Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? MÁR ELEGEM VAN!

Mit tegyek? MÁR ELEGEM VAN!

Figyelt kérdés
Anyám külföldön dolgozik 14. jön haza apám este 9 óráig dolgozik reggel 5-től így hát a mamáméknál lakok.Ez nem is annyira nagy gond de mindig kiabálnak velem ok nélkül...Mondok példákat.: Mondjuk ma átjön a haverom bmxezni és mondtam direkt itt bent hogy kimegyünk az utcára biciklizni nem fogunk messzire menni max az iskoláig (2 utcára van tőlem a suli) és erre pár óra múlva kijön a nagynéném hogy mit keresek én arra azonnal menjek befele nem is szóltam hogy elmegyek erre mondtam hogy szóltam hogy megyek erre meg nem érdekli...Szobafogságot kaptam 1 hétig... 2 példa.: Reggel elmegyek a suliba 5 órám lenne erre kitalálja a tanár hogy ott kell maradni az 7. óráig.Hazajövök és kérdezik nem 5 órám volt? Mondom a tanár kitalálta hogy 7. óráig ott kell maradni.Erre meg hogy hazudok biztos cigizni voltam meg minden...Mondtam hogy hívja fel a tanárt de sz*rik rá...Ismét a nagynéném kiabált velem... 3 példa.: Matek órán a tanár ad feladatokat én elkezdtem csinálni őket erre elkezd szólogatni hozzám az egyik haverom hogy figyeljek már oda direkt nem figyeltem oda de addig b*sztatott míg oda figyeltem erre a tanár hogy ne oda figyeljek hanem csináljam a feladatot (kiabálva) mondom ne engem b*sszon már le azért mert az a balf*sz kiabál nekem...Csinálom a feladatokat erre letelt az idő ellenőrzés van...Kérdezte tőlem hogy mi volt ennek a válasza megmondtam a helyes választ kérdezte már tőlem a 4. feladatot amire azt mondtam hogy ezt nem csináltam meg mert nem értettem...Elkezdi a tanár csináljam meg most kint a táblánál...Mondom de ha nem értem akkor az azt jelenti hogy nem tudom megcsinálni...Erre elkezdi nem érdekli találjam ki hogy kell...Mondom legyen szíves elmagyarázni...Az volt a válasz hogy takarodjak ki a tábla elé és csináljam meg a feladatot mindenki előtt...Kimentem a táblához és felírtam hogy "A jó büdös k*rva anyádat miért nem tudod felfogni hogy nem értem a feladatot?" kaptam egy igazgatóit...Hazajövök és megmutattam az ellenőrzőm és mondtam ezt azért kaptam mert nem értettem a feladatot és a tanár nem magyarázta fel és ezt írtam a táblára... Erre megint én vagyok leb*szva hogy a tanár nem magyarázta el a feladatot...Közbe az befigyelt hogy az egész osztály nem tudta azt a feladatot de azért én vagyok a célpont velem kell kib*szni...Tudnék még ilyen történeteket mesélni de nem akarom már azt is leírni mert hosszú lenne...Mit tegyek? Nem fogok még 1 hetet itt eltölteni! Eltudnák szökni de nem tudok hova menni... AKI NEM A KÉRDÉSRE VÁLASZOL ÉS NEM NORMÁLIS VÁLASZT AD ANNAK AUTOMATIKUSAN ADOM A NEGATIVOT!
2013. márc. 7. 19:50
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Azért az eléggé konkrét volt hogy a tanáros példát mindenki észrevette a de a másik kettőt nem, gratulálok mindenkinek kivéve 1-2 válaszolónak. Am 14/F
2013. márc. 7. 20:16
 12/20 anonim ***** válasza:
71%
hát ha egyszer egy hülyegyerek vagy, akkor egy hülyegyerek vagy
2013. márc. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudhatom ugyan,de gyanítom azért,hogy nem minden úgy van,ahogy elmondod.Biztos vagyok benne,hogy valamelyest Te is ludas vagy,ha más nem,akkor pökhendin válaszoltál,a viselkedésed pedig kiborította a nagynénéd.


"felírtam hogy "A jó büdös k*rva anyádat miért nem tudod felfogni hogy nem értem a feladatot?"


Nem tudtam,hogy sírjak,vagy nevessek.Szerintem tedd össze a két kezed és örülj,hogy nem rúgtak ki,éshogy ennyivel megúsztad.Még ha úgy is volt,ahogy leírtad,hogy nem Te kezdtél el beszélgetni,ez azért akkor is túlzás...Ráadásul készülj fel rá,hogy nagyon erősen szivatni fog az elkövetkező időben az a tanár.Tényleg,ez egyébként meg inkább volt már rosszindulatú dolog,nekem ha eszembe is jutott volna ilyen dolog esetleg,és talán el is kezdtem volna felírni a táblára,a második betűnél már elég higgadt lennék ahhoz,hogy tudjam,csak magamnak ártok ezzel.Te viszont fel akartad írni az egészet,ez nem hirtelen felindulás.


Igazából nem tudom,hogy mit mondjak,ha valóban úgy van(az első két pont),ahogy leírtad,akkor valamelyest megértelek,de ezt a harmadikat én inkább eltitkoltam volna a helyedben.Azt javaslom,ha fel is idegesít valaki,akkor is maradj inkább higgadt és nyeld le(főleg ha csak a nagynénédről van szó).

