Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan közöljem a szüleimmel?

Hogyan közöljem a szüleimmel?

Figyelt kérdés

18 éves elmúltam, és szeretnék egy tetoválást. Elég régóta körvonalazódik bennem, de sose mertem felhozni a szüleimnek. Ők eléggé ellenzik az ilyen maradandó dolgokat, és nem is hinnék el, hogy tényleg átgondoltam.

Tudom hogy hivatalosan nem kell a beleegyezésük, de szeretném ha tudnának róla és elfogadnák.

Előre is köszi a válaszokat.


2013. márc. 12. 18:41
1 2
 1/12 anonim válasza:
65%

szerintem ha már 18 éves múltál akkor jogod van dönteni!

persze meg lehet érteni a szüleidet is mert a gyerekük vagy és aggódnak érted.szóval vedd a bátorságot és mond el nekik.

ha átgondoltad akkor jogod van ahhoz!! :D

2013. márc. 12. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Amikor van rá idő, kezdj el velük beszélgetni. Kezdj el érdeklődni a fiatal korukról, hogy milyenek voltak ők, stb. És egy adandó pillanatban kérdezd meg, hogy mi volt az első olyan tettük, amit a szüleik tiltakozásának a dacára cselekedtek. (ha szerencséd van, volt olyan :-) De hogy ezt bevallják, hosszas és őszinte beszélgetésre van szükség, amikor már bele feledkeznek a mesélésbe. És akkor jössz Te! :-)
2013. márc. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
100%
Én két hónap múlva leszek 18 és kb 12 éves korom óta mondogatom a szüleimnek, hogy 'nekem lesz tetoválásom tessék hozzá szokni a gondolathoz' ! Szerintem mindenképpen mond el nekik, az mégiscsak rosszabbul jönne ki ha csak úgy beállítasz a tetoválással magadon. Nagyon újat nem tudsz mondani, csak azt, hogy bízzanak benned és higgyék el, hogy komolyan átgondoltad :) Remélhetőleg nem egy fiú nevét akarod magadra varratni :D
2013. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Így, és várj vele, ha igazán akarod, pár hónap hónap már nem számít.

Minden héten többször felhozod a témát. Mutasd meg mit képzeltél el, és hova. Ha azt látják, hogy hónapok múlva is akarod, akkor látják, hogy átgondoltad. Értékelni fogják, hogy beavattad őket, és el akartad mondani.

Nekem 1,5 évet kellett várjak, hogy megcsináltathassam a piercingemet,igaz jóval fiatalabb is voltam. Tőlem is azt várták, hogy jól átgondolt legyen, ne csak mert most kitaláltam hóbort. (akkor még a környezetemben igen ritka volt,főleg vidéken..... idén 10 éve:))


26/N

2013. márc. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat :)

És nem nem egy fiú nevét akarom :D Egy idézetet szeretnék, ami egész kiskorom óta segített pozitívan gondolkodni... Nagyon sokat jelent nekem ez a mondat :)

2013. márc. 12. 18:56
 6/12 anonim ***** válasza:
Mekkora méretben szeretnéd és hová? Ha viszonylag kicsi, és ruhával jól takarható (ez később a munkahely miatt lehet fontos) könnyebben elfogadják majd. A közlés módjában egyetértek a többiekkel, szép lassan szoktasd őket a gondolathoz.
2013. márc. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
a bordámra szeretném, tehát abszolút nem látná a külvilág, maximum strandon...
2013. márc. 12. 20:21
 8/12 anonim ***** válasza:

Egy tetoválás miatt nem éri meg összeveszni a szüleiddel.

Kinek akarod feltenni a tetoválást, ki lássa?

Ha valóban fontos neked az idézet, a szívedben hordozod és nem a testeden.

2013. márc. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Gondolom a szüleid is azt látják amit az idősebb generáció.Régen a bűnözőket tetoválással jelölték meg. Hiába lett divat a bőrön való rajz illetve látni művészeti remekeket,sajnos a köztudatban a tetoválás mégis csak megjelölést jelent.
2013. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
9. Ez igaz, ezzel azonosítják, de ettől sokkal ősibb szokásra nyúlik vissza. Díszítésként is szolgált, de bátorság próbaként is, mert sosem volt fájdalommentes beavatkozás.
2013. márc. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!