Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engedjem, vagy ne? Ti mit...

Engedjem, vagy ne? Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Elég sok hitelünk van, de kijövünk a fizetésünkből, nem állunk a csőd szélén.

A párom kitalálta, hogy beszél egy haverjával és kimegy vele Németországba dolgozni, ha tud neki helyet a srác. Az biztos, hogy az a haver nekem nem tudna semmit, mert ahol van cégnél, ott nőket csak irodában alkalmaznak, de ahhoz németül kell beszélni, én pedig nem tudok.

Párom a következőképp képzelte el:

Ő kimegy a sráccal és kéthavonta hazajár. Én pedig maradok a jelenlegi munkahelyemen. Küldené minden hónapban haza a pénzt a csekkekre, meg a hitelekre, az én fizetésemből csak magamról kellene gondoskodnom. A kissebb hitelek év végére ki lennének fizetve, csak a lakáshitel maradna, az havi 42ezer. Egy év múlva hazajönne és elhelyezkedne újra itt Magyarországon, és folytatnánk az életünket.

Egy részből jó lenne, hogy nem lenne annyi hitel, de viszont nem szeretném, hogy elmenjen olyan messzire.

Ki mit gondol erről?


2012. márc. 28. 19:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondanám, hogy menjen,egy év nem olyan nagy idő. De abba tudja e majd hagyni egy év múlva, vagy az lesz benne, hogy na még egy kicsit erre akar gyűjteni, kicsit arra,és marad. A kapcsolatotok milyenségét pedig te ismered.
2012. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Eleve nem jó kérdésfeltevésed. Mi az, hogy ENGEDJED-E? Nem az anyja vagy, ö meg nem kisgyerek, hogy engedélyt kelljen töled kérnie.


De ettöl az elvi résztöl eltekintve, szerintem lenne értelme, ha tényleg van biztos munkahely ott, nem csak terv.

Egy év nem annyira hosszú idö, ha ennyit sem bir ki a kapcsolatotok, akkor csak idö kérdése egyébként is, hogy mikor mentek szét.

2012. márc. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A kapcsolatunk kibírná, biztos vagyok benne.

Bocsánat a helytelen kérdésfeltevésért! Nem is akarok anyáskodni felette, és nehogy félre értse valaki is, nem vagyok egy hisztis hárpia, akitől engedélyt kell kérnie bármire. Csak úgy gondolom, hogy ez egy elég komoly döntés, és mindkettőnknek át kell gondolni alaposan.

2012. márc. 28. 19:29
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 1-2 évig kint lenne, te addig akár meg is tanulhatnál németül és így lehet találnának neked is ott valamilyen munkát.
2012. márc. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
89%

nos az én párom ugyanezt mondta, velünk ugyanez volt a helyzet, leszámítva, hogy ő egy árva centtel nem támogatott és most el van szállva a pénzétől.

Szóval mivel a párodat te élteted, te vagy az értelme annak, hogy kimegy, miattatok a közös jővőtök motiválja, 100%-ban teljesen nyugodt lehetsz!

ha hazajön meg is kér majd :)

2012. márc. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is támogatnám, hogy menjen. Ha bízol benne mint párodban és tényleg a közös jövőtöket alapoznátok meg ebből, akkor igen.
2012. márc. 28. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.!

Már meg kért, ha hazajön akkor már el akar venni.

Tudom hogy igaza van, hogy az itteni fizetésből nem fogunk soha összeházasodni és gyereket vállalni ennyi hitel mellett. Mert ketten két fizetésből jól meg vagyunk, de hárman már egyből nem.

2012. márc. 28. 19:58
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, neked ilyen kérdésednek sem kellene hogy felmerüljön benned

nekünk kell bizonygatnunk, hogy tökéletes minden.

A férfiak éjjel nappal képesek dolgozni a párjukért. Feláldozóak.

De a párjuk nélkül csak elzüllenének és nem lennének boldogak. A párjuk élteti őket. Látszik abból, hogy RÁD gondol!

Az én párom meg csak MAGÁRA a kinti pénzével!


Légy nyugodt és csak szeresd, ne gondolkozz, mert elrontod, ami szép.

2012. márc. 28. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is nagyon jó ötletnek tartom, ha ezzel könnyebbé válik a helyzetetek. Én csak magamból kiindulva mondom azt, amit mondok. Én iszonyatosan odavagyok a páromért, szükségem van rá, hogy mellettem legyen, hogy este betakarjon, jóéjszakát kívánjunk egymásnak, elmondjuk mennyire szeretjük a másikat, majd egy puszi után egymás mellett aludjunk el. Én enélkül meghülyülnék. Ha lehetőségem lenne rá és anyagi gondban lennénk, akkor megpróbálnék valamilyen úton módon vele menni. Bárhogy, bármilyen állást is kapnék, de követném, mert képtelen lennék 2 hónapot várni egy találkozásra. Én sajnos ilyen "gyenge jellem" vagyok. :(

Nálunk is nemrég került elő a téma, hogy párom menne külföldre, de én képtelen vagyok rábólintani. Én mérnökként itthon eltudok helyezkedni, ő sajnos olyan képzettséggel rendelkezik, ami itthon nem túl keresett és baromira nem érzi jól úgy magát, hogy nem ő a "családfenntartó". Annyit tehetek, hogy próbálunk olyan országot választani, ahol együtt kezdhetünk új életet.


Ha te úgy érzed, hogy kibírnátok gond nélkül, jóérzéssel, akkor mindenképpen lépjétek meg! :)

2012. ápr. 10. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!