2013. márc. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
86%

"Azért az eléggé konkrét volt hogy a tanáros példát mindenki észrevette a de a másik kettőt nem, gratulálok mindenkinek kivéve 1-2 válaszolónak."


Észrevették,de tudják ők is,hogy valószínűleg ferdítesz azért Te is.


"Am 14/F"

Többet nem is néznék ki belőled.

2013. márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
85%

nagyon agresszivnak tunsz, es tele lehetsz elfojtott frusztracioval. nehany ember ugy mukodik, hogy le kell tenni valamit az asztalra, ahhoz, hogy megbizzanak benned. valoszinuleg ennek hianyaban banik igy veled a nagynened. az, hogy ilyen dolgokat irogatsz a tablara, az csak erositi az emberben a bizalmatlansagot. probalj meg dolgokat mas uton lekommunikalni, egyebkent nagyon nehez eleted lesz. az, hogy a valaszokkal is zsarolsz minket az meg minosithetetlenul a legalja.

megj.: olyan nincs, hogy "eltudnák", a szo amit keresel: "eltudnék"

2013. márc. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40%

"ANNAK AUTOMATIKUSAN ADOM A NEGATIVOT!"


Mehehe...

2013. márc. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
87%
Mindhárom példában igazad van, de a harmadiknál az nem megoldás hogy ilyet írsz ki a TÁBLÁRA a tanárnak. Nem azért kaptál igazgatóit, mert nem értetted a feladatot, hanem azért, mert átléptél egy bizonyos határt. Úgy hogy ne a tanárt hibáztasd a bunkóságod és a neveletlen viselkedésedért. Egyébként legközelebb ha elakarsz menni valahová, akkor vagy kérdezd meg hogy elmehetsz-e vagy írd le egy cetlire hogy hová mentél és tedd olyan helyre ahol megtalálják, vagy látják. Ha meg tovább kell maradnod a suliban, akkor telefonálj haza. Ja amúgy, ha nem tetszik a válaszom nyugodtan pontozz le, nem hatsz meg vele, és h*lye se leszek tőle. :) 16/L
2013. márc. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
14 éves kis p*cs. 14 évesen lehetne egy PICIT felnőttesebb gondolkodásod.
2013. márc. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Bence_ ***** válasza:

Sérelmek érnek, ez valóban bántó.

Mivel nem tudsz hatásosan ellenük tenni ezért bosszantó is.

Azért azt látnod kell, hogy az embereket, helyzeteket kezelni kell. Azért mert úgy gondolod, hogy neked van igazad nem fogsz győztesen kijönni. Sőt az is lehet, hogy nem is neked adnak igazat.

Ha azt szeretnéd, hogy tiszteljenek kezd el te is tisztelni a környezeted. Gondolj arra, hogy ők mit szeretnének, mit szeretnének elérni. Ha ebben partnerük leszel akkor fog változni a világ is. Hidd el pár hét után már nem lesznek ennyire k*csögök. :)

2013. márc. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

TEljesen egyetértek Bence válaszával.

És azzal is aki azt írta agresszív vagy.

Ez azért van, mert ugyérzed mindenki pikkel rád, mindenben csak a rosszat látod, ezért ugy is viselkedsz.Hidd el te alakítod a dolgokat ugy hogy sz*rul gyere ki belőlük. Ez nem b*szogatás csak rávilágítás a helyzetre, kívülről jobban átlátni a dolgokat. TE benne vagy és ezért elfogult vagy magaddal szemben.

Szóval a tanácsom az lenne, amit már a többiek is mondtak.

Nagynénéd nem lehet olyan rossz ember, ha elvállalta hogy nevel és vigyáz rád míg a szüleid dolgoznak.Ha hiszed ha nem ez nem alap viselkedés az embereknél manapság. Hatalmas felelősség van a vállán, ha veled történik valami(bmxezés közben eltörik a kezed pl)őt kiskorú veszélyeztetéséért lecsukhatják.. Nem beszélve a lelki sérülésről amit szerez majd hogy nem vigyázott rád. Látod? Pedig te csak elmentél biciklizni.

Javaslom ülj le vele beszélgetni.Mond el neki hogy ne féltsen nagyfiú vagy már, jól fogsz viselkedni, és kérj engedélyt ha elmész, ugyis elenged, ha normálisan kéred. És időbe menj vissza, NE JÁTSZD EL A BECSÜLETED!!!!

A tetteidért meg vállald a felelősséget,14 évesen már elég nagy vagy hozzá.Köszöntelek a való életben ahol amit teszel annak következménye van, és ugy alakítod a sorsod ahogy akarod. Ha akarod kedvesek és megértőek lesznek veled az emberek, de ha bunkó, nemtörődöm, flegma, nagyképű vagy akkor mindig ki lesz veled cs*szve.

Legyél kicsit elnézőbb mert hozzád is türelem kell.


Többiek: A "nem vártunk mást" illetve hasonló kommentek nagyon sokat segítenek, így kell megmutatni egy gyereknek ?? 14éves, még csak most jön rá a dolgokra, ahelyett hogy szidnátok, inkább mutassatok utat neki. Így tényleg ne várjatok tőle mást, mert ugyebár: Ki mint vet úgy arat! Mindannyiótok viselkedése hatással van a környezetére az meg rátok...

2013. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!