Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csalnak a férfiak?

Miért csalnak a férfiak?

Figyelt kérdés
Igazából arra lennék kíváncsi, hogy aki normális kapcsolatban él, rendszeres a szexuális élete (napi), esetleg szerelmes is, az a férfi miért lép félre? Ma egy férfi ismerősöm mondta, hogy azért, mert olyankor rájön, hogy a párja a fontos. Tudom, hogy az esetek többségében NEM a "jobb nő" viszi a férfiakat a megcsalásra. A világ legjobb nőjét is képesek megcsalni. Milyen indíttatásból? Ne mondjátok, hogy az ösztön...
2009. szept. 13. 23:07
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem "aki normális kapcsolatban él, rendszeres a szexuális élete (napi), esetleg szerelmes is", az a férfi nem csalja meg a párját. Ha mégis, akkor valami nem igaz az előző állításokban.
2009. szept. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
46%

Sajnos így vagyunk kódolva genetikailag. Hajt bennünket a vadászösztön. Hidd el, egy férfinak a legnagyobb erőfeszítésébe kerül, hogy egyetlen nővel megelégedjen. Ez nem mindig sikerül.


27/F

2009. szept. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
78%

Ez egész egyszerűen alkati kérdés, nem függ a kapcsolat minőségétől, ugyanis az a férfi (nő) aki nem monogám beállítottságú, annak indok sem kell, akkor is félrelép, de indokot minden kapcsolatban lehet találni, kreálni. A hűség döntés. Akinek nem fér bele az értékrendjébe a hűtlenség, az nagy valószínűséggel nem lép félre, ez kb ennyire egyszerű, de persze mindig vannak kivételek.

A férfiak között kevesebb van, a nők között több, aki hűséges típus, ez részben genetika, a férfiak között több az ösztönlény, de rengeteget számít az otthonról hozott minta is. Én szerencsére sok hűséges típusú férfit is ismerek, de nőket is, akiknek felszínes kapcsolatai vannak akár párhuzamosan is. Nem minden férfi hűtlen és nem minden nő hűséges típus és ehhez nem kell különösebb indokot keresni, bár sokan szeretik azt hinni, hogy megfelelő indok mellett bocsánatos bűn.

2009. szept. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

Kedves 09:51-es!

Még fiatal vagy, ha családod lesz megváltozik az érzésed.

2009. szept. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
51%

Én is kikérem magamnak az általánosítást!

Ha olyan barátnőd lenne, akit rendszeresen ver a pasija, akkor most úgy általánosítanál, hogy miért erőszakos asszonyverő minden férfi?

Ha szerinted minden férfi egyforma, akkor találomra mutass rá egyre az utcán és élj azzal, hiszen úgyis mind egyforma!

2009. szept. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
61%

Valóban nem lehet áltílánosítani, de igaza is van a kérdezőnek, mert rengeteg olyan férfi van, akinek semmi nem elég, és mindig hajszolja az újat, a mást, az izgalmat!!!!

Ezt nem lehet megérteni! Aki nem ilyan "típus", az nem érti ezt.

Én nem is akarom megérteni...

Nem ösztönnek mondanám, hanem valamilyen örök elégedetlenségnek.

És valóban: a hűség döntés. Mint ahogy a szerelem nem érzés, hanem viselkedés...:((((((((((((

2009. szept. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
89%

Azzal értek egyet, aki típusokról beszél.

Láttam sok olyat, hogy egy pasi tökéletes kapcsolatból kitekingetett, meg olyat is, hogy a barátnője nem szerette, megcsalta, hülyét csinált belőle, a pasi meg tűrte, és amikor a csaj elhagyíta, összeomlott. Bár a tűrés tény, hogy inkább a nőkre jellemző. Én elhiszem, hogy nem jó egyedül, stb. stb. de szerintem a tűrést akkor is sokan túlzásba viszik. Meg azt, hogy nem mernek szólni, ha valami bántja őket, mert akkor megkapják, hogy "hisztisek" és elüldözik szegény pasit....


A Kérdezőt sem kell leoltani, jogos, amit felvet. Ismerek mondjuk 2 félrelépő nőt, és 15 félrelépő férfit. Sajnos a bulikban nálam is be szoktak próbálkozni párkapcsolatban élők, esetleg családapák. Én undorodva elhajtom őket, de más nem biztos.


És igen, ez esetekben általában nem a párkapcsolat hibáztatható. Próbálom őket kérdezni, hogy miért, mi bajod a barátnőddel/feleségeddel, hát kiderül, hogy semmi.


Szerintem nem szabad hagyni, hogy együttélés esetén olyan egyenlőtlen helyzet kialakuljon, hogy nő=házicseléd, férfi nak meg "kijár" a szórakozás. Én annak a híve vagyok, hogy menjenek együtt. Persze NÉHA lehet külön is, de akkor az járjon ki a csajnak is.

2009. szept. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
60%

A szerelem és a vágy nem feltétlenül járnak együtt. Teljesen normális, ha valaki nem mindig vágyik arra, akit szeret, és az is, ha valaki olyanra vágyik akit alig ismer, nem szeret, esetleg nem is nagyon szimpatikus neki, csak testileg vágyik rá. Az már csak kultúra és vérmérséklet kérdése, ki hogy birkózik meg a vágyaival, meg meri-e mondani a szerelmének, ha éppen nem vágyik rá, és félrelép-e, ha éppen mást kíván meg.

Egyébként érdekes, mekkora kiemelt jelentőséget tulajdonítanak sokan ennek a hűség dolognak, mintha ez lenne a párjuk legfontosabb legértékesebb tulajdonsága, hogy hűséges hozzájuk, ezen kívül minden más szinte mellékes. Pedig ez csak egy tulajdonság, láttam én már 100% hűséges csúcsgenyót, és csapodár jóembert is, nem hinném, hogy ez vízválasztó lenne.

2009. szept. 14. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
jajj hagyjuk már.. nőknek a 90%át ugyanúgy el lehet csábítani mint a pasikat...
2010. márc. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!