Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám meghalt úgy, hogy...

Az anyám meghalt úgy, hogy haragudott rám! Hogy lehet kibírni ezt?

Figyelt kérdés

Nem láttuk egymást már majdnem egy éve. Váratlanul halt meg, ha tudtam volna hogy ez lesz akkor mentem volna hozzá. Azt se tudom, hogy a temetésre elmenjek-e mert a hugommal se túl jó a viszonyom de akkor is illene elmenni. Olyan bűntudatom van az egész miatt hogy elment az életkedvem. Mit tegyek hogy túléljem?

27/f



2013. márc. 2. 19:56
1 2
 11/17 anonim válasza:
56%
Én úgy gondolom,ha egy anyukának bármit is tesz a gyermeke elsősorban mindig a gyermeke marad és szeretni fogja annak ellenére is,hogy bármit mondott vagy tett.Én abszolút megértem a lelki ismeretfurdalásodat,hiszen úgy távozott el,hogy nem tudtátok megbeszélni a gondjaitokat egymással.Ha hiszel benne,hogy bárhova is került most,hogy ő figyel és hall téged akkor soha nem késő elmondani azt amit most érzel.Szerintem a temetésre pedig menj el,lehet hogy a húgoddal is kibékültök.
2013. márc. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a temetésre, búcsúzz el tőle. Gyászold meg és őrizd a szívedben a szép emlékeket. S bocsáss meg magadnak, mert ő is így akarná. Egyet tanulj meg, egy anya lehet dühös a gyerekére és talán bizonyos ideig haragudhat is rá. De soha nem múlik el a szeretete. Egy anyának mindig ott marad a szeretet a szívében a gyerekei iránt, és egy anyai szív még a síron túl is képes megbocsájtani. Tudom mert én is anya vagyok, és nekem is van anyukám. Ő is azt szeretné hogy boldog légy és éld az életed, ebben biztos vagyok.
2013. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Hidd el, ő halála küszöbén megbocsájtott Neked. Úgyhogy menj el a temetésre és köszönd ezt meg neki.
2013. márc. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Skywalker33 ***** válasza:

Menj el a temetésre!

Kerüldd a bűntudatot mert csak lehúz és amiatt nem tudod a jelenben a legjobb képességeidet adni.

Anyukád csak egy kis időre tünt el a szemed elől azt tudnod kell. A te bűntudatod és zavaraos érzéseid akadályozzák őt is odaát és ettől ő is szomorú ....hisz tud rólad most is.

Keresd meg a legszebb érzéseket magadban amit vele kapcsolatban valaha éreztél és azokat erősítsd, ezzel kapcsolatotok (ami nem ért véget) tisztul és gyógyul.

Imádkozz érte. Az segíti őt és gyógyít téged is.

Őszinte részvétem!

T.

2013. márc. 4. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
90%
Kedves Kérdező! Hátha olvasod még, és hátha nem tartod tolakodásnak... Megkérdezném, hogy az eltelt idő alatt csökkent-e a bűntudatod, rendeződött-e a belső világod, ha úgy tetszik, a viszonyod Anyukáddal. Azért (is) kérdem, mert hajszálpontosan ez történt meg velem is, Apukám pár nappal azelőtt halt meg váratlanul, hogy találkoztunk volna hosszabb szünet és egymásra morgolódás után. Azóta majd megveszek a fájdalomtól és bűntudattól, pedig már több hónap eltelt.
2014. ápr. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Egy kicsit már jobb, de még mindig haragszom magamra, és azon gondolkozom, hogy mi lett volna ha...
2014. ápr. 17. 09:31
 17/17 anonim válasza:
Köszi a választ! Nyilván el kell fogadnunk ezt hosszabb távon. Azt írtad, hogy váratlanul halt meg anyukád. Ha nem hiszel a halál utáni létben, akkor anyukád szempontjából nézve picit mindegy, hogy haragban voltatok-e vagy sem, hiszen nem számolt azzal, hogy meg fog halni. Más lett volna, ha hosszan haldoklik, van ideje összegezni az életét, és eközben nem békültök ki. Az nyilván nagyon fájt volna neki. Ha meg esetleg van valami a halál után, akkor valószínűleg "kibékültetek" már, és van valami kapcsolat köztetek. Ha hiszel ebben, akkor fogadd el a köztetek lévő kapcsolatot, és tedd valahogy jóvá a mulasztásaidat. Én ezen vagyok... Mindenesetre nekünk, túlélőknek kell rendezni a viszonyunkat, lezárni a kapcsolatot, kibékülni, megérteni, szeretetteljes viszonyban maradni azzal, aki elment. Persze marha nehéz, én még mindig félőrült vagyok azóta a rohadt nap óta, lassan fél éve, és semmi életkedvem.
2014. ápr. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!