Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van Anyámból, úgy...

Elegem van Anyámból, úgy érzem, "nem hagy élni"? 16F

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, egyszerűen nem lehet tőle érvényesülni semmiben. Emlékszem régebben focizni akartam, állandóan tiltakozott, meg már egy 4-esért is zengett a ház, nemhogy 3-asért. Ez még ugye általánosban volt. ma azt mondta, hogy 4-esnél rosszabbat semmiből nem szerezhetek, kivéve fizikát-kémiát. Már egy hete mondom neki, hogy szeretnék újra focizni, de persze, hogy olyanokat mond, hogy még egy hét próbaidő, ha rosszul tanulok, nem mehetek. Ma kaptam egy igazságtalan 3-ast, és nem hisz nekem, pedig mindent megtanultam belőle, csak szemét volt velem a kedves tanárnő. Persze az előttem felelő mindenki kedvence 4-est kapott több hibával is. Csak úgy mellékesen engem valamiért egy tanár sem bír, mindegyik támadva szól hozzám, nem tudom miért, lehet nem tetszik a képem nekik.. Na mindegy, a lényeg az, hogy most emiatt megint már csak jövőhéten kapok lehetőséget arra, hogy elkezdjem, vagyis jövőhét után mehetek el edzésre. Mit ne mondjak, már vagy 2 hete erre várok, és most meg még 2 hét. Mikor telefonba elmondtam neki majd felrobbantam azért amiket mondott. Meg, hogy ő csak azokat fogja adni amiket én adok neki. Ez a gondolkodás mód is, komolyan.. Én nem vagyok az a lázadó tini típus, sosem indítok veszekedéseket vele, ha veszekedésbe is fullad a helyzet, az nem én miattam van. Más emberekkel is így próbálok viselkedni. Ja, bezzeg a jó jegyekre nem mond semmit, de az összes rosszat fel tudja sorolni amit kaptam a félévben. 4-es tanuló vagyok, de neki nem csúszhat be soha 1 3-as. Amúgy tavaly meg nem akartam stresszelni vele, hogy milyen jegyeket kapok, és körülbelül 10 rossz jegyet 3-2-1-eseket nem mondtam el neki. Nem is derült ki, de rossz volt ezzel a tudattal kelni, hogy bármi lehet. Úgy tűnik, hogy most is ez lesz, mert én amúgy jó ideje semmit nem sportolok, nem járok közösségekbe, iskolába is elvagyok nyomva, általában magamban vagyok, nincsenek barátaim, és ezt ő is tudja, és még így sem enged. Mert neki a tanulás az első. Az nem számít a gyerek milyen elnyomásban nő fel, és kitudja, lehet pont emiatt nem fog érvényesülni az életben, és nem a tanulás miatt. Nem, nem az nem számít mi zajlik le bennem. Én tudom, hogy mit élt át, mikor fater meghalt, és tudom, milyen szar lehet, hogy egyedül nevel, meg, hogy már neki nincs kire támaszkodni, de talán pont ennek kellene éltetnie, hogy én jól érezzem magam, meg legyen szociális életem is. Elegem van a hülye gondolkodásmódjából, és mit tegyek ellene, esküszöm nem látom értelmét az egész, hétről hétre az idő múlásától várom a változást, pedig ez nem fog segíteni, csak várni, várni, várni. Főleg, ha most nem enged majd focizni, akkor meg bele is gebedek a tanulás-gép-alvás hármasba. Főleg, ha a a gépet is elveszi, se foci. 16/F
2013. febr. 26. 20:36
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

sajnállak

apukáddal mi van?

