Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap előtt meghalt az...

Tegnap előtt meghalt az édesanyám. Hogyan dolgozzam fel, miként éljek tovább?

Figyelt kérdés
Csupán 36 éves volt, szép arcú, mosolygós... nagyon szerettem, nagyon, nagyon, nagyon... Ezelőtt az életet elképzelni sem tudtam nélküle, és most lám, pont belecsöppentem... és élnem kell tovább. Nem futamodhatok meg. Itt a középsuli, teljesíteni kell, hajtani, amennyire csak lehet... Nem tartom magam valami erős személyiségnek, de a suliban ugyanúgy viselkedem, mint bármikor máskor. Nem akarom hogy sajnáljanak. Valahogy egy kedves szó, vagy éppen egy csöndes ölelés ezerszer többet ér nekem. Nem kell hogy "jaaaj a szegény lány, meghalt az anyja, adjunk neki valamit ami felvidítja!" meg azt sem akarom, hogy kutyaszemekkel nézzenek rám, mint egy számkivetettre. De egyszerűen... túl, túlon túl friss a seb. Nem bírom. Ki kellett hogy itt fakadjak. Pedig nem kenyerem a nyávogás. Mindig én hallgatom meg mások baját, az enyémet soha senki. De lényegtelen.
2009. szept. 15. 19:57
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
Szia! Hogy vagy?
2009. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kérdést, már megvagyok... Még mindig nagyon hiányzik, és nehéz feldolgozni, de lassan kezdem megemészteni. Most még az iskola is megy... Múlt hónapban volt a temetése. Aznap meglátogatott álmomban. Gyönyörű volt az az álom... :)
2009. nov. 15. 20:01
 33/36 anonim válasza:

Szia! Sajnálom azt ami történt. Át tudom érezni velem is ez a helyzet. Ráadásul apukám is lelépett. Nagyszüleim neveltek fel. Nem baj,ha nem mutatod. Rólam sem mondja meg senki. Fontos,h túl legyél a "gyász"időszakán és utána jöhet az elfofadás,mert változtatni nem tudsz rajta. Ajánlom,legyenek biztos pontok az életedben(barátok,hobbi)amiben ki tudsz kapcsolódni. Ez lényeges. Ha nem tudod megoldani,menj pszichológushoz. Én is sokáig vártam ezzel,mert h meg tudom oldani,erős vagyok,stb. De van amiket nem mondasz ki maganak...Erős is vagyok,ahogy Te is,h felemelt fejjel csinálod tovább az életed. De néha nem árt ha elővarázsolják a dolgokat;)

Sok erőt!

2011. jún. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Szió! írtam neked itt komit még anno... hogy vagy azóta..?én egész jól túltettem magamat már(én voltam az, akinek 2009 márciusában halt meg) és kezdek jól lenni. te?
2011. jún. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 A kérdező kommentje:

Szia! Most vettem észre a kommentedet...


Olyan közelinek érzem még az egészet, de már kezdem elengedni. Mert el kell, hogy engedjem. Sokszor álmodom vele. De lett egy kutyám közben, a hugom itt van velem, szintúgy a többi családtagom. Hálistennek összeszedtem magam épp eléggé ahhoz, hogy tudjam, tovább tudok lépni...


Remélem te is jól vagy. Csak kitartás. :)

Most így, tizenhét éves fejjel visszaolvasni ezeket a kommenteket, bevallom, könnyek szöktek a szemembe... Kedvesek vagytok. :)

2011. júl. 20. 21:35
 36/36 anonim ***** válasza:
:) Én azóta már 19 lettem... Fura valóban így lassan 2 éves dolgokat olvasni... Örülök, hogy jobban vagy Te is :) én közben rátaláltam a szerelemre, ő is sokat segít... A családom sajnos eltávolodott tőlem, de Ő mindig velem van :))
2011. júl. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!