Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családot, gyereket vállalni...

Családot, gyereket vállalni csak azért mert már benne vagyok a korban vagy mert a havernak is van már?

Figyelt kérdés
Egyre több olyan párt látni, akiknek pont véletlen, pár hónap elcsúszással ugyanakkor születik gyerekük egy egy társaságban. És jó, okés, mivel egy korosztály lehet, hogy pont akkora ért meg mind, de sokat hallok, hogy jaj, már benne voltam a korban, jaj, már xar a kapcsink, és egy gyerek hátha megoldja.... (ami amúgy önzés mert egy gyerek nem segédeszköz), jaj, hát marika is anya lesz, én is az akarok lenni, hogy néz az ki, hogy én meg még mindig nem... stb stb. Mit szóltok? Vannak nők akik meg kifejezetten ezzel ragadják magukhoz a férfit is pl, így biztosítva magának a jólétet, stb.
2013. jan. 3. 08:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%

ezek véletlenek is lehetnek. Van egy barátnöm akinek mint nekem 2 lánya van. az elsö lányomnál pont 6 héttel fiatalabb az ö elsö lánya, a második lányom 6 héttel fiatalabb mint az ö második lánya. NEm beszéltünk össze, mikor mi bejelentettük ö is terhes volt már csak nem tudta. ès ugyan így volt a másodikkal is.


Egy másik nagyon jó barátnöm meg elöttem 6 hónappal szült de mi 1,5 évet vártunk a elsö lányunkra.

Szóval egyidösek vagyunk, és talán ezért.

De van egy másik barátnöm akinek már 8 éves a fia.

2013. jan. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem egyik barátnőm elvált a férjétől, és egy másik pasitól pont akkor esett teherbe amikor az exférje is teherbe ejtett nem tervezetten, balesetből egy nőt. Ugyanazon a héten születtek meg a babák.


Szerintem ez nem véletlen, inkább a gondviselés :)

2013. jan. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
38%
"Balesetből"... Leforrázta a kezét és a sokktól a spermája beleesett a nőbe?
2013. jan. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
68%

Én nem hiszem, hogy ezek direkt történnének. Ez általánosítás.

Szerintem

2013. jan. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Pedig van ráció abban, amit a kérdező pedzeget. De ez inkább huszonéveseknél figyelhető meg.
2013. jan. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
így van huszonéveseknél illetve harmincas eleji nőknél. Én nem is álltalánosítottam, csak mondtam, illetve kérdeztem, hogy mi a véleményetek? Mert pl sógornőm teherbe esett, mit ad isten, rá pár hónapra a melóstársa is, aki addig válogatott a pasikból, és pont az aktuálisnak adta úgy be a derekát, hogy meg is fogant. :P jaj de véletlen ez :P szerintem meg nem, mert nem olyan anyatípus a csaj. :P
2013. jan. 3. 09:14
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Van benne igazság, de szerintem azért (remélhetőleg) nem azért van így, hogy ha neki van nekem is legyen.

Mi pl. négyen vagyunk jó barátnők, köztük nővérem, aki legelőször szült. Megszületett a pici, mi meg mindig mentünk babázni, egy idő utána azon kaptuk magunkat, hogy mindenki arról beszél, hogy neki is kell. A férfiak is. Mert akadály nem volt, mindenkinek stabil kapcsolata volt, már korábban is téma volt. Akkor hogy ott volt az a pici kislány mindenkit elfogott a varázs. 2 hónap alatt szültünk mind a hárman :)

Én örülök, hogy így történt. Legalább a babás korszakban sem vagyunk egyedül, tudunk találkozni hol itt, hol ott. Ezt az előnyét csak utólag látom, de tényleg jó.


A többire nem tudok érdemben válaszolni. Inkább azok az anyák tudnának, akik így akartak megtartani egy pasit, csak akkor már túlkéső rájönni, hogy ez nem így működik..

2013. jan. 3. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Persze, hogy van előnye, és ha nem önös érdekből,hanem tényleg kedvet kaptak hozzá és megérettek rá az sem nagy gond, ha ezért válallnak gyereket. csak amikor fel sincs készülve rá, de csak azért is megmutatásból, hogy ő is bekapja a legyet akárkitől, nem belegondolva, hogy pelenka, stb stb miből lesz. Ilyen libákra célzok én.
2013. jan. 3. 09:41
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kétségtelen, vannak véletlenek is, de elég általános jelenség, hogy ha van egy baráti kör, vagy egy nőkből álló munkahelyi kollektíva, ott az eljegyzések, házasságok, szülések, válások járványszerűen söpörnek végig. Hihetetlen, hogy milyen sok emberre tud hatni a "bezzeg a barátnőmék is, bezzeg a kolleganőim is... akkor nekem is kell"


Aki meg úgy akarja megjavítani a válságba jutott kapcsolatát, hogy gyorsan szül egy gyereket, az mind-mind keserveset fog csalódni, mert a gyerekvállalás úgy működik, hogy még a jó, stabil kapcsolatot is próbára teszi - de ott van rá esély, hogy végül tényleg megerősíti - addig a válságban lévőt meg szinte törvényszerűen atomjaira robbantja. Szóval az így gondolkodó nő, nem csak az eleve eszközként használt gyereke ellen követ el bűnt, de a párja ellen is, és önmagával is orbitálisan kiszúr, mondhatnám felelőtlenség a negyedik hatványon... férfit gyerekkel megfogni meg legfeljebb rövid időre lehet... hosszú távon több lesz az ilyen kapcsolatban a rossz, mint a jó.

2013. jan. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Így van amit a kilences mond, és ha mégis elhagyja az asszonyt, még a gyereke iránt is érezzen büntudatot, hogy nem igazi apja neki, stb stb...
2013. jan. 3. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!