Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kér (né) tek kölcsön pénzt?

Kitől kér (né) tek kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés

Életemben először kértem kölcsön pénzt (150 ezer forint a jogosítvány megszzerzéséhez). Kaptam is, de hihetetlenül meglepődtem, hogy ki volt végül az, aki segített.


Nem más, mint a család fekete báránya. Egy a börtönöket jópárszor megjárt, lenézett, kitaszított nagybátyámtól.


A szüleim, a nagyszüleim, a testvéreim, a keresztszüleim a többi nagynéném és nagybátyám közül senki sem segített.

Eredetileg mindenkitől csak kisebb összeget kértem volna (5-10 ezret) és minden hónapban egyvalakinek visszaadtam volna az adósságot. De mindenki csak széttárta a karját. Még a keresztapám is, aki nemrég azt verte nagydobra, hogy 20 milliót fektetett be egy vállalkozásba és az majd meghozza a kánaánt...De a többi családtagom sem olyan szegény, hogy földhöz verte volna őket 5-10 ezer ft. kiesése. Nekem viszont egyberakni 150 ezret egy évembe kerül, a jogosítványra pedig szükségem lenne, hogy esélyem legyen egy jobb állást megpályázni...


Vajon miért az segített, akire sosem gondoltam volna? Aki felé sosem volt kedves gesztusom, akit sosem szerettem?


És vajon miért nem segítettek azok, akik "állítólag" nagyon szeretnek és akiket én is szavakkal és tettekkel is kinyilvánítva szeretek?


Azt hiszem valami megrendült bennem és kezdem nem érteni a világ működését.


2013. márc. 20. 06:22
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt még hozzáteszem, hogy anyám eleve arra nevelt, illetve inkább csak ő úgy viselkedett, azt mutatta, hogy segítséget soha senkitől ne fogadjunk el (nagyon legfeljebb közeli rokonoktól, a szűk család, akikkel együtt élünk az persze más, azoktól szabad). Segíteni oké, segítséget elfogadni semmiképp. Én azért lazább lettem, rém illogikus visszautasítani a szomszéd (akinek mi is segítünk) létráját, ami nekünk épp kell...

De kölcsönt nem kérek (nem ítélem el, aki azt teszi, főleg, ha van kitől s neki akkor fontos és szépen, viszonylag hamar megadja), addig nyújtózkodom, amíg a takaróm él. Nyilván soha nem veszek fel banktól hitelt. Amikor egy pici hiányzott a házhoz, amivel nem lehetett várni és olcsóbban sem tudtuk megoldani, akkor felmerült bennünk párszázezer, de azt mondták, ha nincs vezetékes telefon, nem adnak, hiába érkeznek a számlára százezrek havonta. Ebben maradtunk.

Aztán megjelent a már említett egyetlen közeli rokonom (akivel nem is tartottam a kapcsolatot jópár éve, így alakult, kedveltem, de messzek lakott és sosem volt közös témánk, különbözünk) s NAGYON nagy összeget (nem ilyen 100 ezret ám) adományozott nekünk, amit később kiegészített, pedig mondtuk, hogy megadjuk és nem is kell több, megoldjuk. Neki van, nekünk kell, ad és kész. Hogy háláljuk meg neki, fogalmam sincs.


Érdekes az élet.

2013. márc. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Épp a minap gondolkoztam el én is ilyeneken.

Tényleg az a kategória vagyok aki szeret segíteni, eddig bárki fordult hozzám az ismerőseim közül bármivel azonnal segítettem.(Nem vagyunk gazdagok, de akár anyagilag, akár egy-egy szakításnál pár napra-hétre jöhettek hozzánk lakni, akár gyerekfelügyelet, akár szívesség, bármi, de tényleg).

Most én jutottam olyan helyzetbe, hogy költözés alatt állunk, nem úgy jöttek össze a dolgok, ahogy szerettük volna, szükségünk volt némi anyagi segítségre is (1 hónapig csak és nem nagy összegre), jól esett volna valaki aki vigyáz a gyerekekre míg átcuccolunk egyik lakásból a másikba, esetleg segít a csomagolásban, vagy bármiben, ilyenkor még a legapróbbnak tűnő segítség, szívesség is jól jön...Nos azok az emberek, rokonok, akik ha szóltak bármikor ott voltam, segítettem, hirtelen elfoglaltak, nincs pénzük még 2000 ft se állítólag (persze tudom h jól állnak, nap mint nap dicsekszenek h ennek annak amannak adtak megint kölcsön 100 ezreket-persze kb 3 hónapja ismerik ezeket, de be kell vágódni, még ha tudják is h sose kapják vissza és pl nekik is nem keveset segítettem anyagilag meg mindenhogy én is amit még vissza se kaptam), szal ezek az emberek hirtelen nem érnek rá még arra se h megkérdezzék, te bolond jól vagy-e, nem "tudnak" semmivel segíteni, stb....de akiket nem is ismerek annyira régóta, tőlem még semmit nem kértek vagy csak némelyik pitiáner dolgokat azok kérés nélkül is jöttek (és róluk tudom h tényleg nagyon elfoglaltak, tényleg szarul állnak anyagilag is stb) és ajánlottak fel segítséget minden téren ami jól jöhet és nekem eszembe se jutott volna tőlük kérni bármit is...nos ezek az emberek itt voltak, érdeklődnek nap mint nap, mindenben segítenek, anyagi segítséget is olyantól kaptam akitől nem kértem és meg nem álmodtam volna hogy tudna és akarna segíteni ha kérnék....persze kifogás lehet ezer h jaj pont most nem jó, csak kicsit érdekes...sokszor nekem se volt jó mikor ezek az emberek jöttek és szó nélkül igyekeztem megoldani h segíthessek...na mindegy, soha nem fogom senkinek felhánytorgatni, viszont pár nevet megjegyeztem és tudom kik azok akik mellettem vannak a bajban is még ha nem kérem is, és kik azok akik évtizedek óta nyomják a jópofit meg a szöveg megvan, én megvagyok ha kellek, de ha nekem van bármire szükségem akkor épp akkor nem jó....annyit mindenképp megért a dolog, h tudom kihez hogyan álljak a jövőben.

