Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » "Megvicceljem" így anyát?

"Megvicceljem" így anyát?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy nekünk csak szerdán kell menni suliba, a suli szerencsére megadta ezt a két napot. Anya ezt nem tudja, azt hiszi, nekem holnap suli van. Említettem már neki, csak annyira elfoglalt hogy elfelejtette (ez biztos). Szóval reggel amikor szól hogy keljek fel, azt mondanám neki hogy hagy ne menjek ma, letudja igazolni. Természetesen a válasza nem lenne. Ő elmegy dolgozni, én pedig szépen visszaalszom. Majd amikor hazajön, meglátja hogy itthon vagyok, pizsamában. Veszekszik velem pár sort, kapom a magamét rendesen aztán amikor vinném az ellenőrzőmet hogy igazolja le ezt a napot akkor megkérdezném hogy: Elfelejtetted ugye hogy csak szerdán lesz nekem suli? Na kb. ez a forgatókönyv...


Lehet kicsit rájönne közben hogy többet kellene velem foglalkoznia, és az én dolgaimat sem elhanyagolni? Tudom, hogy sok a munka, de hát attól a gyereke maradok. Vagy mégse tegyem?


2013. márc. 17. 18:23
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem a 9-es ötlete a legjobb. Még lefekvés előtt szólj, hogy nincs első órád, így csak később mész. Napközben, pedig süthetsz neki vacsorát, takaríthatsz és meglephetnéd egy csokor virággal is :)
2013. márc. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
76%
És ebben az a jó, hogy kedveskedsz neki, amiért sokat dolgozik, de ő is rájön, hogy nem volt iskola. Nem bántod meg, és a vacsora mellett beszélgethettek és időt spórolsz neki, amit kettesben tölthettek.
2013. márc. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
Na, megjöttek a nagyonutálomaszüleimet emberkék lepontozni. Majd rájönnek felnőttként, hogy egyszerűen képtelenség mindent a fejében tartania az embernek. Ráadásul ez nem is olyan eget rengető dolog. Végülis nem kell semmire sem készülnie, egyszerűen csak otthon maradsz, nem visz reggel.
2013. márc. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
74%

"Ebben minden van, csak vicc nem. Majd rájössz felnőttként, hogyha kidolgozod a beledet, hogy a gyerekednek meglegyen mindene, és ezért vagy elfoglalt, de mellett próbálsz foglalkozni vele"

Azért az se normális ha szülő a munka miatt nem foglalkozik a gyerekével. Akkor minek vállalt?

A szülő meg majd arra fog rájönni, hogy a gyerek felnőtt, és ő egyáltalán nem ismeri a gyerekét, mert mindenből kimaradt!

Valahogy a köztes megoldásra kellene törekedni!

2013. márc. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:

jajj azért nem kell túlozni, nekem is van,hogy anya elfelejt valami apró hülyeséget, pl nincs első órám, még is ismer és nincs belőle semmi, max rámorgok reggeli Garfield pillanatomban amiért volt olyan bátor és merészelt hozzám szólni

de ettől még nem rossz szülő, a fenéket mert ami fontos azt tudja és megjegyzi


én sem tudok mindent a fejemben tartani, ahogy az emberek nagy része sem sétáló határidőnapló

2013. márc. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
30%
14.-es: neked csak első mondat jutott el tudatokig? Ott van utána, hogy nem lehet 100%-san foglalkozni gyerekkel, meg munkával is!
2013. márc. 17. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:

ma 20:09


Én nem erre gondoltam, hogy azt elfelejti, hogy nincs első órád. Viszont az sem szép dolog egy szülőtől, ha mindig a munkára hivatkozik, s inkább megvesz mindent a gyerekének,csak hogy az lefoglalja magát, s békénhagyja a szülőt.

Sajnos nagyon sok ilyen is van.

2013. márc. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Persze, az se jó ha így gondolkozik a szülő, de azt a kérdező nem írta,hogy a szülei megvásárolnák a szeretetét. A problémája pedig kommunikációval és családi közös naptárral megoldható, így senki nem felejt el semmit ;)
2013. márc. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
ma 20:27 Egyetértek!:)
2013. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
Megcsináltam, de szerintem rájött mert nem készítette el a kabátot, cipőt (mindig ő szokta), pénzt sem adott, meg a radiátor is jeges... :) Na mindegy nem baj :)
2013. márc. 18. 05:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!