Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan viselkednétek?

Ti hogyan viselkednétek?

Figyelt kérdés

Helyzet: Átmenetileg a párom szüleinél lakunk egy nagy alapterületű házban. Apósomat nem szeretem a viselkedése miatt. Oké, hogy saját, jól menő cége van, de öntelt, önző. Nem sok közöm van hozzá, de hűlten és verbálisan évek óta terrorizálja anyósomat. Mindig, minden úgy jó, ahogy ő mondja. Ha a párom kitalál valamit, az nem jó, de pár nap múlva sajátjaként rukkol vele elő. Ha másnak is van mondandója, véleménye, storyja, nem figyel oda és folytatja a sajátját.

Mivel közel lakunk alig van magánéletünk. Telefonon is folyton irányítja a páromat.

Sajnos nagyon nehezen tudom leplezni az érzelmeimet, sokszor gyorsabban jár a szám mint az agyam. Volt már pár összezörrenés, de próbálunk nem tudomást venni róla...mintha lehetne.

Új fejlemény: a párom elvált testvérének új, elvált párja lett. Ő nagyon tud kedveskedni, úgymond bevágódott.

Anno kedveltem apóst, de a szüleimmel is összeveszett és több mindent tisztábbal látok mint a kapcsolat elején. Ha veszekszünk a párommal, a család miatt van.

Legtöbbször én jövök ki követelőző, hálátlan némbernek. Valóvan türelmetlen vagyok és fogytán a cérnám, várom a külön költözést, smibe szintén vezérhím az anyagi támogatás miatt.

Addig is: vegyem fel az új sógor "keresztcsontig" stílusát, amitől már most émelygek vagy csökkentsem a lehető legminimálisabbra a találkozások számát és akkor is kerüljem? :(


2013. febr. 26. 11:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mennyi időt kellene még kibírnod, tehát mennyi idő van még az elköltözésig?
2013. febr. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Minimum egy év.
2013. febr. 26. 11:22
 3/14 anonim ***** válasza:
Szerintem közösen kellene leépítenetek, és nélküle elköltöznötök, mert bár biztos kényelmes, hogy anyagilag támogat, de életetek végéig azt fogjátok hallgatni, ha nem úgy ugráltok, ahogy ő fütyül, hogy bezzeg ő... Nem minden típusú embertől jó a támogatás.
2013. febr. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tisztábban látás végett leírom, az előbb kimaradt, veszélyeztetett terhes vagyok, nem dolgozok. Így anyagilag sem tudok önállósodni.
2013. febr. 26. 11:24
 5/14 A kérdező kommentje:

Igen, ő is ilyen típus. Úgy segít, ahogy ő gondolja, nem úgy, ahogy nekünk jó lenne.

Nélküle költözünk majd, egy közeli kisvárosba.

2013. febr. 26. 11:27
 6/14 anonim ***** válasza:
61%
A kiegészítéssel. Akkor hallgatsz, nyalsz és nyelsz. Ez a minimum, ha támogatnak, tartanak, engedik, hogy ott lakj és odaszülj.
2013. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Úgy értettem a nélküle költöznit, hogy anélkül, hogy igénybe vennétek a szolgáltatásait.
2013. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb találkozás, ha találkoztok akkor is nyeled a kritikáit. Tudom milyen nehéz, mert én költözés után is nyelem anyós kritikáit, pedig egy rozsdás szöget nem adott soha. A múltkor azért kapott el az ideg, mert megkérdezte, hogy mennyit híztam... én is terhes vagyok :-) és mondtam neki, hogy mennyit... erre nem hogy elkönyvelte volna egy okéval, azt merte az arcomba mondani, hogy akkor biztos valagra hízok... hát menjen oda, ahonnan jött... Tudom, hogy ez még nem nagy dolog, de a sok sértés mellett ez már mindennek a teteje. Látni sem akarom!
2013. febr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7-es, sajnos ez lehetetlen. Egyrészt a sógornőmnek vett egy házat, így a páromnak is "jár" a segítség. Másrészt annyira felvillanyozta az építkezés, hogy nem lehet távol tartani. Legalább olyankor anyóst békén hagyja. Már volt arra példa, hogy megkértük, hadd intézzük mi a dolgot, na abban sem volt köszönet...

6/7-es, igazad van... de megfojt minket, azt érzem, hogy nem engedi felnőni a páromat. Plusz vicc: a párom akart ide jönni, én a saját szüleimhez, hogy könnyebb legyen míg kész a ház. Már ő is látja, bánja.

Menjek pszichológushoz? Vagy agykontrollozzak? Nem bűnbakot keresek, de tuti a terhesség is emiatt bajos. A baba nem tehet semmiről!!!

2013. febr. 26. 11:40
 10/14 A kérdező kommentje:

8-as, gratulálok!! :) Ismerős, én is kapok higeget-meleget, na meg a jótanácsok!

Sejtem, hogy más is jár hasonló cipőben, de tényleg szeretnék tenni valamit. Nem akarom a hormonokra fogni az "idegbajosságot". Mondták azt, hogy ébredjek fel, ez nem mese, hanem az élet, mikor azt mondtam, hogy szeretnék békében élni a családdal, de magánéletre is szükségem van a párommal. Sőt, néha nélküle is jó 1-1 félóra a barátnőkkel.

2013. febr. 26. 11:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!