,és így ezzel is spórolok.Csak azt veszem meg, amit tudom, hogy hasznos,és többször is ki fogom olvasni.

Fodrászhoz ritkán járok, kozmetikushoz szintén,műkörmöztetni ,szoláriumozni nem szoktam.A kertben, vagy vízparton, horgászás közben napozom:)

2013. márc. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
44%
Havi kb 30-50 ezer forintot.
2013. márc. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!