Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Patthelyzet: a családot...

Patthelyzet: a családot válasszam vagy pedig a páromat?

Figyelt kérdés

Két éve kinn vagyok Kanadában mint au-pair és ezalatt az idő alatt megismerkedtem a jelenlegi párommal. Nem gondoltam hogy ilyen komoly lesz, de mostanra teljesen egymásba szerettünk.


Most van 2 hónapom még, utána el kell döntenem vagy hazamegyek és akkor lezárul a kapcsolat vagy pedig maradok, akkor viszont a szüleimet, testvéremet, rokonaimat stb évente-kétévente tudnám csak meglátogatni.

Nagyon emésztem magam emiatt és sokat sírok, szerintetek mi lenne a megoldás?


2013. márc. 21. 14:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%
a páromat. én 3 éve élek külföldön, nincs párom és mégis csak 1 éve látogatom meg őket. kibírják.
2013. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
73%

8-900 ezer egy főnek a repjegy? Ezt most direkt megnéztem, mert kicsit leültem ettől az ártól, találomra választottam egy időpontot, ha 3 hónappal előtte foglalod, akkor az oda-vissza jegy 487 fontért elérhető azaz kb 160-170 ezer, árfolyamtól függően. ( [link] )

Butaságot ne állítsunk már!


Egyébként én is azt mondom, hogy maradj ott, a családi fészekből előbb-utóbb úgyis ki kell repülnöd! A mai modern világban ma már napi szinte tudtok beszélni úgy, hogy látjátok is egymást, illetve szintén megoldás hogy évente 1x te mész, 1x ők jönnek, és akkor huzamosabb ideig, 2-3 hétig is együtt tudtok lenni!

2013. márc. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
28%

" 8-900 ezer egy főnek a repjegy?"


Igen, az AirCanadával ennyi, 1-2 hónapra előre.


De nyilván függ attól, mikor foglalod és melyik városba.

2013. márc. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Olyan, hogy csak az Air Canadával utazol, olyan nincs, mivel alapból át kell szállni és ugye az AC Budapestre amúgy sem indít járatokat. Kombinálni kell mindenképp a légitársaságokat, szóval nem értem hogy mire gondoltál 72%-os, de a 8-900 ezer elég hihetetlen összeg, én egyszer utaztam úgy haza, hogy március 20-án vettem meg az április 4-re szóló jegyemet, április 20-i visszaúttal, de még így is "csak" 210 ezret fizettem, a két legdrágább társaság (Air Canada + British Airways) kombinálásával.

Nem kötekedés céljából, csak azért írom, hogy emiatt a későbbiekben ne legyen veszekedés, de a 8-900 ezres összeg egyáltalán nem reális, max talán akkor ha indulás előtt 1-2 órával veszi meg valaki a jegyet.


Egyébként köszönöm a választ mindenkinek! :)

2013. márc. 21. 15:28
 15/23 anonim ***** válasza:
94%
Költöztesd ki a családodat inkább. Itthon nincs munka, akinek van is - nagyon kevés, válogatott kivételtől eltekintve - nagyon kevés a fizetés, innen, aki csak teheti, menekül, ha fiatal vagy(feltételezem,nem egy 56 éves ember teszi fel a kérdést,5-6 évvel a nyugdíjkorhatár előtt),akkor még jópár évig, talán évtizedig ne gyere haza...én csak azért jönnék haza a helyedben, hogy a kint megszerzett nyugdíjamat itthon éljem el...előbb nem...
2013. márc. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Az a baj ezzel a verzióval # 15, hogy az én szüleim történetesen abba a szűk rétegbe tartoznak, akik jól keresnek. Apukámnak magán fogorvosi praxisa van, anyukám pedig jogász, így nem hiszem, hogy a kiköltöztetés megoldható lenne.