2013. febr. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
meghalt
2013. febr. 26. 20:47
 3/10 anonim ***** válasza:
55%

17/F

régen az én életem is ebben a háromszögben telt, hogy tanulás-gép-alvás

gépezni is csak azon lehetett amit ő engedett, illetve egy chatet kellett moderálnom az ő nevével, sosem hibázhattam, mert ha helyesírási hibát írtam már akkor kiabált, viszont egy jó chat moderátor lettem, és nagyon sokat dicsérték az anyámat, hogy milyen türelmes meg stb, közbe meg én csináltam helyette... de ez lett volna a legkisebb gondom, ha 4-est kaptam...UHHH!!! az anyagokat mindig kikérdezte, és sokkal többet kért mint amit az iskolában elvártak 8 évig voltam kitünő, gimnáziumban most is jeles vagyok, de szerencsére már ''elengedte a kezem'' így 17 évesen, de barátaim nekem sem voltak, szerettem volna én is sok mindent, de megkérdezni sem akartam tőle, mert utána mindig fél napot kiabált .. mostanában arra szállt rá, hogy nem csinálok itthon semmit, és volt, hogy nem engedett enni sem :D mert nem mosogattam stb :D valamit mindig csinálok itthon, már kb 2 hete nem vitatkoztunk !!! viszont annyi pozitív oldala van.. hogy ha az iskolával problémám van, akkor megengedi, hogy egy másikba menjek, mióta gimibe járok már 5 osztályban voltam :D és 11-es vagyok most.. igazából nem tudom, 16 évesen én még nem tudtam szabadulni, légy türelmes, talán neked is teret ad 1-2 év múlva

2013. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazából én megértem édesanyádat is, az én anyukám annak idején fakanállal vert el hogyha rossz jegyet hoztam haza , és nagyon sok mindentől eltiltott, anno ezt nem értettem és ugyanigy fogtam fel mint te, de mostmár rájöttem, hogy mi miért volt, és nem okolom érte. Édesanyád véd mert elvesztette az életben az egyetlen társát aki annyira közel állt hozzá. A stresszt és egyebeket háritja rád valoszinüleg, amiről nem tehet mert minden ember ilyen, azon vezeti le a feszülstéget akit a legjobban szeret és aki éppen mellette van. Ő csak jót akar neked. De egyébként szerintem ha ezt őszintén elmondanád neki, amit most itt leírtál nekünk, biztos átgondolná ő is a dolgokat.


23 L

2013. febr. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Szoktam én vele ilyeneket beszélni, de egyik fülön be, másikon ki. Az meg még a másik, hogy nekik milyen rossz volt, és nekem milyen jó!! gyerekkorom van. Örüljek neki! Ha neki rossz volt, akkor miért voltak olyan barátai, akik még most is vele vannak, vagy hogyan lett férje? Annyi, hogy az ő anyja tényleg rossz volt velük, de akkor tökéletes ellenpélda. Ha annyira rossz volt, hogy voltak barátai, meg párja, akkor az enyém azért jó, mert pont egyik sincs? Mindegy, ez túl magas.. Ha ennek kellene örülnöm, akkor ritka hülye világszemléletem van, de ő biztos jobban tudja, mert felnőtt.
2013. febr. 26. 22:19
 6/10 anonim ***** válasza:

Egyetlen esélyed van... Az egyetem. Jó messze anyádtól. Ebből a szempontból hasznos is, hogy hajt a jó jegyekért, mert minél jobb tanuló vagy, annál könnyebben vesznek fel egy egyetemre, és elköltözhetsz anyádtól.

De ha nem akarsz egyetemre menni, mondd el neki, hogy ez így nem mehet tovább, nem vagy már gyerek, és nem fogod elfelejteni, amit tesz veled. Nekem sem voltak barátaim soha, mert anyám mindig bezárva tartott, és most már nem is tudok barátkozni, egyszerűen nem tudok oda menni valakihez, és beszélgetni csak úgy. Szóval akármilyen jó szándékkal is van, tönkreteheti az emberekkel való kapcsolatodat. Jah, azt akartam ebből kihozni, hogy ha sokáig csinálja ezt, amint módod lesz rá, otthagyod egyedül, és nem tehet ellene semmit.


