Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem a 8 éves fiamat az...

Engedjem a 8 éves fiamat az apjához "költözni"? Mit ronthattunk el?

Figyelt kérdés

6 éve váltunk szét a fiam apjával,azóta közösen neveljük, heti bontásban. Nem is volt gond, míg 4 hónapja meg nem született a kislányunk. Azóta állandóan hisztizik mindenen, most kitalálta, hogy az apjáékhoz költözik "örökre" Nem tudom miért ilyen, másik oldalon is született egy féltestvére 1 éve. Őt imádja, míg a kislányommal annyira nem is törődik. A másik gyerekre nem volt féltékeny, míg amit most én teszek semmi nem jó. Próbáltunk már beszélni vele, az apja is, de semmi haszna. A férjem is ki van akadva, hogy mit csinál rosszul. Próbál vele programokat szerezni, hogy érezze, hogy ugyanúgy szereti mint eddig, de vele is ugyanazt csinálja mint velem. Nem tudom mit ronthattunk el. Az apjával, a feleségével és ott a kicsivel tényleg nem csinálta ezt egy pillanatig sem.

Az, hogy okos ötlet e elengedni, vagy meddig és hogyan gondolja ezt nem tudom. Az apjáék nem ellenkeznek, azt mondják próbáljuk meg, mert ők is látják hogy valami nem stimmel. Bár nem tudom miért, mindig igyekeztünk mindent megtenni, hogy ne legyen hátránya abból, hogy nem élünk együtt az apjával. Ott is ugyanazt a nevelést kapja, ugyanazok a szabályok. Az exem felesége is szereti, a férjem is, eddig ő is mindkettőjükhöz ragaszkodott. Akárhogy próbálom nem jövök rá mi lehet a különbség.



2013. márc. 1. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Márpedig valami nem kis különbség lehet nálatok, főleg azóta, hogy megszületett a húga.
2013. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
osztoznia kell anyukáján és ezt nem tudja feldolgozni
2013. márc. 1. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
A különbséget csak a fiad látja. Szerintem engedni kellene a költözést, persze biztosítva, hogy bármikor meggondolhatja magát és senki sem haragszik miatta.
2013. márc. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolom hogy engedni kell.
2013. márc. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy engedd.

Minket is apukánk nevelt fel, nagyon jó volt így.

2013. márc. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy valamit rosszul csinálhattunk, csak nem tudom mit. Az igaz, hogy a lányom nehezebb eset, hasfájós, míg a másik kistestvére maga a nyugalom volt. De ez nem lehet mindenre az ok. Arra, hogy engem is, a férjemet is lekezel. Ezerszer kérdeztem már, vagy próbáltam másról beszélgetni vele, amiből kijöhetett volna mi a gond. Gyerekpszichológuson is gondolkodtam már. Csak nem tudom, hogy az legyen a következő lépés, vagy legyen az apjánál többet, és rendbe jönnek a dolgok.
2013. márc. 1. 14:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha az apjánál van, akkor az apja ugyanannyit foglalkozik vele, mint a baba előtt.

De, gondolom, nálatok amióta megvan a baba, téged nagyon leköt. Ez természetes, hiszen egy anyaként ez a dolgod, de a gyerek abből csak annyit tapasztal, hogy te elhanyagolod őt, míg az apja nem.

2013. márc. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Próbáljátok meg, ez nem egy örökre szóló és visszavonhatatlan dolog. Lehet hogy ha ritkábban találkoztok akkor a kapcsolatotok is jobbra fordul és idővel vissza lehet térni a régi rendszerre. De most mindenképpen engedném a költözést, és közben próbálnák rájönni ,hogy mit toltatok el ennyire.
2013. márc. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nekem is azonnal az ugrott be, amit az utolsó mond. Az apa az apja maradt, hiszen nem ő látta el az anyai feladatokat, nem ő volt otthon a picivel, kevésbé foglalta le őt az új jövevény, mint most téged a hugi. Ő ezt nem látja még át szerintem, csak azt érzi, hogy most a kicsi az első, vele többet vagy, többet foglalkozol, ráadásul problémás is, így nyűgös gondolom.


Lehet olyan is előfordult, hogy szeretett volna tőled valamit, elmesélni, játszani vagy bármi és közben elkezdett sírni, ott kellett hagynod, ami ráerősített erre az érzésre, nem tudom.


Veled kellene több programot szervezni, amikor a férjed tud vigyázni a picire kicsit, akkor menjetek el pizzázni egyet, vagy cukrászdába egy sütibe, szórakozni, vagy bármit amit szeretne, de a baba miatt, már nem tehetitek meg ilyen könnyen.


Kérd meg, hogy gondolkodjon még 1-2 hetet azon, hogy tényleg költözni szeretne-e. Ezalatt csináljatok kettesben programokat, néha bízd a férjedre a kicsit és tanulj vele, játssz vele, érezze, hogy kitünteted a figyelmeddel, nem változott meg semmi attól, hogy elfoglaltabb vagy!


Ha 2 hét múlva is azt mondja menni szeretne, akkor engedd és beszéld meg vele, hogy bármikor visszamehet. Ha továbbra is pikkel rátok valamiért és az apja sem tudja kihúzni belőle a miérteket, csak akkor próbálkoznék pszichológussal, hogy valakinek megtudjon nyílni.

2013. márc. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Sajnálom.Gondolom nagyon nehéz ör elengedned.Igen itt a tesó érkezése volt az ok...Anyán osztozni kell.Ez neki is nehéz a másik oldalon pedig ugyan annyit foglalkoznak vele.Lehet több miinden megvan engedve neki.Többet játszanak vele,többet kirándulnak,stb....
2013. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!