Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elvalt szulok gyerekei,...

Elvalt szulok gyerekei, van/volt a mostohatoknak olyan tulajdonsaga, ami miatt nem birtatok/birjatok elviselni?

Figyelt kérdés

Ezt a veletek valo viselkedesere ertem.

Van akinel annyira eldurvult a helyzet,hogy mar nem is nagyon akart aszulohoz menni a mostoha miatt?Vagy olyan elofordult valakinel,hogy miatta megromlott a szulo-gyerek kapcsolat?


2013. márc. 11. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Van. A mostoháknak is és a szüleimnek is :)


Mostohaapám volt olyan, hogy túlféltett. Buliktól, fiúktól (anyukám mindig mondta neki, hogy nem minden fiú olyan mint ő volt.. :D) Emiatt voltak vitáink. Volt hogy anyu mellé állt, de lehet csak vele vitette el a balhét... Apukámék sokkal lazábbak voltak mindketten, kevesebbet is voltak otthon. Emiatt át akartam költözni, de nem engedték. Mondván jobb az ha jobban odafigyelnek rám. Nem mondom hogy ártott:)

A lényeg, hogy nekem mostohaapámmal voltak olyan leharcolandó dolgaim ami másnak az apjával jut. Ha együtt maradnak a szüleim, nem válnak el, biztos "könnyebb" kamaszkorom lett volna.

2013. márc. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálam apám új felesége egy borzalom... Amikor náluk vagyok akkor is állandóan apámon csüng,hogy velem ne tudjon foglalkozni. Amikor csak ketten voltunk a nővel úgy csinált mintha ott sem lennék,ha beszélt hozzám akkor csak annyit,hogy kész a kaja ha akarok egyek. Egyszer azért volt balhé,mert eltört a parfümje és rám fogta,hogy biztos én törtem el a 20 ezer forintos parfümöt. Bezzeg amikor apám is ott van akkor teszi magát,hogy mennyire szeret engem. Egyre kevesebbszer megyek hozzájuk,ezért romlott a kapcsolatunk is...
2013. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem nevelőanyám volt, édesanyámat egy hónapban egyszer láthattam. Nagyon kemény volt velünk, főleg, amikor a húgom megszületett.... rengeteget veszekedtünk és visszaolvasva a gyermekori naplómat, másról sem szólt, csak ezekről a konfliktusokról. Apám soha nem állt mellém, hagyta a saját medrében folyni ezeket a dolgokat.

Most felnőtt fejjel párom is és én is elváltunk. Neki van két gyereke, nekem még nincs. Sokszor ráismerek nevelőanyám keménységére, én is durvábban szólok a gyerekeknek, pedig nem kellene.

Mára nagyon jó a kapcsolatom a nevelőanyámmal (33 éves nő vagyok) Tudom, hogy csak jót akart, de mivel nem volt gyereke, sokszor a saját nevelési elvei keményebbnek bizonyultak, mint kellett volna. Sok mindent köszönhetek neki és mind a mai napig gyerekeként szeret és én is őt anyámként. Nem tudom milyen szemszögből írsz, ha te vagy a gyerek akkor kitartás, hidd el neki sem könnyű....

2013. márc. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Amikor megszületett a közös gyerekük onnantól voltak problémáink. Egyrészt én akkor egy 15 éves kamasz voltam és abszolút nem tudtam egy kisbabával mit kezdeni, próbáltam vele játszani, meg próbáltam kedves lenni, de nem nagyon tudtam mit kezdeni vele, mert nem voltam az a gügyögős típus, erre előfordult, hogy mostohaanyám elkezdett ordítani, hogy hogy lehetek ilyen, hogy nem foglalkozom meg játszom a gyerekével. Hát ez után kicsit kiakadtam, apukám akkor nekem adott igazat, hogy ezt így nem kellett volna. A másik a pénz. Iszonyat háklis volt rá, ha apám pénzt adott nekem, minden baja volt, bár szólni nem mert csak vágta a fejeket. Egyszer mikor náluk voltam, anyukámtól kaptam pénzt, hogy vegyek magamnak egy sportcipőt, én mondtam apának, hogy menjünk el körülnézni, erre kikelt magából hogy minek nekem cipő, mi a baj azzal, ami most van. Meg míg húgom kicsi volt, akkor percre pontos napirendje volt, és egyszer előfordult, hogy valamelyik rokonomnál voltunk látogatóban, és hazafele apukám haza akart vinni, hogy ne a koromsötétben kelljen a fél várost átutaznom, és akkor is minden baja volt, hogy a gyerek nem tud majd időben lefeküdni. Szóval ezek a dolgai voltak amiket nem tudtam elviselni és eléggé rosszul estek. Most hogy ezt leírtam és felidéztem ezeket talán magyarázatot ad, miért nem szeretek a mai napig náluk lenni, holott már normalizálódott a viszonyunk. 22 éves leszek
2013. márc. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Édesanyámnak válás után volt egy barátja. nem mondanám nevelőapának, nem élt velünk csak ott aludt, evett. Meg közös programok voltak. Nem volt vele bajom, tudtam, hogy senki sem tökéletes, ő sem volt az, de azért jól kijöttünk.
2013. márc. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igazabol csak kivancsisagbol kerdeztem,mert szerintem nem lehet konnyu egy idegent befogadni a csaladba.

Koszonom az eddigi valaszokat,ha valaki meg szeretne irni,szivesen veszem

2013. márc. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!