Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám lekoptati a...

Hogy tudnám lekoptati a mostohaapámat?

Figyelt kérdés
2009 októberében volt az esküvője anyának és neki, 2012-ben lett is gyerekük, de anyukám már mondta neki, h gondolkozzon el kettőjükről... de mégis hogyan tudnék rásegíteni a válásra? anya tudja, hogy mi ketten utáljuk egymást...
2013. márc. 25. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi közöd az ő kapcsolatukhoz. Majd elintézik egymás között.
2013. márc. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tetris ***** válasza:
100%

Ejnye, ejnye! Édesanyád, és a mostohaapád valamikor nagyon szerették egymást, és van egy közös gyermekük, aki mellesleg a te kistesód. A pici valszeg nagyon szereti mindkét szülőjét, és téged is. Már csak a rá való tekintettel is azon kellene inkább igyekezned, hogy ne verj éket a szülők közé.

Nem kell szeretned a mostohaapádat, de ő is a család része, és ezt tudomásul kell venned. Édesanyád most nagyon nehéz helyzetben lehet, hiszen ott a pici gyerek, és még téged is el kell tartani. Márpedig egy válás esetén neki egymagának ez hatalmas feladat lenne. Ne tetézd még te is a bajait. A kettejük gondját nekik kettejüknek kell megoldaniuk.

Szerintem ne kavarj bele a dolgokba, mert rosszul sülhet el a dolog. Mert, ha a mostohaapád és édesanyád mégis kibékülnek, te pedig nem ezt akartad, akkor kész konfliktushelyzet alakulhat ki a családban. Ezáltal végleg ellenségeddé válik a m.apád, anyádra pedig meg leszel sértődve, amiért nem dobta ki őt.

Gondolkodj el inkább azon, hogy te magad mennyiben vagy felelős azért, hogy idáig jutottak. Mert ha miattad tört ki a háború közöttúk, akkor most szégyellheted magad nagyon. Miattad apa nélkül kell felnőnie a kistesódnak. Mindez azért, mert neked nem méltóztatott elviselni a m.apádat.

Elhiszem, hogy vannak hibái, de te se vagy tökéletes, mint ahogy senki sem az. Egy család egysége azon múlik, hogy mennyire vagyunk képesek egymáshoz alkalmazkodni. Ezért pedig mindenkinek tennie kell. Vagyis neked is, nemcsak a m.apádnak.

Kérdezz meg pár olyan gyereket, akik nevelőotthonban élnek, hogy mit nem adnának egy olyan m.apáért, akit te most ki szeretnél ebrudalni a házból. Tudod te, hogy mekkora érték a család?

2013. márc. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
És azon el se gondolkozol h esetleg leülsz vele és megbeszélitek a dolgokat, hogy normális módon tudjatok élni.
2013. márc. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolóval értek egyet. Nem illik ide a megjegyzésem, de azt sosem értettem igazán, hogy egy anya hogyan tud olyan férfit szeretni, vele együtt élni, aki nem szereti az előző házasságából született gyereket. Ezt nem igazán tudom megérteni, de hát nem kell nekem mindent értenem...
2013. márc. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát sokáig nem tartott a szerelem, ha 2009-től mostanáig eljutottak oda, hogy "gondolkozzon el kettőjükön" a pasi. Minek kellett ehhez még egy gyerek is ráadásul? Kérdező, eszedbe ne jusson semmivel "rásegíteni" semmire, utálni sem kell senkit. Ha nem megy nekik együtt tovább, akkor szét fognak menni maguktól is. Ha együtt maradnak, akkor még anyád is megutálna, amiért be akartál kavarni náluk.

Amúgy nem tudom miért akarsz kitolni saját anyáddal, és miért akarod, hogy ott maradjon egyedül 2 gyerekkel? Ennyire csak nem rossz ember a mostohaapád.

2013. márc. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nem csíped, akkor tartsd tőle a távolságot. Ennyi. Attól még nekik lehet jó a kapcsolatuk egymással.

Egy gyereket szeretni teljesen más, mint egy férfit szeretni.

2013. márc. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
De igen, hihetetlenül rossz ember. Ok nélkül hülyézi meg idiótázza le a nagypapámat, lekódolja a telómat, kidobja az ablakon a kaját, amit a nagyszüleimtől kapott... És az állatvédőrségre v mire is feljelenthetném, mert izomból belerugott a kutyába, a kerítés el is tört, úgy hozzávágódott az 50 kilós kutya... de ha feljelentem, akkor a kutyámat viszik el, nem ezt a félőrültet...
2013. márc. 27. 17:15

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!