Képzeld el, van egy osztálytársam, aki már 21 éves!!!! és az anyja, meg a nagyanyja teljesen rátelepszenek. Látszik is szegényen, hogy "más", mint a többi. Soha életében még nem csinált magának szendvicset, mindig a nagyanyja csinálja neki. Mosogatni, főzni, takarítani nem engedik otthon, így 21 évesen még a gázt sem tudja begyújtani, hogy egy teát főzzön magának... Aberrált egy család az, és szegény gyereket is tönkre tették, olyan, mint egy zombi. Viszont bulizni, meg ide-oda engedik sajnos, és nem tanították meg az igazi értékekre. (már a fél várossal lefeküdt, de még mindig keresi az igazit) Nem tud alkalmazkodni egy másik emberhez, szörnyen önző. Így a jövőbeli párkapcsolatait is elb@szták, mert soha sem lesz képes önzetlen tettekre a "szerelméért".

2013. febr. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igazából normális, ha nem a tanulás, vagy ilyesmi van szóban, vagy ha kikapcsolódik, vagy nem stresszes a munkától, csak így év közben ilyen, nem tudja kontrollálni magát. Még nem gondolkoztam a távol jövőben, csak most ez hajt, hogy végre foglalkozhassak valamivel, a focival, de ha nem enged, akkor belerokkanok a bezártságba, és unalomba.. Amúgy tervezem az egyetemet, de azt mondja, hogy neki nem lesz pénze, hogy taníttasson, tehát magamnak kell azt megteremteni, vagy annyira jól tanulni. Ettől kezdve már önállónak mondhatom majd magam, és nem leszek tőle függő, úgy érzem. Szomorú példa az akit leírt az utolsó hozzászóló, van ilyen is. Amúgy én sem tudok csak úgy beszélgeti egy ismeretlennel, még a szemébe se nagyon tudok nézni az embereknek, de ez főleg az iskolai elnyomás, kiközösítések stb miatt van. :/
2013. febr. 27. 19:49
 8/10 A kérdező kommentje:
Ma azt mondta, hogy holnap össze vetjük, hogy körül belül hanyas lesz az évvégi. Tudom, ez még 10x megváltozhat, de ő nagyon okos és biztos előre kiszámolja, a másfél hónap alatt szerzett jegyeim alapján. Meg azt is mondta, hogy ha nem lesz meg a 4,1 akkor számíthatok a tudom mire. Nem tudom mire gondolt, de nem mondta el, valószínűleg diákmunka-tanulás egész nyáron, semmi gép, se kirándulás, kikapcsolódás, se foci jövőhéttől. Elegem van belőle, hogy nem tud velem úgy beszélni, hogy ne támadna, vagy ne a rosszindulat jönni le a szavaidból. "A legjobbat akarja." Azt. A legjobbat.
2013. febr. 28. 19:46
 9/10 anonim ***** válasza:

pedig szerintem tényleg azt akarja.


ő már tudja, hogy az csíp meg jólfizető, kényelmes, vagy éppen kihívásokat tartalmazó állást, aki tud, és aki tud dolgozni, hajtani.

A dolgozni tudás megtanulása most folyik a tanuláson keresztül.

Lehetsz te 2-3-4-es ember, akkor majd úgy fizetnek meg, és gürcölhetsz a megélhetésedért.

Anyukád meg a maximumot akarja kihozni belőled.

és az 5-ök mellett még fozichatnál is.

Nem érné meg?

most komolyan?


Szerintem meg nem az összes tanár, összes felnőtt, meg anyukád ellenséges veled, hanem te vagy velük, és ők így reagálnak a viselkedésedre.


próbáld meg "hosszútávon" önzőbben élni az életedet!

2013. ápr. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Mr.Bab válasza:

Szerintem

Anyud simán csak kretén. Ja és a legutóbb előttem aki hozzászólt az is jó nagy kretén. Lehet valaki nem olyan fényes tanulmánnyal. Nem kell itt műmájereskedni ,hogy 5-ős kell ,hogy legyél akárki mert ha nem összedől a világ.

2019. júl. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!