Ugye apunak teljesen a nulláról kellene kezdenie mindent, anyu meg a magyar jogi diplomájával itt semmit nem érne, hiszen teljesen mások a jogszabályok, újra 6 évig egyetemre kellene járnia, majd lediplomázni az itteni jogrendszerből. Egyébként én is gondoltam erre, de aztán pont a fenti indokok miatt elvetettem az ötletet.

Még esetleg a húgomon gondolkozok, hogy őt érdemes lenne kicsábítani,, 18 éves, érettségi és továbbtanulás előtt áll, nagyon jól megy neki az angol is, szóval az ő szempontjából jó lenne ha kijönne, azért mégis csak én sem lennék egyedül, csak nem tudom hogy ehhez meg a szüleim mit szólnának, hogy kvázi egyszerre két lányukat "vesztik el"..

2013. márc. 21. 15:43
 17/23 anonim ***** válasza:
58%

Még ha nem is a párodat (mert ki tudja, hogy hogyan is alakul az egész), de a kinti életet választanám. Itt semmi esélyed nincs. Az meg plusz dolog, hogy megtaláltad a párodat kulfoldon.

26N

2013. márc. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem könnyítem meg a dolgod, de elmondom gyorsan két hozzám közel álló ember történetét.

Egyik évekig kint élt külföldön, rengeteget dolgozott, beleszeretett ott valakibe, aztán döntenie kellett, hazajön a családjához, vagy marad. Neki annyira fontos volt a családja és annyira nem tudott kint megszokni (7 év alatt sem), hogy inkább hazajött. Itt nagyon jó munkát kapott, egy idő után családot alapított, boldog, elégedett, már a második babát várja. Neki ez volt a jó döntés.

Másik külföldön ment férjhez, ott alapított családot, szintén jó munkája van, ő meg ott lett boldog.

Csak azért írtam ezeket le, mert nem biztos, hogy két embernek ugyanaz a jó döntés. Sajnos hiába mondják el itt sokan a tapasztalatukat, csak te tudod mérlegelni, hogy hosszútávon melyik döntés a neked való. Nem könnyű tudom, de neked kell döntened egyedül.

2013. márc. 21. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Jujujj micsoda kérdés! Két évet éltem kint férjemmel (szintén magyar) Kanadában, letelepedési papírokat kezdtünk el intézni (nem menekültügy volt). Igaz én két évig nem voltam itthon, ott nem volt legális munkám (persze dolgoztam) de betegbiztosításom sem volt. Illetve nem akartam ott gyereket vállalni. Bármennyire rossz a helyzet itthon, mégiscsak európai ember vagyok.

Hazajöttünk, igaz nem Magyarországon élünk hanem külföldön, a határtól nem messze. Igaz itt sem könnyű de nem bántam meg, hogy hazajöttem. Nekem is nagyon hiányzott a családom és amint már írtam, nem tudtam volna elképzelni az életemet ennyire messze... Mert Kanada nagyon messze van! Voltak ott ismerőseim, akiknek született már gyerekük, magyarul alig beszélt a kicsi, és ők is csak max karácsonykor mentek haza.. Én ezt az életet nem tudtam volna elképzelni. Bár az igazat megvallva, így két év után is még gyakran hiányzik Kanada, mégiscsak ott éltem egy pár évig, és azért van Amerikának is egy bizonyos varázsa.. Ha a gyerekek nagyobbak lesznek, nagyon szívesen visszamennék egy jó hosszú nyaralásra!

2013. márc. 21. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én is külföldön élek a férjemmel. Suli után választanom kellett, hogy a férjem vagy a családom... Otthon is jól kerestemvolna a szakmámmal, ez nem volt tényező. A férjemet választottam. Évente 2x megyünk haza 10 napra, a szüleim,a tesóim és a barátaim meg jönnek nyaralni hozzánk 1-2-3 hétre. Néha borzatszó nehéz, de skypeon majdnem mindennap beszélünk, nem ugyanolyan, de nagy segítség, ki lehet bírni. Én azt mondom, hogy maradj.
2013. márc. 21. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!