Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Lassan be fogok kattanni! Mit...

Lassan be fogok kattanni! Mit tegyek ezzel az elviselhetetlen nővel? (anyósjelölt)

Figyelt kérdés

A párommal fél éve élünk együtt egy szoba-konyhás kis lakásban. Mikor terveztük,hogy összeköltözünk megkérdeztük az elvált,egyedül élő anyját,hogy nem szeretne-e hozzánk költözni (akkor még normális volt ezért ajánlottuk fel neki),mert akkor 2 szobás lakást kerestünk volna,hogy elférjünk hárman. Azt mondta,nem, ő marad a saját lakásában. Ő másik megyében él,középkorú és sehova nem veszik fel dolgozni,szóval napról napra él.

Szóval kibéreltünk egy kicsi lakást ami kettőnknek tökéletesen megfelel. De egyszer nem voltunk otthon és jött a telefon,hogy hol vagyunk,mert anyós ott áll az ajtónk előtt. Hát mondom ez így tök jó,mert mi meg pont másik városban voltunk az én szüleimnél,így jöhettünk vissza,hogy anyóst beengedjük.Mert ugye bejelentés nélkül jött. És ottfelejtette magát 2 hétre. Főztem rá,mostam rá,neki is vásároltam,amit szeret joghurtot,stb. Erre olyanokat csinált,hogy míg a párommal dolgoztunk ő takarított és "véletlen" az én pólómmal,amit aktívan hordok törölte a port,mert ő azt hitte (na persze),hogy az a portörlő rongy.Egy majdnem új póló.De ezt a békát lenyeltem. Aztán eltelt a 2 hét és hazament.

Nem telt el egy hét és jött a párom a munkahelyemre,hogy mondani akar valamit,de ne akadjak ki. Hát megint jött anyuka bejelentés nélkül,csak most épp otthon volt párom is.

Na ekkor már majdnem 4 hétre felejtette ott magát anyós. És már olyanokat csinált,hogy ránknyitott,mikor épp készültünk kicsit "összebújni" a párommal,és volt olyan,hogy megállt a szobaajtóban,mikor öltöztem és nem zavartatta magát,hogy ott állok egy szál bugyogóban. Aztán összemosta a fehér ruháimat a színesekkel,így mindnek halványrózsaszín színe lett. Aztán főzött is és véletlen mindig azt amit én nem szerettem. De átrendezte az egész konyhát, a fűszereket az evőeszközöket a mindent is.Aztán meg lestem,hogy kedden még úgy volt minden ahogy én használom,szerdán meg semmit nem találok.

Aztán mondtam neki,mert már elszakadt a cérna,hogy nagyon örülnék neki,ha hazahúzna,mert nem erről volt szó. Mi az elején direkt megkérdeztük,akar-e jönni. Nemet mondott,így olyan lakást béreltünk ki ami nekünk kettőnknek jó,de harmadik ember már nem fér el benne. És mondtam,hogy amúgyis fiatalok vagyunk a párommal kettesben akarunk lenni. Támogatjuk havonta anyagilag de ne járjon a nyakunkra,mert most még kedvesen is szóltam!

Persze vérig volt sértve,és pár napra rá hazament.

Alapjáraton nem vagyok bunkó senkivel.Ő világ életében lesz.rta a fiát,de ha baj van akkor tud jönni. Mellesleg 200km-re él tőlünk,de valahogy a buszjegyre meg a cigire mindig van pénze csak kajára nincs,és akkor addig sír a telefonba míg párom meg nem sajnálja,mondván,hát mégis az anyja,és küld neki pénzt. Oké,támogassa,míg megengedhetjük magunknak,de akkor maradjon a fenekén otthon.

Ja amúgy,mikor ittfelejtődött,akkor a konyhában lévő kis heverőn aludt és jól el is tervezte, aztán meg el is mondta nekünk,hogy milyen jó lenne,ha ideköltözne és ő ott a konyhában pont jól elférne. Hát én meg mondtam,hogy szó nincs róla! Én nem nyomorgok 25 évesen azért,hogy ő kényelmesen ellegyen.Persze a párom nem akar konfrontálódni,igazat ad nekem,megvéd az anyjával szemben,el is beszélget néha az anyjával,de nem túl következetesen.Pedig nem az én dolgom lenne kiosztani az anyóst.

És pár napja jött megint a telefon,hogy eljönne pár hétre! Mondtam a páromnak,hogy akkor én hazamegyek a szüleimhez,mert nem fogok tönkremenni az ő anyja miatt idegileg. Mert ha ez a nő itt van,akkor a méregtől bőgve alszom el,és egész nap bőgök ha épp nem dolgozok.És több kárt csinál a lakásban mint hasznot és kutat a cuccaink közt.

