Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap előtt meghalt az...

Tegnap előtt meghalt az édesanyám. Hogyan dolgozzam fel, miként éljek tovább?

Figyelt kérdés
Csupán 36 éves volt, szép arcú, mosolygós... nagyon szerettem, nagyon, nagyon, nagyon... Ezelőtt az életet elképzelni sem tudtam nélküle, és most lám, pont belecsöppentem... és élnem kell tovább. Nem futamodhatok meg. Itt a középsuli, teljesíteni kell, hajtani, amennyire csak lehet... Nem tartom magam valami erős személyiségnek, de a suliban ugyanúgy viselkedem, mint bármikor máskor. Nem akarom hogy sajnáljanak. Valahogy egy kedves szó, vagy éppen egy csöndes ölelés ezerszer többet ér nekem. Nem kell hogy "jaaaj a szegény lány, meghalt az anyja, adjunk neki valamit ami felvidítja!" meg azt sem akarom, hogy kutyaszemekkel nézzenek rám, mint egy számkivetettre. De egyszerűen... túl, túlon túl friss a seb. Nem bírom. Ki kellett hogy itt fakadjak. Pedig nem kenyerem a nyávogás. Mindig én hallgatom meg mások baját, az enyémet soha senki. De lényegtelen.
2009. szept. 15. 19:57
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:
88%

Szia!

Először is részvétem, szörnyű lehet.

Biztosan nem lesz könnyű, de próbáld meg elterelni a gondolataidat. Sokat legyél a barátaiddal, beszélgessetek, sétáljatok, legyetek társaságban. Bajban dől el, hogy ki a barát...Ilyenkor a legrosszabb az, ha bezárkózol a szobádba. Talán közhelynek és könnyűnek tűnhet, de a legnagyobb mértékben ez igaz: Az idő begyógyítja a sebeket.

2009. szept. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
100%
Most szivesen átölelnélek...
2009. szept. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Őszinte részvétem. Ennél többre most nem futja :(
2009. szept. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Legyen neki könnyű a föld...
2009. szept. 15. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
uhhh ez kemény dió.Próbálj meg valakivel beszélgetni róla...a szép dolgokról beszélgetni.és ne nagyon legyél egyedül.Nekem a mama hálálánál ez segített.
2009. szept. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Őszinte részvétem! Én is azt javaslom, hogy mindig legyen Melletted egy barát, egy családtag, aki nagyon jól tud hallgatni és ha beszélned kell, akkor figyel Rád. Bár tényleg rossz választás ilyenkor a négy fal közé zárkózni, de én iskolába semmiképp sem mennék a helyedben úgy egy hétig.

Nagyon sok erőt, kitartást és szeretetet kívánok Neked!

2009. szept. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Először is őszinte részvétem, szívből.

Tanácsot adni szerintem igazán senki nem fog tudni, mert mindenki máshogy éli meg a gyászt és dolgozza fel a tragédiát...

Én 15 éves voltam mikor édesapám hirtelen elhunyt, ennek lassan 8 éve. Egyet tudok mondani. kegyetlen talán, de igaz: majd beleszoksz. A hiányába, az új helyzetbe, az életbe nélküle... Mert az élet sajnos nem áll meg, kegyetlenül megy tovább és ez ellen semmit nem lehet tenni. :(

2009. szept. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim válasza:
100%
El sem tudom képzelni mennyire szörnyű lehet... Fogadd őszinte részvétem. Mindennek előtt próbáld meg elfogadni, hogy ezen sajnos nem áll módunkban változtatni, majd igyekezz mielőbb kialakítani azt az életet amit nélküle kell élned. Közben persze emlékezz meg róla amikor csak szükségét érzed és beszélj róla, most ne szégyeld a barátaid segítségét kérni! Sok-sok erőt kívánok Neked és mosolyogj minél többet!
2009. szept. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON SAJNÁLOM!!!!!!

Ne fordulj magadba!Legyen veled valaki ezekben a nehéz időkben!

Biztos van olyan barátod,barátnőd aki szívesen meghallgat.Eddig rád támaszkodtak azzal,hogy elmondták a bánatukat neked.Most ők legyenek a hallgatóság.

A sírás is segít.Megkönnyebbül a lelked!

2009. szept. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%
ŐSZINTE RÉSZVÉTEM!Úgy látszik mostanában nagyon érzékeny vagyok,mert ahogy olvastam amit írtál,meg is sirattam anyukádat.Talán azért mert én is 36 éves vagyok,és megráz,hogy valaki ennyire fiatalon eltávozik..Lélekben most százszor megölelnélek,és ha tehetném mondanám neked,hogy itt a vállam sírj nyugodtan..
2009. szept. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!