Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a 8 éves fiamat az...

Engedjem a 8 éves fiamat az apjához "költözni"? Mit ronthattunk el?

Figyelt kérdés

6 éve váltunk szét a fiam apjával,azóta közösen neveljük, heti bontásban. Nem is volt gond, míg 4 hónapja meg nem született a kislányunk. Azóta állandóan hisztizik mindenen, most kitalálta, hogy az apjáékhoz költözik "örökre" Nem tudom miért ilyen, másik oldalon is született egy féltestvére 1 éve. Őt imádja, míg a kislányommal annyira nem is törődik. A másik gyerekre nem volt féltékeny, míg amit most én teszek semmi nem jó. Próbáltunk már beszélni vele, az apja is, de semmi haszna. A férjem is ki van akadva, hogy mit csinál rosszul. Próbál vele programokat szerezni, hogy érezze, hogy ugyanúgy szereti mint eddig, de vele is ugyanazt csinálja mint velem. Nem tudom mit ronthattunk el. Az apjával, a feleségével és ott a kicsivel tényleg nem csinálta ezt egy pillanatig sem.

Az, hogy okos ötlet e elengedni, vagy meddig és hogyan gondolja ezt nem tudom. Az apjáék nem ellenkeznek, azt mondják próbáljuk meg, mert ők is látják hogy valami nem stimmel. Bár nem tudom miért, mindig igyekeztünk mindent megtenni, hogy ne legyen hátránya abból, hogy nem élünk együtt az apjával. Ott is ugyanazt a nevelést kapja, ugyanazok a szabályok. Az exem felesége is szereti, a férjem is, eddig ő is mindkettőjükhöz ragaszkodott. Akárhogy próbálom nem jövök rá mi lehet a különbség.



2013. márc. 1. 14:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
41%
már bocsánat,de: a gyerek 8 évesen nem döntheti el hol lakjon. aztán: nehogy már az ő kénye kedve szerint ugráljon mindenki,csak mert nem tetszik neki h testvérei vannak? ezt nem szabad engedned. ha meg elmegy és ott nem teszik neki akkor hazamegy,aztán megint vissza?? a megoldást kell megtalálnotok,és ez nem az,ez csak a döntés gyerek kézbe adása.ami óriási hiba lenne a jövőre nézve! azon legyetek inkább h szeresse a tesóit,és viselkedjen tisztelettel veletek is. ha most engedtek,semmi tisztelet nem lesz benne,még jobban lenéz majd és a tesójával sem lesz jó kapcsolata.
2013. márc. 1. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én is voltam a fiad helyzetében.

Én is nehezebben viseltem azt, amikor anyuéknak született gyerekük. Bár nálunk nekik lett először, szóval ezt tűnt nekik is, utólag nekem is logikus érvnek, de most elolvasva a hozzászólásokat, lehet van benne valami, hogy egy anyán osztozkodni nehezebb mint egy apán. Te tényleg le vagy kötve teljesen. Míg az apa szabadabb egy kisbaba mellett. Én 12 voltam mikor anyunak és mostohaapámnak megszületett az első közös. Ők is leültek velem állandóan beszélgetni, mostohaapám is minden este társasjátékozni akart nagy hirtelen, de ettől pont úgy éreztem, mintha gyagyásnak tartanának:) Ezt sem kell túlzásba vinni. Plusz anyuval is csak akkor tudtam beszélgetni, ha ő ráért. Nem akkor amikor én akartam. Biztos megvan ez egy olyan családban is ahol együtt élnek a szülők. Mikor apuéknak született gyerekük már 14 voltam, vele már teljesen más voltam. A fiad még kicsi, talán sok neki az, hogy mindenhol lefokozták. Én 4 éves voltam mikor elváltak a szüleim, aztán jöttek a mostohák, mindenki körbeugrált, lett egy csomó nagyszülőm, nagynénim, sokáig egyetlen gyerek voltam, unokatesóim is akkor születtek mikor a testvéreim. Azért ez nagy pofára esés volt. Egy újszülött édes, aranyos, mindenki neki gagyog, nem a naggyal foglalkozik már. Ezt gyerekfejjel nem mindig könnyű elfogadni. Én is sokszor akartam világgá is menni. De amúgy barátnőm is, aki az édesszüleivel élt. Szerintem is jó ötlet az, hogy jelöljetek ki egy időt, ameddig még megpróbál "elviselni" titeket. A kicsivel is egyre könnyebb lesz, nem fog annyira igényelni téged.

2013. márc. 1. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
40%

ja igen,amit elrontottatok: h a válás,új pár,új tesók miatt kicsit elkényeztettétek-nyilván h minél kevésbé sérüljön-és most besokallt.nem akart kistesó,de lett,beadta az unalmast. eddig birt jó képet vágni a dologhoz. az a jó megoldás ha segitetek neki megbarátkozni a helyzettel,de úgy h tudja ti vagytok a főnökök és nem ő,és h nem az a megoldás h lelépek ha valami nem tetszik,ez nem igy működik


hisztire meg nem figyelni,figyelemfelkeltésnek csinálja. ha tombol csinálj úgy mint ha ott se lenne


nem hülye csak gyerek,megérti hamar. határozott legyél és kemény,ha abajgatod nem érsz célt csak lenéz még jobban

2013. márc. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne engedd.Beszéljetek vele.

A családunkban van egy lány aki ugyan ezt végigjárta.Öt az apjánál helyezték el.Mikor nagyobb lett,rájött az anyja több mindent megenged mert ritkán látja....Ìgy oda ment.Majd 3 hónap után visszaköltözött az apjához.Aztán megint az anyjához.De ekkor az apja megmondta úgy menjen el,hogy többet nem mehet vissza lakni.

A férjem unokatesói is így voltak.Ikrek.Fiúk....I`gy ök is elm lettek kapatva,ugyan ez a költözködés.végül az anyjuknál maradtak,de nincs normális életük,mindég azt csináltak amit akartak.....Most fogd meg a fiad mert késöbb nem fogod tudni.

2013. márc. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%

Elrontottatok, mert bunbakot csinaltatok belöle, amiert szegeny rosszul erzi magat es mellözöttnek...

Gondolom a ferjednek is neked is megfelelne jol felsertodni es letudni szegeny lelket es az is lesz a vege, ahogy gyujtitek a meregzsakot...

Az apja gyerekere nem feltekeny, mert melletted, az anyja mellett volt neki az igazi Otthon es az erzelmi biztonsag. Eddig.

Sajnalom a csorit, mindenki uj csaladot alapitott es prioritalta a szörcsomot a laba között

2013. márc. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
42%
Gondolom könnyebb volna letudni, de ha ugy erzed h anyja vagy es szereted, ne engedd, mert teszteli ha meg fontos
2013. márc. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!