Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Asszem valtoztaznom kell az...

Asszem valtoztaznom kell az eletemen de hogyan?

Figyelt kérdés

17 eves leszek nyaron (fiu vagyok)

sokszor veszekednek velem a szuleim ami miatt rossz is a kapcsolatunk de gondolkoztam es rajottem hogy van igazuk.

iskolaba nem sokat jarok. Meg mindig kilencedikes vagyok

nincs semmi amit el szeretnek erni most es kesobb sem

12 evesen kezdtem el cigizni, 13 eves koromban inni es bulizni. Nem erdekel masok mit mondanak. Legtobbszor hetvegen be vagyok rugva es amikor anyamek megtiltjak nagyon nagy veszekedes van belole.

Egyre tobbszor jon szoba ez a tema es mar belatom hogy tennem kene ellene de akkor azt hinnek hogy miattuk.

Meg nem is olyan konnyu leszokni ezekrol. Unatkoznek mindig es ez lenne a vege amit eddig is csinaltam. A piarol le tudnek mondani szerintem de a cigirol nem.


2013. márc. 10. 08:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Mondjuk kezd azzal, hogy megtanulsz helyesen írni!
2013. márc. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

És az miért baj, ha azt hiszik, hogy miattuk teszed? Részben így is van, mert a veszekedéseket is próbálod megspórolni, így Ők is nyugodtabbak lesznek, nem?

Első körben állj neki rendesen tanulni, ne csak bukdácsolj. Ez majd leköti a figyelmed, és mivel azt mindig kell, hétvégén sem tudsz majd mindig bulizni, inni járni. Segíts be otthon a házimunkában, ami nem azt jelenti, hogy nyald fényesre a lakást, de porszívózz, mosogass, törölj port - ez is nagyon jó figyelemelterelő. Kezdj el edzeni járni, sportolni, olvass, találj magadnak valami hobbit. Nem mondom, hogy legyél selyemfiú, de a lányoknak is jobban bejön, ha valaki rendes és tisztességes. :)



16/L

2013. márc. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Azert mert akkor azt fogjak hinni hogy barmit elerhetnek. Nem szeretem oket es tanulni is utalok. Nem tudok odafigyelni.

Regen sportoltam is de kirugtak a csapatbol.

2013. márc. 10. 09:13
 4/16 anonim ***** válasza:
95%

Ha mindenre ilyen "jó" kifogást találsz, akkor menj csak vissza piálni. :)


16/L

2013. márc. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Egy 16 évesnek több az esze, mint neked, aki már belekóstoltál az élet lecsúszott oldalába! Ez, remélem, feltűnik neked is!

Tudod, huszonévesen, vagy harminc évesen már tudni fogod, hogy ezzel a kifogással, amit most mondasz el, és meggátol téged mindenben, csak magaddal szúrsz ki! Remélem, azt az időt nem várod meg!

Nagyon-nagyon fiatal vagy, iskolába járhatsz, nem éhezel, szóval kapd össze magad! Lehet, hogy ha megemberelnéd magad, olyan láthatóan is értékes emberré válnál, amilyenre a közösségnek szüksége van. Adj már magadnak esélyt arra, hogy tevékeny, sikeres életed lehessen!!!!

2013. márc. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Tudtommal 16 év a tankötelezettség határa, hagyd ott az iskolát, menj el dolgozni, aztán majd meglátod, hogy mi a jobb... ha tanulsz és anyukádék a popsidat is kinyalják, vagy élni a dolgozó emberek életét. Ha büdös a tanulás, akkor ezt is ki lehet próbálni nyugodtan.
2013. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Ezt az évet vélhetően elkúrtad már..Menj el szépen dolgozni a nyáron,bárhova!A munka felelősségre tanít,nem utolsòsorban rájössz,hogy a passziòid nem ingyen vannak.Szeptemberre eldöntheted hogy tanulni szeretnél,vagy egy életen át gályázni:)))Ráadásként,ha ügyes vagy, lesz egy kis saját erőből megteremtett valamid.A munka nemesít!
2013. márc. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem tudhatom, mi van a háttérben, de mindig szíven üt, ha valaki azt írja, hogy nem szereti a szüleit... Normális esetben egy pár, amikor úgy dönt, hogy gyereket vállal, akkor tudja, hogy mindennél és mindenkinél jobban fogja szeretni a gyermekét. Mindent meg akar érte tenni és szeretné, ha sikeres emberré válna felnőtt korára a gyermek.


Ha most rád néznek a szüleid, szerinted mit látnak? Azt, hogy valahol nagyon elszúrták! Igen, ők szúrták el! A TE nevelésedet. Életük végéig furdalja majd őket a lelkiismeret-furdalás azért, mert nem tudtak szülőként helyt állni. Egy lehetőséget(hogy nagyszerű ember legyen belőled) elszalasztottak.


Gondolkodj el azon, hogy rajtad múlik az, hogy megadod-e nekik az esélyt, hogy életük hátralévő részében boldoggá tedd őket azáltal, hogy látják, hogy megjött az eszed! Kérlek, tedd, amit tenned kell. Nem véletlenül írtad ki a kérdésed, tudod, mi a helyes út.


Egy barátnőm 28 éves korára értette meg, miről beszéltek neki a szülei, amikor noszogatták a rossz jegyei, magaviselete miatt. Sajnos édesanyja már nem láthatja azt, hogy a lánya küzd és tanul és céljai vannak. A lány soha nem bocsájtja meg magának, hogy mennyi fájdalmat okozott annak, akinek a legtöbbet köszönheti az életben.


Remélem, megérte pár percet rád szánnom az életemből.

2013. márc. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
91%
ilyen hozzáállással munkahelyed sem lesz sokáig, előbb utóbb mindenhonnan kirúgnak, vagy lustaságból te nem fogsz bejárni, 5 év múlva meg egy piás csöves leszel. Kapd össze magad! Senkinek nem a kedvenc időtöltése a tanulás, mégis megteszik. Hazaérsz a suliból, vedd elő a könyveket, és tanulj, meg csináld a dolgaidat.... gondolom a rendrakás, a főzés meg hasonló dolgok sem a kedvenceid... A WC-t azért le tudod húzni egyedül magad után? vagy ahhoz sincs kedved?
2013. márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

arra kéne gondolni, hogy mit mondanál magadról majd 10 év múlva, ha visszanézel erre az időszakra. ha most úgy érzed, h nem lennél büszke magadra, akkor sürgősen kezdd el a változást.


a tanuláson kívül semmi más fontos dolgod nincs. tedd össze a két kezed, és csókold meg a szüleid lába nyomát is, h ennyi ideig nézték, h bukdácsolsz, lébecolsz, piálsz, bagózol az ő pénzükön. nem gondolod, h ez marha nagy pofátlanság? örülj, h még nem tettek ki az utcára 2 szatyorral, mert máshol ennél kevesebbért is képesek rá.


nincs semmi amit el szeretnél érni? akkor minek élsz? élősködni persze marha jó, elhiszem. csak az nem tarthat örökké. normálisabb körökben elég nagy szégyen ha valaki keresőképes felnőtt létére a szüleit pumpolja és otthon mereszti a valagát.


először is: tiszteld meg a szüleidet azzal, h elvégzed a középiskolát, ha már ennyi ideig tűrték, h tojtál rá.

másodszor: keress munkát a nyárra, tanuld meg mi az a becsületes munka, dolgozz meg a pénzért, ne csak elverd hülyeségre.

harmadszor: a piától érdemes mind fiatalon, mind később távol tartani magadat, mert az alkoholisták ritka undorító lények.

2013. márc. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!