Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha megtudnátok,...

Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a gyereketek néhanapján füvezik?

Figyelt kérdés
2013. febr. 25. 21:17
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
100%

#39 - a többire meg: alapvetően igazad van, egyébként én is (nem alkalmi, hanem valódi, függő) dohányos vagyok, csak épp a mai napig. Viszont már a legális cigarettánál is jól megkülönböztethető az élvezeti cikket fogyasztó nem függő, aki buliban meg társaságban néha rágyújt, de nem kívánja a cigarettát, és a magmfajta erősen függő negyedszázada bagós, akinek reggel az első dolga a cigarettásdobozt megtalálni, és idegbajosan kezdi túrni a kabátzsebeket, ha este elfogy a cigaretta otthon, jobban, mint ha az ivóvizet zárnák el... ez utóbbi ugye a függőség állapota, ami adott esetben betegség és orvosi segítséget igényel, az meg, hogy valaki időnként buliban rágyújt, az meg a nagy semmi. Ugye alkoholnál is ismert a függő, aki ha reggel nem iszik, délben már remegő kezekkel idegbajosan kereng piát üldözve, és van a sima fogyasztó, aki nyári melegben leküldi az 1-2 üveg sörét, születésnapkor megissza a pár pohár borát-tömény italát, és kész. Na, az illegális drogok is pont ugyanígy működnek, a biokémiát nem a Parlament szavazza:), szóval attól, mert valamit épp kriminalizálnak, ott is megkülönböztethető az alkalmi fogyasztó, a rendszeresen fogyasztó, meg a függő állapotok. A rendszeres fogyasztó természetesen veszélyeztetett a függőségre, az alkalmi meg nemigen...

A pszichés tünetekre, pszichés ártalomra is a rendszeres fogyasztóknak van esélye, a kérdésben szereplő "néhanapján" alkalmi fogyasztó memóriazavart sem fog kapni. Létezik alkalmi fogyasztás után is pszichológiai kockázat, ezek az "utóvillanások", amik jelenthetnek mondjuk baleseti kockázatot, de azt fűnél nem nagyon írták le, inkább az erős hallucinogénekre jellemző, mint az LSD...

A speed (amfetamin)-félék szintén hosszú távon járnak pszichés kockázattal, lásd a speed (valójában Pervitin)-függő Hitlert... bár azoknak van akut kockázatuk is, az alkalmi fogyasztó is érezheti irreálisan erősnek, gyorsnak stb magát tőle, tehát baleseti kockázat. (ugye diszkódrog-diszkóbaleset néven közismert jelenség, na itt többnyire a fenilalkilaminok futnak)

Mindenesetre a "betépve örjöngő közveszélyes füves" az egy tipikus urban legend, a cannabis alapvetően nyugtató, max pánikbetegségre hajlamosoknál okoz paradox szorongást, rossz közérzetet, de örjöngést senkinél. Az ilyen tudatzavaros örjöngők vagy túladagolt speedesek, vagy tök legális szipusok, a kloroform-analógok okoznak excitációs (örjöngési) típusú elmezavart akár első esetben is, örvényszerűen, műtéti altatóként használva tankönyvi adat az excitációs szint.

2013. márc. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:

Láttam már betépve őrjöngő füvest, de az illetőben több anyag volt, mint egy kutatóintézet vegyi laborjában, tehát nem a fű volt a ludas, hanem az összes cucc együttes hatása.


Ritka, de létezik allergia is a fűre. Láttam ismerőst, aki első probálkozás után bucira dagadt nyirokcsomókkal mondta, hogy soha többet. Utána orvosilag is alátámasztották. Gondolom ez olyan, mint az ételallergia.


A heroinról tapasztalat híján elfogadom, amit írsz. A kipróbálást kihagynám, ennyire nem vagyok bátor :)

2013. márc. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:

"Láttam már betépve őrjöngő füvest, de az illetőben több anyag volt, mint egy kutatóintézet vegyi laborjában" - na ya, kihagytuk eddig a beszélgetésből az un. politoxikománok dolgait, pedig ez tán a legelterjedtebb kóros magatartásforma a legális meg az illegális szegmensben is. Ugye ismert figurák Elvis vagy Michael Jackson, akik ebbe haltak bele... a legális vertikum a reggel dupla kávé hogy felébredjek, délelőtt Andaxin megrt feszült vagyok, délben dupla kávé hogy magamhoz térjek, kora délután Xanax mert ideges vagyok késő délután dupla kávé hogy ébren tudjak maradni a filmre este Eunochtin mert nem tudok aludni... közben valami fájdalomcsillapító mert a vérnyomásingástól fáj a fejem, egy-két sör csakmertazért... stb... milliók csinálják... aztán a többség meg is marad ennél a szintnél, egy kisebbség meg átsodródik az illegális szintre mert egyre erősebb nyugtatóra meg altatóra meg fájdalomcsillapítóra meg ezt ellensúlyozandó egyre erősebb izgatószerekre lesz szüksége... és máris elértünk az otthon a "nem tudok aludni semmitől műtéti altatót akarok" Propofolba belehaló Jacksonhoz...

Na, ez tényelg egy nagyon veszélyes és aggodalomra okot adó életmód, magatartási forma.

2013. márc. 9. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!