Mondta a párom,hogy persze,beszél az anyjával,de attól félek,ahogy eljött múltkor is szó nélkül,úgy megint el fog már csak kicseszésből is.

Én már nem tudom,mit csináljak,de félek,hogy rá fog menni a kapcsolatunk erre az egészre. Én már rongyosra jártattam a szám,először kedvesen aztán bunkón magyaráztam el a páromnak majd ugyanígy az anyjának,hogy ez így nem jó,nem működik így az együttélés.

A saját pénzemből bérelt lakásban,ahol a párommal vagyok nem akarok kerülgetni senkit. Mert más lenne a helyzet,ha egy kedves nő lenne,és úgy segítene,hogy ne ártson vele.De sajna nem egyszerű eset ez a nő,és én meg nem akarok tönkremenni,és a páromat sem akarom elveszíteni és még nekem van bűntudatom,mikor a páromnak panaszkodom a saját anyjára,holott szerintem jogos a felháborodásom.

Mi a fenét tegyek? Adjatok tippeket légyszi,mert most is fel tudnék robbanni,pedig itt sincs....még.

(én 25 éves vagyok a párom 28 éves)


2013. márc. 12. 09:15
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
Bocsánat,kicsit hosszú lett!
2013. márc. 12. 09:16
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
en biztosan elmondanam a paromnak, hogy rendben van, hogy az elozo 25 evet az anyjaval elte le, de ha a kovetkezo 25ot nem az anyjaval akarja, akkor surgoen magyarazza el neki, hogy mar kulon eletet akartok elni, ebbe o nem fer bele. ha nem erti meg, koltozz el a szuleidhez arra az idore amig itt van. hatha ebbol ert majd.
2013. márc. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát ez az,hogy a párom mindig kollégiumban volt,aztán 18 évesen dolgozni kezdett és önálló életet élt anyukától függetlenül.Tehát max 14 éves koráig nevelte az anyja,mert az épp aktuális pasija fontosabb volt,mint a gyereke.
2013. márc. 12. 09:33
 4/23 kovpet ***** válasza:
100%

A bérelt lakást ti béreltétek ki, a tulaj nektek adta ki és nem másnak, lehet, nem is OK az, hogy más is ott lakik néha életvitelszerűen. Innen nem lehetne kiindulni esetleg?


De én simán megmondanám, hogy itt mi lakunk és ő meg nem, így maximum vendégeskedni jöjjön át a jövőben, például egy vacsorára. Előre egyeztetett időpontban.


Mi az, hogy csak úgy beállít? Ez szerintem nagyon nagy bunkóság.

2013. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az lehetne megoldás, hogy ha beállít az anyós, akkor összepakolsz és elutazol a szüleidhez. A párodnak nyilván nem lesz jó nélküled, mert ő sem az anyjával akart összeköltözni, ezért kénytelen lesz a sarkára állni, ha azt akarja hogy visszakapjon.
2013. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Ha legközelebb beállít az anyós, látványosan kezdj el összecsomagolni, hogy neked ennyi elég volt, mész haza.

Aztán, ha párod hagyja nyugodtan maradhatsz is otthon.

2013. márc. 12. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Igazatok van egyébként!

Amúgy anyós nagy ívben tojik arra,hogy mit illik,meg mit nem!

2013. márc. 12. 09:44
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha már megmondtad a párodnak, hogy ha anyós legközelebb beállít, akkor te mész haza, akkor tedd is azt. Ne csinálj s+gget a szádból, mert különben sosem fog komolyan venni. Ha beállít, akkor pakolj össze, mondd meg, hogy akkor jó szórakozást. Remélhetőleg rájön a párod, hogy ez így nem megy tovább és tényleg küldje el az anyját. Ha nem így történne, akkor meg felesleges több időt erre a családra pazarolni, még a végén tényleg oda fog költözni anyósod.
2013. márc. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Persze,simán hazamegyek,ha jön a nő. De azért a szakítás dolog kicsit erős nekem még így. Mert a problémákat meg kell tudni oldani,nem elfutni előlük.
2013. márc. 12. 10:11
 10/23 anonim ***** válasza:
100%
Első alkalommal menj haza a szüleidhez. Második alkalommal - mert ilyen pofátlan embernél számíthatsz rá hogy még bepróbálkozik - már nem én mennék, hanem teljesen véletlenül én takarítanám ki a kukába a cuccait. Megsóznám a kávéját, átcserélném a cukrot és a sót, hogy "finom" ételeket főzzön a kisfiának, stb. Merthogy ott még Te vagy otthon, ahol Te fizeted a lakbért.
2013. márc. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!