Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha 22 évesen nincs olyan...

Ha 22 évesen nincs olyan érzésem, hogy szeretnék családot/gyereket, akkor ez már így is marad?

Figyelt kérdés

Azt akarják nekem beadni az idősebbek, hogy "majd rájössz, hogy milyen jó is az..."

De annyira nincs olyan érzésem, hogy "hú, jó lenne egy gyerek, sok az energiám, szabadidőm, fiatal vagyok, unatkozom... kéne valakiről gondoskodnom..."


Nem utálom a gyerekeket, de nem is szeretem őket. És főleg amikor látom a szülőket, hogy nincs idejük semmire, nem tudnak elmenni a gyerekkel sok helyre. És sok szülő nem is figyel a gyerekére. Voltam kirándulni túrázni, volt egy kilátó szakadék fölött, család ott fényképezkedik, gyönyörködik a tájban a kisgyerek közben meg mászott volna át a korláton... Én szóltam nekik, hogy figyelni kéne a kis srácra...

És amikor ott hangoskodnak, hisztiznek... Meg elszomorít, hogy sokan hogy beszélnek a gyerekükkel, mikor nem csinálja azt amit a szüleik akarnak(Nézz már a lábad elé! Ott jön az autó nem látod!? Megint hova mész!?) olyan hangsúllyal enyhén szólva üvöltenek szegény gyerekkel...

Ha nem tudnak szépen beszélni vele, miért idegeskednek? Elvileg a gyerek nevelés az olyan "csodálatos" hogy az ismerősm szavával éljek. Mikor megkérdeztem, hogy ha lyan csodálatos, miért üvöltött rá szegény gyerekére?

Akkor a válasz: "mert elfogy az ember türelme... Ok, akkor miért nem mondod el neki még 1x nyugodtan? "Ja, azt hiszed nem mondtam el 100x? Jó, majd meglátod, ha gyereked lesz, milyen az, ha 100x el kell mondanod, és semmi..."


És mindig ilyenekkel jönnek.

És pont ez az, hogy nem láttam még olyan szülőt, aki tényleg 100%ban boldog lett volna a gyerek nevelésétől.

És azt mondják, majd rájövök, hogy jó az, meg szép, meg csodálatos, és nekem is lesz majd, hiába mondom, hogy nem...

De ha most fiatalon, energiával tele, nincs ehhez kedvem, mennyi esély, hogy majd 28-30 évesen: "Nekem gyerek kell!" érzésem lesz?



2013. márc. 15. 17:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
71%
22 évesen eszembe nem jutott volna szülni. Most 31 évesen van egy 9 hónapos fiam, akit a világ minden kincséért nem adnék oda. A gyereknevelés nem könnyű, és igen, néha elfogy az ember türelme, de ez teljesen természetes, ettől még egy szülő imádja a gyerekét. Igaza van az "idősebbeknek", a gyerekvállalásra meg kell érni és a 22 évesek általában még nem érettek. Természetesen tisztelet a kivételnek.
2013. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Ez ha akarod, ha nem, meg fog változni. Ha meg találtad a férfit, akivel le akarod élni az életedet, akkor majd neked is megjön a kedved a gyerekhez. Pláne, ha ő is akar majd családot. Természetes, hogy még nincs hozzá ingerenciád. Majd később megjön az! A legritkább eset az, hogy egy nőnek tényleg sosem lesz gyereke, mert nem akar. Egyébként én is így voltam, ahogy te...most meg...jövőre tervezzük a babát :)
2013. márc. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
42%
Én meg utálom a gyerekeket, idegesítenek nagyon a visításukkal meg hisztivel meg minden, ezért nem is akartam eddig soha, de most 28 évesen van egy párom akivel tökéletes minden és bizony néha eszembe jut hogy talán lehetne majd gyerekünk egyszer, nem most, nekem ráér 30-as éveim végén is. Addigra már meglesz minden ami kell és talán türelmem is több lesz egy gyerekhez. Most még nem lenne. Te is változol még... manapság teljesen normális ha valaki huszonévesen nem akar még gyereket.
2013. márc. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért ne mond, hogy nem akarsz szülő lenni, mert látsz pár negatív példát. Ez az egész elhatározás kérdése. Lehet így is gyereket nevelni, lehet úgy is. Ahogy minden mást az életben is lehet rosszul csinálni, belefásulni, feladatnak tekinteni vagy lehet élvezni (nagy százalékban legalábbis) Így van ez a párkapcsolatokban, munkában, mindenhol :)

Az meg nem baj, ha 22 évesen még nem akarsz lehet

Az is lehet, hogy ez nem fog változni. Azzal sem lesz gond:)

2013. márc. 15. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Csak 22 evesen te meg nem ertel meg ra ennyi. Persze nem mondom, hogy neked tuti fognak valtozni az erzeseid, mert nem mindenkinek vagya kesobb sem a csalad, de a nagy tobbseg eljut idovel odaig.

En 19 evesen meg nem akartam 22 evesen majd egyszer 24 evesen mar igen, de ak ha van egzisztenciam, most 26evesen pedig mar nagyon szetnek, de nemregen vesztettem el a munkam, es elotte meg eskuvot akarunk...

Tehat ez azert calahol egy folyamat

2013. márc. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is 22 éves vagyok! Per pillanat akkor sem szülnék ha aranyból lenne a gyerek mindene!
2013. márc. 15. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
dehogyis. Sokaknál csak 30 körül avgy után ébred fel a gyerek utáni vágy.
2013. márc. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg van olyan akiben soha nem ébred fel a gyerek utáni vágy, függetlenül attól mennyi idős, van e megfelelő partnere. De semmi baj nincs ezzel, nem mindenki szülő típus!
2013. márc. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled Kérdező! Én is 22 éves vagyok, és teljes mértékben így gondolom a dolgokat, ahogy te. Nekem is mindenki mondja a családalapítást, meg páran úgy kezelnek, mintha legalább 40 valahány éves lennék és kifutnék az időből, ami nagyon elszomorít néha.:( A néhány évtizeddel idősebbek szerint az élet rendje a házasság, gyerekek. Arra nem gondolnak, hogy azért vannak olyan emberek, akiknek nem ez jelenti az "életet" jelenleg, és még egy jó darabig nem (vagy soha).
2013. márc. 15. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, lehet, hogy változni fog a véleményed, de nem biztos. Ez nagyon egyéni, nem lehet jóslatokba bocsátkozni.
2013. márc. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!