2013. márc. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
A családod többi tagja már ismert téged, és valszeg nem látott biztosítékot, hogy megadod a pénzt. A másik dolog pedig, hogy úgy nem lehet elindítani egy üzletet, hogy kitalálsz valamit, az anyagiakat meg teljes egészében mások dobják össze. És még meg is sértődsz rajta, ha nem örömmel és boldogan dobják ki a pénzüket az ablakon.
2013. márc. 20. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Sokan írtatok okos gondolatokat.

Többen tanácsoltátok, hogy messzemenő következtetést ne vonjak le belőle, de ez valahogy nem megy. Beleragadt az agyamba a csalódottság, nem számítottam rá, hogy nem számíthatok rájuk.


A nagybátyámmal szemben meg most nem is tudom, hogy kell éreznem. Annyira rendes volt. Vele egyébként nem is beszéltem személyesen csak telefonon. A mamám adta meg a számom neki és ő hívott fel, hogy szeretne segíteni, hova utaljon...

Abban állapodtunk meg, hogy a felét szeptemberben adom meg, a másik felét pedig jövő tavasszal.



Rosszindulatú felvetésekre most nem reagálok. Nem ismerjük egymást, nincs okom mosakodni.


Örülök, hogy sokaknak volt pozitív váratlan élményük :)

2013. márc. 20. 12:02
 25/28 anonim ***** válasza:

én amikor kikerültem otthonról vidékről Budapestre 18 évesen, a szüleim még támogattak pénzzel. A lelkemre kötötték azonban, h csak tőlük kérhetek kölcsön(nem akarták h nagy naivan elkezdjek emberektől kölcsönkérni és adósságokba verjem magam). Egyszer volt is egy hónap, amikor én is a jogsit csináltam, és találtam egy munkahelyet de az ugye nem fizet rögtön, csak hónap végén. Ezt a pénzt megelőlegezték nekem és én a fizetésemből rögtön visszautaltam amint tudtam.

A barátommal gyakran segítjük ki egymást 10-20-30 ezer forinttal, mikor hónap végén nem marad annyi a számlánkon és be kell fizetni a lakbért de a fizu még nem jött meg. De ebből se volt gond.

Ilyen nagy összeget azonban én is csakis családtagtól kérnék, testvérek, szülők és igyekeznék hamar megadni.

2013. márc. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Nos igen nem tudomhány éves lehetsz de én 30 évesen mindennap nemértem a világ működését..ne aggóg a következtetéseken,én is levonnám
2013. márc. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

csak a kérdést olvastam, a válaszokba csak belepillantottam.


elmesélek valamit, igaz nem pénz, hanem szívesség, nevezetesen egy autó kölcsönkérése volt.


öcsém szalagavatója volt, a mi kocsink meg pont szervízben, hogy a fene vinné azt a dögöt :) körbekanosszáztam a fél baráti kört, csak egy egy estére, légyszi, nagyon messze kell mennünk, baromi mínuszok vannak, és magassarkúban örülök, ha végig bírom ülni :)

mindenki elhajtott kb, aki ígérte, az is lemondta az utolsó napon.

mondom, egy életem, egy halálom, felhívom a nevelőapámat, akivel sosem voltam nagy puszihaverságban, és tudtam, h nagyon háklis a kocsijára.

az első szóra kölcsönadta. hatalmasat nőtt a szememben, hálás leszek, amíg élek. mondjuk én mindig úgy voltam, ha a miénk kellene neki bármi miatt, simán szó nélkül...


na, ezek után mondtam, h mindenki le van ejtve jó magasról, senki nem kap tőlem szívességet, max az, aki már előtte bizonyított.


a családod fukar, és semmi előrelátás nincs bennük.

2013. márc. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Hogy kitől kérnék kölcsön pénzt? Hát magamtól semmiesetre sem. Főleg úgy nem, hogy a kölcsönkérőnek egy fillérje sincs a terve megvalósításához, és az egészet a nyakamba akarná lőcsölni. És ha megbukik a vizsgán? Akkor kitől kár pótdíjra? Azt is tőlem, mert másként meg sem adná a tartozását? Szóval tőlem nem kérnék kölcsönt sem.
2013. márc. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!