Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg így van ez? (bővebben...

Tényleg így van ez? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én azt figyeltem meg, hogy minél intellektuálisabb egy család, annál kevesebb gyereket vállalnak be. Főleg vidéken jellemző hogy buta emberek a szegénységre, nincstelenségre 6-8 gyereket szülnek és állam bácsi tartja el őket. Sajnálom ezeket a gyerekeket mert őbelőlük - ritka kivétellel - ugyanolyan ostoba emberek lesznek mint a szüleik. Úgy gondolom, hogy inkább a tehetősebb, értelmiségieknek kéne ilyen tempóban szaporodniuk, hiszen ők biztos anyagi helyzetben tudják nevelni a gyerekeket, taníttatni, stb. Csak én látom így, vagy nincs összefüggés??
2013. márc. 19. 00:49
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Ezeket már szerintem rég megállapították hivatalosan szakemberek. Szóval ezek tények. Amúgy egyetértek veled.
2013. márc. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
Erre nem te jöttél rá, mert már régen megállapították, sőt sok filmben ki is figurázzák. pl: Az idióták paradicsomában...
2013. márc. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

Ha 6-8 gyerekről beszélünk, akkor igen így van.


De a 3-4 gyerek felállás szerintem elterjedőben van az értelmiségi rétegben is. Arra a szubkultúrára gondolok, akik magasan képzettek, családi segítséggel indulnak. A világképükben pedig a természetközeliség, az Istenhit fontos szerepet játszik.

2013. márc. 19. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Többnyire. Viszont általános iskolás koromból élénken emlékszem egy "bezzegArankára", akit mindenki utált, mert a tanárok folyamatosan őt hozták fel példaképként. Nagyon jól tanult, szorgalmas volt - utólag visszatekintve teljesen jogos volt az ajnározás. Később a testvérei is "bezzegek" lettek.


Ő egy 8 gyerekes értelmiségi cigánycsalád lánya volt. MINDEGYIK gyerek diplomás, az apjuk régen önkormányzati képviselő volt (néhány éve nem tudom, hogy mi van velük, lehet, hogy még mindig az, csak én költöztem el a településről).


Az egész település szerette őket, rettentő udvarias, kedves család volt. Jártam náluk, a ház csillogott, a mai napig nem tudom, hogy tudták ennyire rendben tartani 8 gyerek mellett. Bár gondolom, hogy a nagyobb gyerekek már besegítettek a szülőknek a ház körüli munkákban.

2013. márc. 19. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem Idióták paradicsoma, hanem Hülyék paradicsoma (bár mindkét cím béna). A film eredeti címe Idiocracy Simán lehetett volna Idiokráciának fordítani :) Az is erről szól amúgy, vicces film szerintem, nézd meg nyugodtan :) És amúgy igen, tényleg így van :) Szerencsére nem feltétlen igaz, hogy az idiótáknak idióta gyereke legyen :)
2013. márc. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
84%
Egyet értek. Nálunk 4 gyerek van, az utolsó kettő véletlenül-váratlanul jött-és ikrek ráadásul. Férjemmel mindketten főiskolát végeztünk, állami szférában dolgozunk, hitelünk nincs. Van 1 ismerős pár, náluk 7 gyerek van, ők is eegyetemet/főiskolűát végeztek, apuka orvos. Szóval igen. A szívem szakad meg, amikor a tv-ben látok sok gyerekes családokat, akik szó szerint koldulnak a tv-n keresztül. Mi nem azt mondom, hogy hű gazdagok vagyunk, de amíg tudunk menni 1 hétre Balcsira, nem okoz gondot a gyerekeknek csokit venni, szépen öltöztetem őket, addig nem panaszkodom.
2013. márc. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%

Van ilyen tendencia, de nem lehet általánosítani.

Mi a férjemmel mindketten egyetemet, mesterit végeztünk, egy gyerekünk van, tervezzük a következőt és talán még egyet.

2013. márc. 19. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem akartam ilyen durván általánosítani. Tisztelet a kivételnek!
2013. márc. 20. 15:48

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!