Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan be fogok kattanni! Mit...

Lassan be fogok kattanni! Mit tegyek ezzel az elviselhetetlen nővel? (anyósjelölt)

Figyelt kérdés

A párommal fél éve élünk együtt egy szoba-konyhás kis lakásban. Mikor terveztük,hogy összeköltözünk megkérdeztük az elvált,egyedül élő anyját,hogy nem szeretne-e hozzánk költözni (akkor még normális volt ezért ajánlottuk fel neki),mert akkor 2 szobás lakást kerestünk volna,hogy elférjünk hárman. Azt mondta,nem, ő marad a saját lakásában. Ő másik megyében él,középkorú és sehova nem veszik fel dolgozni,szóval napról napra él.

Szóval kibéreltünk egy kicsi lakást ami kettőnknek tökéletesen megfelel. De egyszer nem voltunk otthon és jött a telefon,hogy hol vagyunk,mert anyós ott áll az ajtónk előtt. Hát mondom ez így tök jó,mert mi meg pont másik városban voltunk az én szüleimnél,így jöhettünk vissza,hogy anyóst beengedjük.Mert ugye bejelentés nélkül jött. És ottfelejtette magát 2 hétre. Főztem rá,mostam rá,neki is vásároltam,amit szeret joghurtot,stb. Erre olyanokat csinált,hogy míg a párommal dolgoztunk ő takarított és "véletlen" az én pólómmal,amit aktívan hordok törölte a port,mert ő azt hitte (na persze),hogy az a portörlő rongy.Egy majdnem új póló.De ezt a békát lenyeltem. Aztán eltelt a 2 hét és hazament.

Nem telt el egy hét és jött a párom a munkahelyemre,hogy mondani akar valamit,de ne akadjak ki. Hát megint jött anyuka bejelentés nélkül,csak most épp otthon volt párom is.

Na ekkor már majdnem 4 hétre felejtette ott magát anyós. És már olyanokat csinált,hogy ránknyitott,mikor épp készültünk kicsit "összebújni" a párommal,és volt olyan,hogy megállt a szobaajtóban,mikor öltöztem és nem zavartatta magát,hogy ott állok egy szál bugyogóban. Aztán összemosta a fehér ruháimat a színesekkel,így mindnek halványrózsaszín színe lett. Aztán főzött is és véletlen mindig azt amit én nem szerettem. De átrendezte az egész konyhát, a fűszereket az evőeszközöket a mindent is.Aztán meg lestem,hogy kedden még úgy volt minden ahogy én használom,szerdán meg semmit nem találok.

Aztán mondtam neki,mert már elszakadt a cérna,hogy nagyon örülnék neki,ha hazahúzna,mert nem erről volt szó. Mi az elején direkt megkérdeztük,akar-e jönni. Nemet mondott,így olyan lakást béreltünk ki ami nekünk kettőnknek jó,de harmadik ember már nem fér el benne. És mondtam,hogy amúgyis fiatalok vagyunk a párommal kettesben akarunk lenni. Támogatjuk havonta anyagilag de ne járjon a nyakunkra,mert most még kedvesen is szóltam!

Persze vérig volt sértve,és pár napra rá hazament.

Alapjáraton nem vagyok bunkó senkivel.Ő világ életében lesz.rta a fiát,de ha baj van akkor tud jönni. Mellesleg 200km-re él tőlünk,de valahogy a buszjegyre meg a cigire mindig van pénze csak kajára nincs,és akkor addig sír a telefonba míg párom meg nem sajnálja,mondván,hát mégis az anyja,és küld neki pénzt. Oké,támogassa,míg megengedhetjük magunknak,de akkor maradjon a fenekén otthon.

Ja amúgy,mikor ittfelejtődött,akkor a konyhában lévő kis heverőn aludt és jól el is tervezte, aztán meg el is mondta nekünk,hogy milyen jó lenne,ha ideköltözne és ő ott a konyhában pont jól elférne. Hát én meg mondtam,hogy szó nincs róla! Én nem nyomorgok 25 évesen azért,hogy ő kényelmesen ellegyen.Persze a párom nem akar konfrontálódni,igazat ad nekem,megvéd az anyjával szemben,el is beszélget néha az anyjával,de nem túl következetesen.Pedig nem az én dolgom lenne kiosztani az anyóst.

És pár napja jött megint a telefon,hogy eljönne pár hétre! Mondtam a páromnak,hogy akkor én hazamegyek a szüleimhez,mert nem fogok tönkremenni az ő anyja miatt idegileg. Mert ha ez a nő itt van,akkor a méregtől bőgve alszom el,és egész nap bőgök ha épp nem dolgozok.És több kárt csinál a lakásban mint hasznot és kutat a cuccaink közt.

Mondta a párom,hogy persze,beszél az anyjával,de attól félek,ahogy eljött múltkor is szó nélkül,úgy megint el fog már csak kicseszésből is.

