Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők! Mit tennétek, ha...

Szülők! Mit tennétek, ha megtudnátok, hogy a gyereketek lopott?

Figyelt kérdés
2011. márc. 6. 10:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az attól függ, hogy hány éves, kitől és mit lopott. (Esetleg hogy ilyen gyakran, bár az már nagy probléma, ha ismétlődik.)
2011. márc. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én egyszer elcsentem egy kis aprót a tárcájából. Észrevette, csak annyit mondott- csalódtam benned...

Napokig bőgtem, és azóta a hideg ráz ki, ha lopásra gondolok, sosem tudnám még egyszer megtenni...

2011. márc. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Több ezer forint értékben írószereket.
2011. márc. 6. 11:00
 4/13 anonim ***** válasza:

Beszélj vele, hogy miért tette (nincs-e elég írószere, csúfolták, mert nem vettél neki olyant, mint amilyen a többinek van, heccből, úgy érzi, hogy nem figyelsz rá, stb).

Persze nem mindegy, hogy 10 éves vagy 17...

2011. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Testvéremet, amikor először lopott (12), véresre verték. Azóta is lop rokonoktól, barátoktól..(17).
2011. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Leülnék és komolyan elbeszélgetnék vele, ahol elmondanám, hogy ő erre egyáltalán nincs rákényszerülve és ha valamit szeretne nem ez a módja, hanem menjen el diákmunkára. Elmondanám, hogy ez mennyire nem etikus és mit szólna hozzá, ha ő lopnák meg. Illetve megvizsgálnám, hogy a baráti társasága van-e rá rossz hatással és ha igen megpróbálnám kiszakítani belőle, ezt akár durvább módszerekkel is.
2011. márc. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Komolyan? Menjen diákmunkára? Azt sem tudjuk mennyi idős és ha írószereket lopott, akkor gondolom nem egy hardcore bűnöző, hanem 12 éves kisgyerek, aki valamivel ki akar tűnni a tömegből. Én is loptam kis koromban, nem azért mert szükségem volt a dolgokra, hanem, mert ettől "menőbbnek" tűntem. Oké, persze, ciki, meg minden így visszanézve, de így gondolkodnak a kicsik.
2011. márc. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
17 éves lány
2011. márc. 6. 11:09
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem az első alkalom akkor elvinném pszichológushoz ...
2011. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Elmesélném vagy megmutatnám az "Árvácska" filmet, István király törvényeit, a 10 parancsolatot, meg hasonlókat. Mi ezeken nőttünk fel, azért nem lopunk. Egyszer az én kislánykám "ellopta" (4 évesen) a testvére pénztárcáját, még a nevét is "ráírta". Elég volt megmagyarázni neki. Soha többet semmi hasonló, még csak... szóval abszolut. De ha nem mondják meg, akkor honnan tudhatná???
2011. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!