Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asszem valtoztaznom kell az...

Asszem valtoztaznom kell az eletemen de hogyan?

Figyelt kérdés

17 eves leszek nyaron (fiu vagyok)

sokszor veszekednek velem a szuleim ami miatt rossz is a kapcsolatunk de gondolkoztam es rajottem hogy van igazuk.

iskolaba nem sokat jarok. Meg mindig kilencedikes vagyok

nincs semmi amit el szeretnek erni most es kesobb sem

12 evesen kezdtem el cigizni, 13 eves koromban inni es bulizni. Nem erdekel masok mit mondanak. Legtobbszor hetvegen be vagyok rugva es amikor anyamek megtiltjak nagyon nagy veszekedes van belole.

Egyre tobbszor jon szoba ez a tema es mar belatom hogy tennem kene ellene de akkor azt hinnek hogy miattuk.

Meg nem is olyan konnyu leszokni ezekrol. Unatkoznek mindig es ez lenne a vege amit eddig is csinaltam. A piarol le tudnek mondani szerintem de a cigirol nem.


2013. márc. 10. 08:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Nem kell azonnal leülni, és nekiállni tanulni suli után. Én ha hazajövök, mindig ledobom a cuccom, pihenek, tévézek, vagy gépezek, és este hatkor nekiülök. De akkor következetesen ilyenkor, minden nap. Hétvégén van, hogy előre tanulok, mert tudom, hogy hét közben nem lenne rá időm, vagy lehetőségem. És képzeld, én is gyűlölök tanulni, de azt még jobban, ha butának gondolnak a szar jegyeim miatt.


16/L

2013. márc. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Már megbocsáss: ilyen helyesírással, ilyen mnetalitással cirka sehogyan sem. Vagy vérpisi árán.


A pia és a bagó erős függésre utal, ami néhány egyéb vonással megerősítve biztosan egy gyenge jellem jelzése. Gyenge jellem, akaraterő nélkül nagyon nehezen tud bármin is változtatni - pláne úgy, hogy igazán csak panaszkodni akar és nem valódi változást elérni.


Pl. Kezdetnek az "asszem"-ez elfelejtheted írásban és szóban is. Aztán pedig döntsd el: dolgozni akarsz vagy tanulni. A munka áldás, nem szégyen és nem kell minden embernek diploma.

2013. márc. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Mi bajotok van amúgy az írásával? Csak a vesszőket hagyta ki.
2013. márc. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Barátom,ha szabad,hogy így szólítsalak.

Az a helyzet,hogy én is 12 évesen kezdtem el cigizni,csajozni és 13 évesen inni és bulizni. Az iskolából is lógtam rendes,talán a legtöbbet én lógtam az osztályból. De hála istennek azért sikerült elvégeznem és soha nem buktam meg de éppen csak,hogy nem buktam meg. Tanulni nem volt kedvem,abból éltem meg az iskolában amit az órákon hallottam,na meg időm sem volt a tanuláshoz,mert bulizni jártam meg csavarogni,csajozni és amikor meg otthon voltam,örültem,hogy végre alhatok is mert fárasztóak voltak az esti és éjszakai bulik,másnaposságok.

A szüleimnek sok gondot okoztam és sajnos még a hatóságokkal,rendőrséggel is volt gondom,bajom,hol magam miatt,hol az akkori barátok,haverok, tettei,cselekedetei miatt.

Nyáron mindig dolgoztam,hogy legyen pénzem,hogy meg tudjam mutatni,hogy én "nagy vagyok" vagány vagyok. (a nagy "vagányságról" és "menőségről" még sokat tudnék írni, csak akkor,itt ez az oldal nem lenne elég ahhoz,hogy mind ezt ide le írjam)

Az akkori korombeliek sehol nem voltak hozzám képest a Buli,pia,cigi,csajozás,vagányság terén.

Igazi nagynak, felnőtt férfinak, gondoltam és éreztem magam.

Azt hiszem és úgy gondolom,hogy tudom, miről beszélsz és mit szerettél volna mondani és egyben kérdezni is az itt feltett kérdéseddel.

Én ma 45 éves vagyok és nem piálok már 22 éve,nem csavargok és nem bulizok,ami nem azt jelenti,hogy soha sehova nem megyek és soha egy kortyot nem iszok. 22 éve másképpen csinálok sok mindent,másképpen mint ahogyan 22 éves koromig csináltam. (dohányozni ma is dohányzom de le fogok szokni róla hamarosan, azaz pontosan húsvét utáni naptól kezdve. Volt már ,hogy 4,5 éven keresztül nem cigiztem!)

Ma van egy nagyon szép és jó családom és 23 éves egyetemista fiam.

Na igen, eddig csak magamról beszéltem és téged feltételezem, inkább a saját kérdésedre kapott válasz érdekelne inkább, mint az én életutam.

Ha gondolod írhatsz privát üzenetben és én igyekszem a legjobb tudásom és tapasztalatom szerint,megválaszolni a kérdéseidet.

De tudod mit !

Ha nem is fogsz írni privátba,hogy fel tedd a kérdéseidet.

Már most is azt tudom neked mondani,hogy szerintem, Te nem

vagy egy "hülye" gyerek és tudni fogsz, Te saját magadtól is változtatni a jelenlegi helyzeteden. Ráadásul nem is a szüleid vagy mások miatt akarsz változtatni! Hanem saját magad miatt! Mert okos vagy Te és rájöttél arra is,hogy ami és ahogy most van, az így nem jó, nem tetszik neked és változtatni fogsz, mert változtatni akarsz!

Én bízom benned,hogy megtudsz és megfogsz változni.

Sok sikert kívánok neked! Meg tudod csinálni!

2013. márc. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg komolyan gondolnád az életed megváltoztatását, akkor nem keresnél kifogásokat. Én másodszorra járom most a nyolcadikat, tavaly semmit nem tanultam, és rengeteget hiányoztam, ezért megbuktam. Előtte a 6-7 osztályban épp hogy nem buktam meg. Viszont most a nyáron volt időm gondolkozni és eldöntöttem hogy idén a lehető legtöbbet hozom ki magamból. És sikerült. Tényleg változtatni akartam és nem a kifogásokat kerestem. A tanulás nekem se a szívem csücske, de megteszem. Többnyire hétvégén tanulok előre, vagy hétköznap este. Azon kívül az órákon igyekszem nagyon figyelni, így máris kevesebbet kell tanulnom. Némi akarat erővel neked is menne és nem csak a piáról tudnál leszokni, hanem a cigiről is. 16/L
2013. márc. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
2013. márc. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!