Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is önzésből...

Szerintetek is önzésből csinálja ezt anyám?

Figyelt kérdés

Mikor 18 évesen az egyetem választás előtt álltam, azzal kellett szembesülnöm, hogy azért kell gyengébb, de közelebbi egyetemet választanom, mert egyedül kell majd a saját lábamon megállnom - holott a szüleim tehetősek voltak és még most is azok. Anyám egész gyerekkoromban hajtott, mint valami csatalovat, mindig 200%-ot várt el tőlem, erre el kellett mennem a régió leggyengébb egyetemére, csak azért, hogy bejárós lehessek és legalább a kaját meg a szállást ne kelljen fizetnem. A szüleimmel való szörnyű viszonyom miatt eleinte kollégista akartam lenni, de 1 hónap alatt rájöttem, hogy tényleg egy fillért nem kapok tőlük és így nem tudom magam fenntartani egyedül. Így hazajöttem és bejárós lettem. Szívtam 3 éven át egy olyan egyetemen, amit színvonalon alulinak tartok, és aminek semmi értelmét nem látom (maga a szak nem rossz, de az iskola miatt semmit nem ér és erre 1-2 év után jöttem rá).

Most, utolsó évesként a gyakorlati hely fontos kérdés. Kinéztem magamnak egy 150km-re lévő nagy, elismert céget, a HR-esekkel fel is vettem a kapcsolatot már, mehetnék interjúra. Anyám viszont, mikor ez megtudta, hogy el akarok költözni 150km-re innen, szinte kikelt magából, hogy ne gondoljam, hogy majd ő fog eltartani akkor is, meg ha elmegyek, tőle ne számítsak egy fillérre sem. Ezt később meg is erősítette, hogy nem támogatja semmilyen formában, hogy messzebb költözzek gyakorlat miatt, mert "miért nem jó nekem a közelben". Nem érti meg, hogy egy olyan céghez bekerülni hatalmas előrelépés lenne, ráadásul az eddig nagy erőfesztések árán szerzett nyelvtudásomat is kamatoztathatnám ott, ami nálam fontos szempont. De ő mindenáron arra akar kényszeríteni a pénzével, hogy itthon maradjak és továbbra is tűrjem őket, a mindennapos veszekedéseket, anyázásokat, k*rvázásokat, a megaláztatást. Néha azt gondolom, ennél még a nyomorgás is jobb. Ti mit tennétek a fenti helyzetben? Ki kell tartanom és szerezzem meg azt a gyakornoki állást, akárhogy támogatnak vagy nem, akármit gondolnak a szüleim? És egyáltalán miért kényszerít anyám haza, mikor tudja, hogy utálok velük élni? Miért kell választanom a nyomor vagy az utált itthonlét között, miért nem bír tmogatva elengedni 21 évesen? (Érdekes, mert pl elmentünk a barátommal nyaralni 4 napra úgy 500km-re innen, hogy azt se tudta, hova mentünk és még csak fel sem hívott a 4 nap alatt, hogy élek-e még... akkor ha ennyire nem érdeklem, miért jó neki, ha itthon ülök és veszekszünk állandóan?)


2013. márc. 2. 10:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasonló a helyzetem,mármint az a dolog hogy bár képes lettem volna rá,már közép iskolában is oda kellett beíratkoznom ahová a szüleim mondták,pedig én csak kollégista akartam volna lenni,de..... Aztán hogy befejeztem az iskolákat még mindig itthol ültem egész napos veszekedéssel,na de hogy én elmenjek az nem tetszett nekik.24éves vagyok,két hét múlva külföldre megyek dolgozni,és mióta rájöttek hogy leszarom ezzel kapcsolatban mindenki véleményét kb. fél hónapja nagyon szeretnek.... :D Egyébként szerintem nem az a jó neki hogy otthol vagy és veszekedtek,csak össze vagytok szokva és nem is látja senki azt a veszélyt hogy te valóban lépnél is bárhová :)
2013. márc. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is az lehet, hogy nem látja az anyád, hogy tényleg el tudnál költözni és el tudnád magad tartani. Mert ha nincs kereseted, akkor tényleg miből mennél el?
2013. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A gyakorlatig próbálj spórolni/keresni egy kis pénzt és menj el arra a helyre,amit kiválasztottál,kérj anyagi segtséget rokonoktól,barátoktól.Ha anyád látja,hogy megtudsz a saját lábadon állni az már félsiker.Visszaél a helyzettel,hogy neked ők az anyagi támaszaid,amit persze pontosan tud.Ez nagyon nem szép dolog anyujád részéről.Törd le hát egy kicsit a szarvát,menj el,küzdj az álmaidért,céljaidért,állj ki magadért,ne keresd egy darabig,hidd el megváltozik a véleménye.Ha meg nem,akkor jobb,hogy eljöttél tőlük.
2013. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Anyukád azt hiszi, hogy nem tudsz egyedül meglenni nélküle, tehát majd ő tudja, mi neked a jó, nála jobban nem tudhatja senki, élvezi, hogy anyagilag függsz tőle, és gyakorlatilag maga mellett akar tudni, szeretne irányítani. Általában ez akkor van, ha nincs kin uralkodni, levezetni a feszültséget, vagy nincs kit irányítani.
2013. márc. 2. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Van némi félretett pénzem, mivel régóta dolgozom suli mellett. Bár ezt a pénzt később majd kocsira vagy valami komolyabb dologra szántam, de ha más nincs, kénytelen leszek felélni... Egyébként gyakornokként is biztosan kapnék pénzt, csak az nem elég egy albérlethez, kajához, stb-hez.
2013. márc. 2. 12:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!