Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Feleségek! Ti szabtok anyagi...

Feleségek! Ti szabtok anyagi határt a férjetek hobbijának?

Figyelt kérdés
Vagy pedig hagyjátok, hogy annyit költsön rá amennyit jónak lát?
2013. márc. 16. 12:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%
Amennyiben nem megy a család kárára , nem zavar a hobbi,nem is korlátozom.
2013. márc. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Még nem vagyunk házasok a párommal de már egy család vagyunk.

Én sem szabok neki határt, csak akkor ha már fogy a család pénze, amit kajára, ruházásra fordíthatunk, meg egy kis nyaralásra fordíthatunk. Mi minden hónapba a megmaradt pénzt beadjuk a nyaralásunkra egy részét a másik részét kettőnk közt elfelezzük így azt arra költjük amire akarjuk, plusz a páromnak is jön be plusz pénz ha maszekol valahol, vagy ha bizniszel valamit, akkor azt magára költheti ha nincs másra szükségünk, de szerencsére sosem száll el az anyagiakkal meg az ő egyik hobbija az részben hasznos mert imád barkácsolni, és a végeredmény az mindannyiunknak hasznos szokott lenni, főleg ha bútort dob össze, vagy a kertbe valamit.

2013. márc. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
92%
Ha egészséges parkapcsolatrol van szo, nem akar egyik fel sem megszabni semmit a másiknak. Ennek úgy kellene működnie, hogy megbeszélik a lehetőségeket, s aszerint jutnak el a megoldasig. Ha nem birjatok anyagilag, ezt a ferjednek be kéne látni magától, ha atbeszelitek. A diktatumok soha nem vezetnek jóra egyik irányból se. A titok: megbeszélés, józan gondolkodás, belátás. És ha ő szabja meg, hogy innentől kezdve csak szegecses ovszerben szeretkezhettek? Az jóra vezetne? Nem. Ha nincs belátás, döglött az ügy. Bár én csak egy buta férj vagyok, nem nekem szólt a kérdés, csak nem tudtam nem reagálni egy ilyenre. Lehet, h rosszul gondolom, de nálunk 10 eve működik.
2013. márc. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
50%
Attól függ, hogy kívülről vagy belülről szegecses...?
2013. márc. 16. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Páromnak nincs hobbija, de szereti az f1-et, minden nyáron elmegyünk 1-2 futamra.

Amúgy ha lenne hobbija csak akkor szabnék határt anyagi téren ha emiatt durva pénz szűkébe kerülnénk.

2013. márc. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
67%
Igaz a káros szenvedély nem a hobbiba tartozik, de havonta max 3600 költhet cigire.
2013. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
73%

#4:

:D :D

Jogos.

De azért érted a hasonlatot.

2013. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
nem. Nem mondom, hogy olcsó, de nem is drága a hobbija. Ha viszont hónap vége felé már fogy a pénz, akkor megkérem, hogy ezt most halasszuk a fizu utánra, és akkor megvesszük. ő most a Bismark csatahajót rakja össze. pl. ez a hét is olyan, hogy most nem tudtuk megvenni. Mindig bepótoljuk.
2013. márc. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem mondanám ezt így ki, hogy én szabok határt a hobbijának...de tény, hogy van amikor visszább kell fognom őt a költekezésben.
2013. márc. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Közös kasszán vagyunk és nem én kezelem a pénzt, hanem azt is közösen. Az ilyen dolgokat megbeszéljük.
2013. márc. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!