Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy beszéljem meg a férjemmel...

Hogy beszéljem meg a férjemmel, hogy én is szeretnék vezetni?

Figyelt kérdés
Bárhová megyünk mindig egyértelmű számára, hogy ő vezet, kivéve persze ha a vendégségben iszik, mert akkor én.. De én is nagyon szeretek vezetni, és szívesen csinálnám is. Akárhányszor felhozakodtam vele mindig azt mondta, hogy az hogy nézne már ki, hogy ő ott ül az anyósülésen, amíg én vezetek. Többször megcsináltam, hogy együtt mentünk ugyan valahova, de én a saját autómmal mentem külön, de ekkor sem kapcsolt. Ti mit tennétek hasonló helyzetben?
2013. márc. 10. 22:23
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
12%
Nálunk meg az van, hogy amióta leraktam a jogsit, egyértelmű, hogy én vezetek mindig. -.- 18/F
2013. márc. 11. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 Bence_ ***** válasza:
73%

Nem a vezetési képességedről hanem a párod hiúságáról szól.

Erre kéne megoldást találni és akkor vezethetnél.

pl hogy ha melletted ül akkor látják a többiek, hogy milyen jól megtanított vezetni.

Valamit adni neki amire büszke lehet.

2013. márc. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

"Nálunk meg az van, hogy amióta leraktam a jogsit, egyértelmű, hogy én vezetek mindig. -.- 18/F"


tehát már vagy egy éve.... :))))))

2013. márc. 11. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Ha én ülök be vezetni, akkor képes egész nap ezen duzzogni. Nem tudom miért ilyen fontos kérdés ez neki, de nekem nagyon sértő, mert tényleg nem vezetek rosszul, férfiak is dicsérték már ahogy vezetek. Ráadásul nagyon szeretem csinálni.

Valószínűleg igazatok lehet abban, hogy hiúság lehet az oka, mert más helyzetekben is észrevettem már ezt, hogy megpróbál kioktatni olyasmiben, ami férfias ugyan, de én vagyok benne a kompetensebb.. Pl hogy melyik ragasztó mire használható, esetleg vegyszerek használatában. Ez azért érdekes, mert ő közgazdász, én meg vegyészmérnök vagyok, és nekiáll -rosszul- kioktatni a vegyi anyagokról, olyan elemi szinten, mintha én azt magyaráznám neki, hogy amikor hitelt veszel fel akkor a kamatot levonják a hátralévő hitelösszegből. Ilyenkor tényleg próbálok nem durva lenni vele, de ez is nagyon sértő és bánt, hogy hiába van papírom arról, hogy az egyetemen 5 évig vegyszereket öntögettem össze, teljesen semmisnek veszi ezt. Csak ez a helyzet ritkábban áll elő, mint a vezetéses vitánk, és bele sem gondoltam, hogy összefüggés lehet a kettő között.

Egyébként soha nem néz le, nem sérteget, egyenlő partnerként kezel, együtt döntünk, kezeljük a pénzt, a házimunkát is igazságosan osztjuk meg, csak ezek az apróságok azok, amik nagyon rosszul esnek. Semmi más területen nem akarja/próbálja érvényesíteni, hogy a férfi legyen a család feje, de akkor miért csinálja ezeket?

2013. márc. 11. 01:28
 15/24 anonim ***** válasza:
76%
Én ezt nem hívnám egyenlően kezelésnek. Ha legközelebb okoskodni akar, akkor szépen világosítsd fel. És ha duzzog, mert te vezetsz, akkor szintén magyarázd el neki, hogy te is szeretsz vezetni és ne mások előtt játsza meg az alfa hímet, hanem vállaljon fel.
2013. márc. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Majd adnék neki egy sallert és majd csöndben maradna
2013. márc. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Nekem erről csak annyi a véleményem,hpgy ezt csak azzal a nővel (vagy férfival,de most nő az illető) lehet megcsinálni,aki hagyja.

Lehet ezért lepontozni....

24N

2013. márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ettől érzi férfinak magát, nem hiszem, hogy meg lehetne győzni másról.

Off: 7-es, az már régen rossz, ha keresgélned kell a sebváltót vezetés közben.

2013. márc. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Bocsánat, 8-as.
2013. márc. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

a férjed nagyon önteltnek tűnik. az a típus, aki úgy gondolja, h csak úgy jó valami, ha ő csinálja.


ha van saját autód, akkor mondd, h azzal mentek, legalábbis te biztosan. ha megy veled, akkor szívesen viszed, de te vezetsz. állj a sarkadra, és ne lágyulj el ha hisztizik.

az én párom is kicsit hisztis típus pasi létére, de mondjuk a vezetés nem kardinális kérdés nálunk. ha vinnyog valamin, akkor elbagatellizálom, és nem tulajdonítok neki nagy jelentőséget. egy idő után csak megunja :)

2013. márc. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!