Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az anyám meghalt úgy, hogy...

Az anyám meghalt úgy, hogy haragudott rám! Hogy lehet kibírni ezt?

Figyelt kérdés

Nem láttuk egymást már majdnem egy éve. Váratlanul halt meg, ha tudtam volna hogy ez lesz akkor mentem volna hozzá. Azt se tudom, hogy a temetésre elmenjek-e mert a hugommal se túl jó a viszonyom de akkor is illene elmenni. Olyan bűntudatom van az egész miatt hogy elment az életkedvem. Mit tegyek hogy túléljem?

27/f



2013. márc. 2. 19:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Mindenképpen menj el a temetésre, mert nagyon megbánnád ha nem lennél ott.

Majd menj el egyedül is, vigyél virágot, és mond meg neki a sírjánál, hogy ne haragudjon, nagyon bánod, hogy így alakult, és nagyon szereted. Ettől majd megnyugszik a lelked.

2013. márc. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez a bűntudat nálad most a gyász része. Ha tudod, hogy te nem bántottad meg őt, akkor nem szabad ebbe túlzottan belekavarodni.


Elmégy a temetésre, leróvod a kegyeletet, és meggyászolod.

Ha beütöd a neten a keresőbe azt a szót, hogy "gyász", akkor egy csomó portált találhatsz, ahol segítséget kaphatsz. vagy csak információt a gyászról, vagy olyan oldalakat, ahol fórumok is vannak, és lehet beszélgetni.


Üdv!

(egy sorstárs)

2013. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Sajnos megbántottam... vagyis nem pont őt, csak olyat tettem amit ő nagyon utál és elítél. Ezért megharagudott én meg nem kértem bocsánatot.
2013. márc. 2. 20:09
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem menj el a temetésre, mert bántani fog ha nem teszed, és ez is egy lehetőség a búcsúra. Segíthet ha leírod neki levélben amit szerettél volna elmondani, de nem volt már módod rá. Biztos vagyok benne, hogy hall téged odafentről is.
2013. márc. 2. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%
Okvetlenul meny el a temetesre es a hugoddal is rendezd a kapcsolatodat,igy konyebb lesz mindkettotoknek,segitsetek egymasnak.Fogad oszinte reszvetemet.
2013. márc. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
Nem tudom, hogy ez mennyire fog segíteni, de minden anya megbocsát a gyermekének. Egész biztosan nem volt rád mérges.
2013. márc. 2. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
76%

ez nem illem kérdése ember!

még jó hogy elmész!

az édesanyád volt,ő szült,ő nevelt fel téged

és csak az anyák képesek mindig és mindenkor megbocsátani gyermekének..

2013. márc. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

?! Nekem nem az jött le, hogy Te halálosan haragudtál/haragudnál az anyádra, tehát hogy a fenébe ne... miért ne mennél el...? Főleg, ha bűntudatod van, miért tetéznéd ezt távolmaradásoddal? A húgodhoz ennek semmi köze, a temetés tele lehet utált emberekkel, az se számít ilyenkor.


Sajnos történik ilyen. Nagyon rossz, még ha az ember tudja is, hogy nem az ő hibája, akkor is. Okosat nem tudok mondani, valahogy le kell kezelned önmagadban, az idő is segít, édesanyád emlékét pedig, ha sokat köszönhetsz neki (ami valószínű), ápold, ne fájdalmas gócként kezeld. A bűntudat nagyon kártékony tud lenni :(

2013. márc. 2. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
74%

A temetés pont egy olyan alkalom, ahol még "nem késő" bocsánatot kérni. Ő hallani fogja, és természetesen megbocsájt, hisz egy anya egyszer mindent megbocsájt.

Menj el a temetésre, ne foglalkozz másokkal, azokkal akik haragszanak rád-akikre haragudsz. Most édesanyád utolsó útjára mész, egy olyan útra, ahol még mindent elmondhatsz, és mindenért bocsánatot kérhetsz! Részvétem. Lili, 22 éves L

2013. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

A bűntudat tényleg nagyon kártékony, annál csak egy van rosszabb: a hamis bűntudat.


Ha te azért vesztél össze az édesanyáddal, mert te valamit meg akartál tenni, ő pedig azt tiltotta - ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy te láttad rosszul a dolgokat. De ezt neked kell tudonod. A többit már leírtam korábban.

2013. márc. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!