Én már nem tudom,mit csináljak,de félek,hogy rá fog menni a kapcsolatunk erre az egészre. Én már rongyosra jártattam a szám,először kedvesen aztán bunkón magyaráztam el a páromnak majd ugyanígy az anyjának,hogy ez így nem jó,nem működik így az együttélés.

A saját pénzemből bérelt lakásban,ahol a párommal vagyok nem akarok kerülgetni senkit. Mert más lenne a helyzet,ha egy kedves nő lenne,és úgy segítene,hogy ne ártson vele.De sajna nem egyszerű eset ez a nő,és én meg nem akarok tönkremenni,és a páromat sem akarom elveszíteni és még nekem van bűntudatom,mikor a páromnak panaszkodom a saját anyjára,holott szerintem jogos a felháborodásom.

Mi a fenét tegyek? Adjatok tippeket légyszi,mert most is fel tudnék robbanni,pedig itt sincs....még.

(én 25 éves vagyok a párom 28 éves)


2013. márc. 12. 09:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

Tényleg az a legjobb, ha amint megérkezik te csomagolsz. Mondjuk a páromnak meg is mondanám, hogy amíg nem ott lakok, azt az időszakot a bérleti díjból állja a kedves mama vagy ő. Nem laksz ott, kitúrnak a saját kis kuckódból és akkor még te fizess???

Állj a sarkadra.

2013. márc. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
68%

Abban igazad van, hogy meg kell tudni oldani a problémákat, de ebben az esetben ez a párod feladata, láthatólag nem igazán kedvel téged az anyós, és a lehető legbunkóbb módon viselkedik, amit neked semmiképpen sem kötelességed elviselni, nyugodtan utazz haza legközelebb, és ne is menj vissza amíg a párod el nem rendezi a dolgot véglegesen, mert ha igazán szeret a párod akkor nem nézi tétlenül ahogy te szenvedsz valaki miatt, még akkor sem ha az anyja, főleg ha nem is foglalkozott vele. Üljetek le a pároddal még1szer és ezt így tisztázd vele, vagy az anyjával él vagy veled, mert választania kell.

Sok szerencsét, remélem megszabadulsz az "anyóstól"

2013. márc. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
77%

Ezek olyan tipikus filmbe illo alurok, hogy en nem hiszem el, hogy o nem direkt csinalja, es nem azert, hogy kulonvalasszon titeket. Fius anyukak nagyon erzekenyek tudnak lenni, ha rajonnek pici fiuknak mar nem ok a legfontosabbak.

En a helyedben keresnek egy masik alberletet, anelkul, hogy o tudna rola, szo nelkul atkoltoznek es elfelejtenem neki megadni a cimet. A paroddal persze ezt meg kell beszelni es erosrn tudatositani benne, hogy o se mondja el az uj cimet.

Tudom, hogy most koltoztetek, de itt igy nem kesz nyugtotok. Nem tudom, hogy alairtatok e vmilyen szerzodest v lekotottetek e magatokat, de amint lehet koltozzetek es anyuka csak akkor lathat titeket, ha ti mentek. Es ehhez szigoruan tartsatok magatokat.

Amugy, ha tenyleg filmekbol vette a trukkjet, ki fog tartani, mert nagyon is tudatosan csinalja es pont az a lenyeg, hogy teged kikeszitsen.

A fianak kene megkerdeznie tole, hogy miert fel attol, hogy o mast is szeret? Miert baj, hogy jol erzi magat? Hogy az anyja miert csak az fia boldogsaga aran tudja elkepzelni azt, hogy o boldog legyen? Mi a celja? Hogy soha ne legyen szerelmes? Soha ne alapitson csaladot? Es hogy kepzeli el a fia eletet azutan, amikor o mar nem lesz? Legyen egy boldogtalan, oregember, aki nem tud anyuci nelkul mit kezdeni magaval? Mondjuk nem tudom, hogy az ilyen nok ezt mennyire fogjak fel esszel, de hatha. Es ami nagyon fontos az tenyleg az, hogy a pariddal kell megertetni, hogy muszaj kovetkezetesnek lenni mindenki erdekeben. Es ne hajoljon meg semmilyen erzelmi zsarolasnak ne doljon be. Ha kemeny az anyos, akkor soha nem fog ebbe beletorodni, de nektek talan lesz nemi nyugtotok.

Kitartast neked es sok sikert!

2013. márc. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm aranyosak vagytok. Mondjuk mikor a párom egyedül élt albérletben és akkor költözött még csak oda és anyós még nem tudta a címet,akkor a buszpályaudvarról telefonált a páromnak,hogy menjen ki érte,mert megérkezett.Persze "meglepiből" jött akkor is.akkor már együtt voltunk,csak nem éltünk együtt.

De tényleg én is megkeserítem ennek a nőnek az élettét,ha kell.Csak hát nem akarom végigharcolni az életemet.

