Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tegnap előtt meghalt az...

Tegnap előtt meghalt az édesanyám. Hogyan dolgozzam fel, miként éljek tovább?

Figyelt kérdés
Csupán 36 éves volt, szép arcú, mosolygós... nagyon szerettem, nagyon, nagyon, nagyon... Ezelőtt az életet elképzelni sem tudtam nélküle, és most lám, pont belecsöppentem... és élnem kell tovább. Nem futamodhatok meg. Itt a középsuli, teljesíteni kell, hajtani, amennyire csak lehet... Nem tartom magam valami erős személyiségnek, de a suliban ugyanúgy viselkedem, mint bármikor máskor. Nem akarom hogy sajnáljanak. Valahogy egy kedves szó, vagy éppen egy csöndes ölelés ezerszer többet ér nekem. Nem kell hogy "jaaaj a szegény lány, meghalt az anyja, adjunk neki valamit ami felvidítja!" meg azt sem akarom, hogy kutyaszemekkel nézzenek rám, mint egy számkivetettre. De egyszerűen... túl, túlon túl friss a seb. Nem bírom. Ki kellett hogy itt fakadjak. Pedig nem kenyerem a nyávogás. Mindig én hallgatom meg mások baját, az enyémet soha senki. De lényegtelen.
2009. szept. 15. 19:57
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
meglehet kérdezni anyukád miben halt meg? öszinte részvétem!
2009. szept. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 mazsi47 válasza:
100%
Szia ! Öszinte részvétem . Nagyon fiatal volt anyukád . Tragikus Nehéz feldolgozni . Nem tudok tanácsot adni neked . Mindenki máskép dolgoza fel magában . Ne légy zárkozot , probáld kibeszélned magadbol a fájdalmat , ismerösel , rokkonal . A szivedben öröké élni fog anyukád . Nagyon sajnálom . Mégegyszer öszinte részvétem . Az élet megy tovább . Szia ! Attila .
2009. szept. 16. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem! Sok erőt kívánok!

Én 12 évesen veszítettem el az anyukámat, máig nagyon hiányzik, de enyhül a fájdalom idővel!

Én is átölelnélek!!!!!

2009. szept. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom!!Őszinte részvétem!!

Én 10éves voltam mikor anyukám meghalt ő is 36 éves volt:(

Nagyon nehezen ment nekem is nélküle,mert mindig ö volt mellettem, vele aludtam vele tanultam és rossz volt,hogy egyik napról a másikra nem volt mellettem:(

ennek már13éve ,hogy ő meghalt ,de nagyon nehéz még most is:(

A testvéreim voltak azok akik sokat segítettek nekem,és édesapám aki felnevelt minket tisztességgel.

Sajnos nélkülük is de az élet megy tovább.

Ők már egy szebb és jobb világba vannak ez az ami vigasztal,nekik már nem fáj csak nekünk akik vissza maradnak..:(

tudom mit élsz most át ,de légy erős és kitartó mindenben

Most 10hónapos a kislányom és édesanyámról neveztem el,sokszor sírok,mert tudom ha itt lenne milyen boldog lenne a kisunokájától.hmmm

Minden jót neked az életben és Légy boldog nagyon nagyon boldog!!!ezt kívánom neked!!ölelés:)

2009. szept. 16. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami történt. A gyászt át kell élned hogy békében tovább léphess. A seb ami a szívedben van még nagyon friss. Nem kell hogy egy ilyen tragédián két nap alatt túl lépj. Nem szabad elnyomnod az érzelmeidet, mert annál rosszabb lesz. Még gyerek vagy és most hatalmas súly nehezedik rád. Add ki magadból a fájdalmad. Sírj és tombolj.

Írj naplót, írd le benne mit érzel. Mesélj anyukádról.Nem kell szégyellned a könnyeidet senki előtt. Mert ez ilyen helyzetbe természetes. Kívánok neked kitartást és erőt hogy tovább léphess egyszer!

2009. szept. 16. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Autóbalesetben halt meg, és a legszebb az egészben, hogy én is a kocsiban ültem. Miért nem én haltam meg? Százmilliószor visszasírom azt a napot, hogy meg tudjam fordítani. De nem lehet. És nem is akarom bolygatni a múltat, de nem akarok magambafordulni. Nagyon-nagyon szépen köszönöm ezeket a kedves szavakat! Rengeteg erőt adtok nekem :')
2009. szept. 17. 17:48
 27/36 anonim ***** válasza:

soha de soha ne add fel ! nagyon erős lánynak tűnsz, ezért hatalmas gratuláció és tisztelet neked :) és ne feledd: anyukád mindig figyelni fog téged onnan fentről, látni fogja a gyerekedet, az esküvődet, az életed legszebb pillanatait:)

kitartást és további erőt kívánok neked!:) és egy virtuális ölelés :)

2009. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Fogadj el tőlem egy tanácsot. Engedd meg magadnak a fájdalmat, ne akarj annyira erősnek látszani. És mindenképp kell legalább egyvalaki, akivel teljesen őszinte lehetsz és ki tudod beszélni magadból a szörnyű érzéseket. Én 19 évesen vesztettem el az akkor 38 éves édesanyámat. Nekem is a mindenem volt. 11 éve nem tudok talpra állni, mert az elején nagyon elrontottam. A gyásznak fontos helye és szerepe van. Én elszúrtam (az életemt is ezáltal). Drukkolok Neked, hogy ügyesebb legyél. !!!!
2009. okt. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:

Hát nemtudom mit érzel, de ugy nagyjából eltudom képzelni!borzasztó lehet .


anyukád bisztosan jó ember volt, és a mennybe került, ott meg már nagyon boldog :)

2009. okt. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
bizony:)
2009. okt. 20. 19:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!