Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Patthelyzet: a családot...

Patthelyzet: a családot válasszam vagy pedig a páromat?

Figyelt kérdés

Két éve kinn vagyok Kanadában mint au-pair és ezalatt az idő alatt megismerkedtem a jelenlegi párommal. Nem gondoltam hogy ilyen komoly lesz, de mostanra teljesen egymásba szerettünk.


Most van 2 hónapom még, utána el kell döntenem vagy hazamegyek és akkor lezárul a kapcsolat vagy pedig maradok, akkor viszont a szüleimet, testvéremet, rokonaimat stb évente-kétévente tudnám csak meglátogatni.

Nagyon emésztem magam emiatt és sokat sírok, szerintetek mi lenne a megoldás?


2013. márc. 21. 14:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%

A kanadai fazon nem költözne Európába? Ha rendes végzettsége van itt is talál remek munkát (pest hemzseg pl. a csak angol/francia nyelvű munkáktól, és az ilyet meg is fizetik rendesen).


Csak mert a férfiak általában nem ragaszkodnak annyira a szüleikhez, lehet, hogy ő könnyebben költözne, ha te is ilyen fontos vagy neki.

2013. márc. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
92%

Én a helyedben szinte biztos hogy a páromat választanám, ha ekkora a szerelem.

Viszont érdemes végiggondolnod h hol, milyen szinten, miből élhetsz meg.

2013. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
93%

Az attól függ mik a terveid a jövőben.

Én mindenképp maradnék,Magyarországon nincs élet és csak egyre rosszabb lesz.

2013. márc. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
95%
Valamelyikőtöknek fel kell adnia az életét,és ujat kezdeni a másik félnél.
2013. márc. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
81%

Én egy kanadait nem erőszakolnék ebbe a fos országba! A megélhetés és a párkapcsolat is Kanada mellett szól!!!

Nem beszélve arról, hogy több a pénzed, jobb az életminőséged, hamarabb összejöhet a hazalátogatás, mint gondolnád. Sőt, ha jól keresel, meghívhatod néha a szülőket, tesót oda.

2013. márc. 21. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Az esélytelen hogy ő Magyarországra jöjjön, mentős orvos, ott havonta kb 8-900 ezret keres ezzel, otthon pedig egy mentős minimálbért kap, úgyhogy ő biztosan nem jönne. Ezen kívül az anyukája autoimmun beteg, őt sem hagyná otthon.


Egyértelmű, hogy nekem kell döntenem, egyébként minden Kanada mellett szól, csak azért nehéz mert ezt a 2 évet is nehezen viseltem az otthoniak nélkül (csak nyáron és karácsonykor mentem haza) és nem tudom a még ritkább találkozásokat hogyan bírnám, elég bennsőséges a kapcsolat a szüleimmel és a tesómmal is, ettől ilyen borzasztó nehéz.. :(

2013. márc. 21. 15:00
 7/23 anonim válasza:
86%

Mindenképpen Kanada!


1. a család nagyon fontos, de egyszer úgyis fészket kell raknod, és saját családot alapítanod, és akkor már úgyis az az első. Elnézést a szavaidból az tűnik ki, hogy még fiatal vagy, és előtted állnak még ezek a dolgok.


2. Te Kanadából akarsz visszajönni Magyarországra? A világ egyik legjobb országából egy visszafejlődő, diktatúrába csúszó, korrupt romlásba, ahol az egyetlen perspektíva, hogy el innen? Rengeteg magyar cserélne veled.

2013. márc. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
89%

Figyu, elég sokan élnek olyan távol a rokonaiktól, hogy csak évente találkoznak.

Én is Kanadában maradnék.

2013. márc. 21. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
89%
Ha ennyit keres, akkor csak haza tudtok jönni gyakrabban. Amúgy mindenképpen Kanadát választanám, de főként a lehetőségek és az élet miatt.
2013. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

De itt nem a megélhetésről van szó, hanem a családról. A kérdező nem akar megválni a családjától. Ilyen esetben el lehet rajta gondolkodni, hogy a férfi követné-e ebbe a fos országba.


Én Németországban élek végülis, mert német a párom, de ha én nem megyek, ő jött volna szó nélkül, pénz ide vagy oda. Ha nem így van, el sem gondolkodom rajta, hogy kimenjek...


Más: Kanadában azért nem sz*rsz magad alá az átlagfizetéstől, annyira nem elég, hogy évi 1-nél többször utaztasson egy 3-4 fős családot.

Az átlag nettó bér munkásoktól orvosokig 1500-3000$ közötti, ennél csak ritka esetekben magasabb, magyarán jó esetben 6-700.000 körüli a bevétel, kevésbé jó esetben 3-400.000 közötti. Egy repülőjegy Kanadába és vissza megközelítőleg 4.000$ egy főre, azaz több, mint egy fő havi bevétele (8-900.000 ft).


És akkor még nem beszéltünk a lakásbérekről, stb.

Nem mondom, jól meg lehet élni Kanadában, de arra esély sincs, ha csak nem cégvezető az ember, hogy évi 1 alkalomnál 1-2 családtagot többször lásson. Felejtsük már el ezt a mítoszt, hogy Amerika és társai a kánaán, mert nem az. Tisztességesen meg lehet élni, de ott sem sz*rják a pénzt.

2013. márc. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!