2013. márc. 12. 10:31
 15/23 anonim ***** válasza:
szerintem is költözz el rövid időre, de a baj az, hogy az ilyen nő azt fogja gondolni, hogy hát majd visszajössz, ő lesz a kiskirály, és utána nem is akar majd elmenni. Te maradsz a szüleidnél, anyós meg a pároddal.
2013. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:

Na hát nem vagyok egy elveszett nő szerencsére,főleg ha magamról meg a szeretteimről,jelen esetben a páromról van szó. Én simán kipenderítem az anyját,aztán oldja meg a dolgait egyedül. amúgy is örülhetne,hogy havonta támogatjuk pénzzel,holott az sem volna kötelességünk,de nélkülünk felkopna az álla. Szóval meghúzhatná magát ha otthon van. Csak azt nem értem,mert sír-rí folyton,hogy már 3 napja semmit nem evett,mikor a bagó meg ott lóg a szájában 10 percenként! ez a másik dühöm,hogy lényegében finanszírozzuk az extráit,mert inkább nem zabál,de a cigi az kell.

Na de ha most tényleg eljön,és nem bír magával,nem megyek én sehova,hanem szépen fogom a kis motyóját és kivágom az ajtó elé,oszt csókolom! Oldja meg a dolgait.mi is megoldjuk segítség nélkül. Neki is ott van a pasija,majd segítse ő. Ne az én pénzemből bagózzon!

Tudom,talán kissé nyers a stílusom,de az ilyen élősködők nem értenek a szép szóból.

2013. márc. 12. 12:21
 17/23 anonim ***** válasza:

Megértem. Én is tiszta pacifista vagyok, meg emberszerető, amíg nem az anyósjelöltről van szó, mert ha ő tesz valamit, már megy fel bennem a pumpa.

Engem az zavar a legjobban, hogy ez a nő nem tűnik egy jó szülőnek. Úgy néz ki, sosem törődött a gyerekével, csak most, amikor már öreg, és a fiának van valakije.


Nálunk is ez van, a páromat az anyja kirakta a nagyszülőkhöz kiskorában, kedvére pasizott, a páromnak egy fillért sem adott iskoláztatásra vagy kajára, ha találkoztak, az is csak terrorizálásra volt jó neki, hogy erősnek érezze magát. Most meg, hogy együtt vagyunk, folyton hívja, hogy menjenek el moziba, meg ide-oda, engem meg fúr a hátam mögött, hogy én manipulatív vagyok meg bunkó meg rosszindulatú. Azon igyekszik, hogy minél kevesebbet legyünk együtt, ha ketten átmegyünk hozzá vendégségbe, akkor is egész este a pici fiával törődik, hogy velem még csak beszélni se tudjon.


A barátod szereti az anyját? Mondjuk még ha nem is szereti, lehet akkor is egy konfliktuskezelő ember, aki inkább megtűri a drága mamát, nehogy valami családi perpatvar legyen belőle. Valahogy a barátodat kellene meggyőzni, hogy csináljon valamit anyucival, de nem biztos, hogy hajlandó lesz rá.

A helyedben, én nem engedném be azt a jóasszonyt, néhány óra ácsorgás után talán hazamegy. A kávéját is elsózhatod, vagy bármit megtehetsz, amivel kiborítod, mert ennek csak akkor lesz vége, ha csinálsz valamit, amivel elriasztod. Itt bizony háború lesz.

2013. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

12:32!

Tudom.Amúgy a párom sem rajong az anyjáért,de igazából elképzelni sem tudom,mi zajlik le benne. Biztos fáj neki,hogy az anyja meg a szerelme nem jönnek ki egymással.

És ugye mellém is szokott állni,csak nem olyan vehemenciával,mint ahogy én előadom magam.Amit már néha szégyenlek is,mert ugye a tiszteletet meg kéne adnom,de hát anyós nem ngyon szolgált arra rá,hogy tiszteljem4

2013. márc. 12. 12:38
 19/23 anonim ***** válasza:
Szerintem is az a jó megoldás hogy ha jön ismét akkor elmész a szüleidhez.Én nem tűrném hogy anyósom oda jön és felborítja a nyugis életünket.Magáról kéne gondoskodnia nem még hogy ti segítetek neki.Vagy ha nem is mennél haza és amikor jön az anyós akkor meg mondanám neki hogy ahogy jött úgy mehet is.
2013. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Na ez az, hogy te nem igazán számítasz az anyósodnak semmit sem. Amíg a fia nem közli vele a megfelelő vehemenciával, hogy veled ért egyet és kopjon le, pápá, addig nem fogja megtenni, mert hogy mondjam... a fia a gyereke, és úgy érzi, joga van a nyakán lógni, amíg te csak egy idegesítő legyecske vagy, akit le kell csapni, akinek az agyára kell menni. A fia a "férfi a kapcsolatban", ezért vagy ő rakja ki a drága mamát, vagy senki sem fogja. Úgyhogy ha a barátod nem elég szenvedélyes ez ügyben, lehet, hogy előbb vagy utóbb ez egy válóok lesz. Lehet, hogy még akkor sem tud cselekedni, ha te vagy a fontosabb számára, nem az anyja, mert ilyen a természete.
2013. márc. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!