Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kitől kér (né) tek kölcsön pénzt?

Kitől kér (né) tek kölcsön pénzt?

Figyelt kérdés

Életemben először kértem kölcsön pénzt (150 ezer forint a jogosítvány megszzerzéséhez). Kaptam is, de hihetetlenül meglepődtem, hogy ki volt végül az, aki segített.


Nem más, mint a család fekete báránya. Egy a börtönöket jópárszor megjárt, lenézett, kitaszított nagybátyámtól.


A szüleim, a nagyszüleim, a testvéreim, a keresztszüleim a többi nagynéném és nagybátyám közül senki sem segített.

Eredetileg mindenkitől csak kisebb összeget kértem volna (5-10 ezret) és minden hónapban egyvalakinek visszaadtam volna az adósságot. De mindenki csak széttárta a karját. Még a keresztapám is, aki nemrég azt verte nagydobra, hogy 20 milliót fektetett be egy vállalkozásba és az majd meghozza a kánaánt...De a többi családtagom sem olyan szegény, hogy földhöz verte volna őket 5-10 ezer ft. kiesése. Nekem viszont egyberakni 150 ezret egy évembe kerül, a jogosítványra pedig szükségem lenne, hogy esélyem legyen egy jobb állást megpályázni...


Vajon miért az segített, akire sosem gondoltam volna? Aki felé sosem volt kedves gesztusom, akit sosem szerettem?


És vajon miért nem segítettek azok, akik "állítólag" nagyon szeretnek és akiket én is szavakkal és tettekkel is kinyilvánítva szeretek?


Azt hiszem valami megrendült bennem és kezdem nem érteni a világ működését.


2013. márc. 20. 06:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Én kizárólag apukámtól, mástól nem.

Barátoktól max. olyan volt, hogy vettünk valamit a boltban (péksütire, meg ilyesmire kell gondolni, nem nagy dologra), és akkor ők kifizették egyben, én meg megadtam utána. Természetesen, ez fordítva is történt már, mikor én fizettem.

2013. márc. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
40%
Mert nekik nem volt pénzük, neki meg igen.
2013. márc. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
90%
Most láthattad igazán, hogy mekkora is az a családi szeretet. 5-10 ezer Ft tényleg nem dobott volna senkit a padlóra, viszont nyilván kényelmetlen lett volna odaadni, meg lehet, hogy nem bíztak benne, hogy visszaadod, és pénzzel nem akarták megrontani a jó viszonyt. Nagybátyád meg lehet, hogy bizonyítani akart, hogy ne legyen "fekete bárány", vagy csak tudja, hogy milyen az , amikor senkire se számíthatsz.Vond le a következtetéseket, és legyen jó a memóriád, mármint abban az értelemben, hogy Te kire számíthattál, és így ki számíthat majd rád...Végül is egy gonddal kevesebb, mert könnyebb lesz nemet mondani, ha majd ők kérnek tőled segítséget.
2013. márc. 20. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
32%

Felelőtlenség és eléggé gyerekes is ebből a szituációból bármit is levonni, hogy ki szeret és ki nem! Lehet anyagilag gond lenne neki, mert nincs fölösleges pénze (te kívülről honnan tudod?), lehet azt szeretné hogy először spórolj, utána költs (sok mindenben én is ezt vallom).

Egyáltalán nem biztos, hogy akitől a pénz jön, az állna melletted a bajban is!

Hogy kitől kérnék kölcsön? Szüleimtől, férjemtől de ők pontosan tudják, ha már erre sor kerülne, akkor nagyon fontos (és nem holmi jogosítvány megszerzése az ok).

2013. márc. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

szülőktől, testvértől. De baráttól nem, mert onnantól kezdve az már nem lesz barát :S

Mi ugyan nem pénzt kértünk, hanem mást, de kiderült, hogy egy felszínes ismerőstől néha többre számíthat az ember, mint a baráttól.

2013. márc. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A szuleimtol, vagy nagyszuleimtol.

Tudom hogy kapnank toluk, tudnanak is adni valamennyit, nem.

Szeremcsere nincs anyagi gondunk, ha kellene kerni akkor az nagy osszeg lenne, hogy ne kelljen hitelt felvenni, vagy ne akkorat, de annyit nem tudom tudnanak-adni, meg nem kernem el egyikuk megtakaritasat se.


Baratoktol csak akkor kernek, ha kis osszegrol lenne szo, es fix idoben tuti vissza tudom adni, tehat 100e ft koruli osszeget tuti nem kernek 2 honapnal hosszabb idore...


De mindenkinek masok a csaldi es barati viszonyai.

2013. márc. 20. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Utolso vagyok..

Igaza van annak, aki azt mondja, hogy ebbol a szituaciobol, nem feltetlen szabad messzemeno kovetkezteteseket levonni.

Viszont te voltal ott, te tudod melyikuk milyen stilusban, es milyen uruggyel utasitott el.

Azert jegyezd meg ki volt aki kihuzott a bajban.

Azzal a valaszadoval ertek egyet aki szerint a nagybatyad nagyon jol tudja milyen az amikor senki nem segit, amikor nincs kire szamitani, ezert o minenkeppen megprobalt, ezt becsuld meg, mert azert mert bortonben colt nem feltetlen rossz e,ber. Szomoru, hogy a csaladja elfordult tole...

2013. márc. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
100%
Ugye milyen fura az élet?Én ugyan ebben a szituban vagyok,csak nekem repjegyre kell a pénz,mert muszáj kimennem dolgozni.Egy olyan szomszéd néni ajánlotta fel a segítségét,akire nem hogy utolsónak,apszult nem gondoltam volna!Végső elkeseredésemben említettem neki,hogy ki szeretnék menni dolgozni,de van egy akadálya,és elmondtam neki,de lelkére kötöttem,hogy ne mondja senkinek,mert a saját anyám sem tud róla.Aztán hazamentem,és pár perc múlva csörgött a telefonom,hogy menjek át!Mikor elmonda,hogy ő segíteni,én azt hittem rosszul hallok!Nem kaptam szikrát!Hát ennyit a rokonokról!
2013. márc. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
4%
Lehet, hogy azért segített, hogy "visszanyalja" magát a családba.
2013. márc. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

És amikor átadta a pénzt a nagybátyád, nem mondta, hogy "Egy napon talán majd én is kérek egy kis szívességet tőled."? :D


De komolyra fordítva a szót, a sokat megélt nagybátyád talán már rájött, hogy nem az a 150eFt fontos, úgyhogy nem ragaszkodik a pénzhez, és ha neki van felesleges, akkor ad.

2013. márc. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!